گیاهان-دارویی

بدلیل وجود حوزه مشترک گیاهان دارویی با بخش پزشکی و دارو سازی؛

توسعه و استاندارد سازی صنعت گیاهان دارویی اهمیت بسزایی دارد

مسئول کارگروه استانداردسازی گیاهان دارویی دانشگاه تهران: از دیر باز طب سنتی ایران بر بستر تجربیات و به شکل شفاهی از نسلی به نسل دیگر منتقل می شد و هم اکنون نیز این بخش از طب در قالب عطاری ها همچنان به کار خود ادامه می دهد اما طبیعتا با افزایش تقاضا و همچنین وجود حوزه مشترک فعالیت با بخش پزشکی و دارو سازی استاندارد سازی این محصولات اهمیت دارد و تدوین استانداردهای لازم در حوزه گیاهان دارویی باعث بهبود کیفیت فرآورده‌های استحصال شده و توسعه صنعت این حوزه می‌شود ولی با توجه به تنوع بالای محصولات چنین به نظر می آید که این ستاد به تنهایی قادر به پاسخگویی در این زمینه نخواهد بود

دبیر ستاد گیاهان دارویی استان اردبیل مطرح کرد:

توسعه کار آفرینی مبتنی بر صنعت گیاهان دارویی

کشت گیاهان دارویی به دلیل تنوع در مشاغل، زمینه کارآفرینی بسیار زیادی را برای افراد فراهم می کند. آنها براحتی در کنار دیگر فعالیت های کشاورزی می توانند به آن بپردازند.

مهندس مرادی، مسئول مرکز رشد گیاهان دارویی استان عنوان کرد:

شهرستان کنگاور می‌تواند قطب کشت گیاهان دارویی در غرب کشور و حتی در کشور باشد

مهندس روح الله مرادی، مسئول مرکز رشد گیاهان دارویی استان کرمانشاه در جلسه مرکز رشد گیاهان دارویی شهید فخری‌زاده شهرستان کنگاور عنوان کرد که این شهرستان باتوجه‌به ظرفیت‌های بالقوه می‌تواند قطب کشت گیاهان دارویی در غرب کشور و حتی در کشور باشد.

در دومین جلسه مرکز رشد گیاهان دارویی شهید فخری زاده مطرح شد:

همکاری بیشتر با فعالان عرصه تولید و پرورش گیاهان دارویی شهرستان کنگاور

به همت بسیج علمی پژوهشی سپاه شهرستان کنگاور، دومین جلسه مرکز رشد گیاهان دارویی شهید محسن فخری زاده با تصویب؛ طرح حمایت، همکاری و تسهیل فعالیت علاقمندان عرصه تولید و پرورش گیاهان دارویی به کار خود پایان داد.

کسب رتبه برتر مرکز هدایت و حمایت از گیاهان دارویی استان اردبیل در جشنواره ملی جهادگران علم و فناوری

مرکز هدایت و حمایت از گیاهان دارویی سازمان بسیج علمی، پژوهشی و فناوری سپاه حضرت عباس (ع) استان اردبیل در جشنواره ملی جهادگران علم و فناوری موفق به کسب رتبه برتر شده است.

اختراع جدید محققان MIT که می‌تواند داروسازی را متحول کند

محققان «ام-آی-تی» دارو‌هایی که نور آنها را فعال می‌کنند را ساخته‌اند.

کارآفرینی با عرقیات گیاهی طبیعت هرمزگان

زهرا رادمنش» بانوی کارآفرین هرمزگانی از کارش می گوید: از سال ها پیش به این حرفه علاقه داشتم .در دورانی که مشغول تدریس بودم ، وقتی دانش آموزان را به کوهپیمایی و اردو می بردم ،آنها را با گیاهان دارویی آشنا می کردم .در سفرهایی که به شهرهای مختلف کشور داشتم یکی از برنامه هایم بازدید از کارگاه های تولید گیاهان دارویی وآشنایی با نحوه تولید عرقیات بود.می گوید: از ده سال پیش کارم را به صورت تفریحی با دیگ های سنتی آغاز کردم .

مسئول مرکز رشد گیاهان دارویی در گفتگو با علمی و فناوری عنوان کرد:

با رویی گشاده پذیرای نخبگان جوان در حوزه کشاورزی و گیاهان دارویی می باشیم

مسئول مرکز رشد گیاهان دارویی دانشمند شهید محسن فخری زاده شهرستان کنگاور، آمادگی داریم تا از ایده ها و طرح های بومی جوانان این دیار تا حصول نتیجه و منتج شدن به محصول، حمایت و هدایت نموده و با رویی گشاده پذیرای نخبگان جوان در حوزه کشاورزی و گیاهان دارویی می باشیم.

از چندین متر زمین تا بزرگ‌ترین زنجیره گیاهان دارویی کشور

تلاش چندین جوان تحصیل‌کرده به جایی رسیده که اکنون صاحب بزرگ‌ترین زنجیره گیاهان دارویی کشور بوده و به چندین کشور مختلف در دنیا صادرات می‌کنند.

کسب رتبه برتر پژوهشگران اردبیلی در نخستین جشنواره بین المللی «جایزه ویژه خیام»

پژوهشگران مرکز رشد فناوری فرآورده‌های گیاهان دارویی جهاددانشگاهی استان اردبیل، رتبه برتر سومین جشنواره ملی و نخستین جشنواره بین المللی تالیفات برتر علمی «جایزه ویژه خیام» را کسب کردند.