گیاهخواری::خبرگزاری علم و فناوری
گیاهخواری

آیا رژیم غذایی وگانیسم (گیاهخواری مطلق) برای سلامتی مفید است؟

محقق «تامی تانگ»، اپیدمیولوژیست تغذیه‌ای در دانشگاه «آکسفورد»، می‌گوید :«خطر بالاتر سکته‌ی مغزی ممکن است به چند دلیل باشد. گیاهخواران کمبود ب۱۲دارند که ممکن است با خطر سکته‌ی مغزی مرتبط باشد.» بر طبق گفته «انجمن تغذیهٔ آمریکا» می‌توان با یک رژیم صحیح وگان در تمامی دوران زندگی سالم بود و از آن در پیشگیری و درمان بیماری‌های خاص کمک جست.

در اقدامی جدید:

کشف گونه‌ای جدید از حشرات توسط پژوهشگران ایرانی

محققان دانشگاه تحصیلات تکمیلی صنعتی و فناوری پیشرفته کرمان با همکاری پژوهشگران دانشگاه فردوسی مشهد، برای نخستین بار موفق به شناسایی یک گونه جدید از شته‌ها و نامگذاری آن به نام ایران شدند.

گزارش تازه سازمان ملل: «رژیم غذایی گیاهخواری» می‌تواند پدیده «تغییر اقلیم» را متوقف کند

«یوهان راکستروم»، مدیر پیشین موسسه تحقیقات اقلیمی پوستدام، می‌گوید: «برای آنکه بتوانیم تا سال جمعیت ده میلیاردی زمین در سال ۲۰۵۰ را تغذیه کنیم، باید به یک رژیم غذایی جدید مبتنی بر گیاه و کاهش دورریزغذا عادت کنیم و در تکنولوژی‌هایی که اثرات زیست‌محیطی تغییر اقلیم را کاهش می‌دهند، سرمایه‌گذاری بیشتری انجام دهیم.»

کشف نخستین گونه «کروکدیل گیاه‌خوار» جانوران‌شناسان را متحیر کرد+عکس

این محققان ۱۴۶ فسیل دندان متعلق به ۱۶ گونه مختلف را مورد بررسی قرار دادند. وقتی این فسیل‌ها را با نمونه‌های زنده امروزی مقایسه کردند، تفاوت‌هایی را میان اشکال دندان‌ها مشاهده کردند که به طرح این پرسش انجامید: آیا نیای کروکدیل‌ها همان غذایی را مصرف می‌کردند که آنها امروزه می‌کنند یا به دنبال یک ظرف غذای سبزتر می‌گشتند.