گیاهان::خبرگزاری علم و فناوری
گیاهان

استفاده از ادرار انسان برای کمک به رشد گیاهان در مریخ

انتقال کود و دیگر مواد کمک کننده به رشد گیاهان به سیاره مریخ کار ساده‌ای نیست. اما ممکن است ادرار انسان بتواند تا حدی به حل این مشکل کمک کند.

یک راهکار علمی «سه‌دقیقه‌ای و ارزان‌قمیت» برای کاهش استرس روزانه

تاثیرات گیاهان در منزل برای کاهش استرس در مطالعه‌ای جدید به اثبات رسیده است. چه چیزی باعث می‌شود یک گیاه رومیزی به این اندازه مفید باشد؟ به‌گفته‌ی نویسندگان این مطالعه، داشتن گیاهان و مراقبت از آن‌ها نگرانی‌های ناشی از تنش‌های کاری را کاهش می‌دهد. تحقیقات دیگر نشان می‌دهد که طبیعت می‌تواند به‌عنوان یک پادزهر برای کاهش خستگی فکری و هم‌چنین تقویت عملکرد شناختی عمل کند.

در اقدامی جدید:

کشت گیاهان بدون خاک ممکن شد.

استارت آپی در انگلیس گلخانه ای عمودی ساخته که با روش نوآورانه آئروپونیک گیاهان در آن رشد می کنند.

دانشمندان می‌گویند گیاهان هم دچار سرطان می‌شوند+عکس

«تفاوت دیگر میان گیاهان و جانوران در این است که درمان سرطان گیاهی نیازی به جراحی و شیمی‌درمانی ندارد.» انکوژن‌ها یا ژن‌های تومورزا، ژن‌های تغییر یافته‌ای هستند که در حالت عادی پروتئین‌هایی را که در کنترل رشد و تکثیر سلول‌ها نقش دارند، بیان می‌کنند. این ژن‌ها در حالت عادی پروتوانکوژن نامیده می‌شوند؛ ولی در صورت بروز جهش در پروتوانکوژن‌ها، آن‌ها به انکوژن‌ها تبدیل می‌شوند.

معرفی گوگل تولیپ

تجربه ارتباط برقرار کردن با گیاهان

درک ما از فتوسنتز کامل شد؛ آیا انسان می‌تواند روزی خودش فتوسنتز کند؟

تحقیقات در مورد که چگونه سیتوکروم ب۶اف از جریان الکتریکی‌ای که از داخل آن عبور می‌کند استفاده می‌کند تا یک باطری پروتونی را به کار بیندازد، به اکتشافات مهمی رسید. این انرژی ذخیره شده سپس می‌تواند برای تولید ای.تی.پی(ATP)، انرژی مورد نیاز سلول‌ها، استفاده شود. این واکنش در آخر منجر به تولید انرژی‌ای می‌شود که گیاهان برای تبدیل کربن دی‌اکسید به کربوهیدرات‌ها و زیست‌توده‌ای که زنجیره جهانی غذایی را تامین می‌کند، به آن نیاز دارند.

دانشمندان می‌گویند «زبان گفتگوی گیاهان» با یکدیگر را رمزگشایی کرده‌اند

تیمی از دانشمندان از دانشگاه کرنل می‌گویند زبان متداولی را که گیاهان به وسیله آن با یکدیگر گفتگو می‌کنند را شناسایی کرده‌اند. پروفسور آندره کسلر در این زمینه می‌گوید: «همه گیاهان به نحوی بر روی یک زبان واحد همگرا شده‌‌اند. این زبان درواقع مجموعه‌ای از سیگنال‌های هشداردهنده است تا به طور آزادانه اطلاعات را جابه‌جا کنند. جابه‌جایی این اطلاعات از میزان نزدیکی تکاملی کاملا مستقل است.»

یک متخصص گیاهپزشکی مطرح کرد

گیاهان گنجینه ژنهای مقاومت به آفات

یک متخصص گیاهپزشکی با اشاره به سازگار شدن گیاهان با انواع تنش ها در طول روند تکاملی خود، بر لزوم شناسایی دقیق ژنوم آنها تاکید کرد.

علم و فناوری از دومین نشست تخصصی ققنوس گزارش می دهد؛

اولین پالایشگاه گیاهان دارویی و کارخانه تولید قند استویا در اصفهان راه اندازی شد/ تولید نوشابه ایرانی (مای وان) تنها نوشابه کاملا طبیعی در دنیا

رئیس کانون کارآفرینی استان اصفهان، با اعلام این خبر که یک پالایشگاه گیاهان دارویی و یک کارخانه ای با تولید ۴۰۰ تن قند استویا به اندازه کل مصرف خاورمیانه در اصفهان راه اندازی شده است، گفت: یک مجموعه دانش بنیان هم موفق به تولید یک نوشابه ایرانی (مای وان) تنها نوشابه کاملا طبیعی در دنیا شده است.

همه چیز در مورد گیاهان آپارتمانی

در این اینفو به بررسی کامل گیاهان آپارتمانی میپردازیم