گیاهان-دارویی

کسب رتبه برتر پژوهشگران اردبیلی در نخستین جشنواره بین المللی «جایزه ویژه خیام»

پژوهشگران مرکز رشد فناوری فرآورده‌های گیاهان دارویی جهاددانشگاهی استان اردبیل، رتبه برتر سومین جشنواره ملی و نخستین جشنواره بین المللی تالیفات برتر علمی «جایزه ویژه خیام» را کسب کردند.

پيش بيني توليد ۵۴۰ تن گیاه دارویی در شهرستان سامان

کارشناس باغبانی شهرستان سامان گفت: باتوجه به نامگذاری سال با شعار جهش تولید ۵۴۰ تن انواع فرآورده گیاهان دارویی بصورت سنتی و صنعتی در شهرستان سامان تولید و بسته بندی می‌شود

صادرات ۵۵۰ میلیون دلار گیاهان دارویی/ جایگاه پنجم دنیا در تولید علم حوزه طب سنتی و گیاهان دارویی، برای ایران

گیاهان دارویی در سطح جهان دارای اهمیت ویژه‌ای است که این اهمیت روز به روز بیشتر شده و کشور ایران به دلیل برخورداری از سابقه تاریخی و استعدادهای بالقوه جغرافیایی، اقلیمی و تنوع گونه‌های گیاهی می‌تواند پاسخگوی نیازهای جامعه بشری در زمینه گیاهان دارویی باشد.

کشت گیاهان دارویی با مدرن ترین روش آبیاری در دانشگاه آزاد شهرکرد

رئیس دانشگاه آزاد شهرکرد گفت: هشت هکتار از زمين‌هاي مزرعه دانشگاه آزاد اسلامي شهرکرد به کشت گياهان دارويي با مدرن‌ترين روش آبياري و با حداقل ميزان آب اختصاص دارد.

گیاهان دارویی بزرگ ترین ثروت ملی هر کشور

امروزه اهمیت گیاهان دارویی و شناساندن نقش حیاتی آن ها در پیشبرد اهداف ملی، منطقه ای و جهانی برای تحقق سلامت، خودکفایی دارویی، ایجاد اشتغال و توسعه اقتصادی بر کسی پوشیده نیست.

در گفتگو با علم و فناوری مطرح شد:

بایدها و نبایدهای گیاهان دارویی

برخی گیاهان دارویی مانند آویشن، فلفل و... به عنوان ادویه در زندگی روزمره مورد استفاده اند. آیا استفاده زیاد و نادرست می تواند خطرآفرین باشد؟

گفتگوی تفضیلی علم و فناوری با بانوی کارافرین زاهدانی/

تولید داروی گیاهی ضد قند در سیستان و بلوچستان/ کارآفرین موثر می تواند برای خود و دیگران اشتغال ایجاد کند

عصمت دهباشی، کارشناس رشته مهندسی باغبانی و گل های زینتی از دانشگاه علمی کاربردی است که توانسته با رشته خود ایجاد اشتغال در شهر زاهدان کند.

رعایت استاندارد های بین المللی در تولید گیاهان دارویی ضروری است

برای صادرات محصولات کشاورزی و گیاهان دارویی رعایت استانداردهای جهانی ضروری و لازم است تا بتوانیم سهمی در بازار صادراتی کشورهای مختلف دنیا داشته باشیم.

منابع طبیعی اقتصادمحور

گیاهان دارویی، فرصتی برای جوامع محلی و احیا منابع طبیعی

گیاهان دارویی دارویی بسیار مفید برای سلامتی جسم و درمانی معجزه گر برای اقتصاد های ضعیف هستند که اگر کسی با اطلاعات و تحقیقات کامل وارد این عرصه شود دست خالی بیرون نرفته و میتواند آینده خود و بسیاری از اطرافیانش را تغییر دهد.

حمایت از ایده ها و طرح های فناورانه در بخش گیاهان دارویی

در جلسه سازمان بسیج علمی ، پژوهشی و فناوری استان ایلام و مرکز تحقیقات گیاهان دارویی دانشگاه علوم پزشکی دو طرف ، بر توسعه و تجاری سازی محصولات ارزشمندگیاهان دارویی به عنوان ذخایر ملی تاکید کردند.