گیاهان::خبرگزاری علم و فناوری
گیاهان

در اقدامی جدید:

کشت گیاهان بدون خاک ممکن شد.

استارت آپی در انگلیس گلخانه ای عمودی ساخته که با روش نوآورانه آئروپونیک گیاهان در آن رشد می کنند.

دانشمندان می‌گویند گیاهان هم دچار سرطان می‌شوند+عکس

«تفاوت دیگر میان گیاهان و جانوران در این است که درمان سرطان گیاهی نیازی به جراحی و شیمی‌درمانی ندارد.» انکوژن‌ها یا ژن‌های تومورزا، ژن‌های تغییر یافته‌ای هستند که در حالت عادی پروتئین‌هایی را که در کنترل رشد و تکثیر سلول‌ها نقش دارند، بیان می‌کنند. این ژن‌ها در حالت عادی پروتوانکوژن نامیده می‌شوند؛ ولی در صورت بروز جهش در پروتوانکوژن‌ها، آن‌ها به انکوژن‌ها تبدیل می‌شوند.

معرفی گوگل تولیپ

تجربه ارتباط برقرار کردن با گیاهان

درک ما از فتوسنتز کامل شد؛ آیا انسان می‌تواند روزی خودش فتوسنتز کند؟

تحقیقات در مورد که چگونه سیتوکروم ب۶اف از جریان الکتریکی‌ای که از داخل آن عبور می‌کند استفاده می‌کند تا یک باطری پروتونی را به کار بیندازد، به اکتشافات مهمی رسید. این انرژی ذخیره شده سپس می‌تواند برای تولید ای.تی.پی(ATP)، انرژی مورد نیاز سلول‌ها، استفاده شود. این واکنش در آخر منجر به تولید انرژی‌ای می‌شود که گیاهان برای تبدیل کربن دی‌اکسید به کربوهیدرات‌ها و زیست‌توده‌ای که زنجیره جهانی غذایی را تامین می‌کند، به آن نیاز دارند.

دانشمندان می‌گویند «زبان گفتگوی گیاهان» با یکدیگر را رمزگشایی کرده‌اند

تیمی از دانشمندان از دانشگاه کرنل می‌گویند زبان متداولی را که گیاهان به وسیله آن با یکدیگر گفتگو می‌کنند را شناسایی کرده‌اند. پروفسور آندره کسلر در این زمینه می‌گوید: «همه گیاهان به نحوی بر روی یک زبان واحد همگرا شده‌‌اند. این زبان درواقع مجموعه‌ای از سیگنال‌های هشداردهنده است تا به طور آزادانه اطلاعات را جابه‌جا کنند. جابه‌جایی این اطلاعات از میزان نزدیکی تکاملی کاملا مستقل است.»

یک متخصص گیاهپزشکی مطرح کرد

گیاهان گنجینه ژنهای مقاومت به آفات

یک متخصص گیاهپزشکی با اشاره به سازگار شدن گیاهان با انواع تنش ها در طول روند تکاملی خود، بر لزوم شناسایی دقیق ژنوم آنها تاکید کرد.

علم و فناوری از دومین نشست تخصصی ققنوس گزارش می دهد؛

اولین پالایشگاه گیاهان دارویی و کارخانه تولید قند استویا در اصفهان راه اندازی شد/ تولید نوشابه ایرانی (مای وان) تنها نوشابه کاملا طبیعی در دنیا

رئیس کانون کارآفرینی استان اصفهان، با اعلام این خبر که یک پالایشگاه گیاهان دارویی و یک کارخانه ای با تولید ۴۰۰ تن قند استویا به اندازه کل مصرف خاورمیانه در اصفهان راه اندازی شده است، گفت: یک مجموعه دانش بنیان هم موفق به تولید یک نوشابه ایرانی (مای وان) تنها نوشابه کاملا طبیعی در دنیا شده است.

همه چیز در مورد گیاهان آپارتمانی

در این اینفو به بررسی کامل گیاهان آپارتمانی میپردازیم

عضو پژوهشکده گیاهان راهبردی گیلان مطرح کرد

لزوم بهره برداری از قابلیت بالای گیاهان بومی استان گیلان برای گیاه پالایی

عضو پژوهشکده گیاهان راهبردی گیلان با اشاره به شدت آلودگی خاک های این استان بر لزوم توسعه طرح های پژوهشی جهت استفاده از ظرفیت گیاهان بومی در رفع آلودگی خاک ها تاکید کرد.

نتیجه یک تحقیق؛ گیاهان درد را احساس می‌کنند?

گیاهان احساس "لامسه" دارند و زمانیکه برگ آن‌ها آسیب می‌بیند و یا جراحت برمی‌دارد، درد را احساس می‌کنند و از خود پاسخ دفاعی نشان می‌دهند. به گزارش دیلی‌میل، تحقیقات جدید نشان می‌دهد، در برگ‌های گیاهان، سیگنال‌های درد وجود دارد. این سیگنال‌ها مشابه با سیگنال‌های درد موجود در بدن انسان است.