����������������-������-��-������������-����������-����������

هدف سند تحول بنیادین آموزرش و پرورش رسیدن به حیات طیبه شهدا است

حجت بلوچی اظهار کرد: تحقق سند تحول بنیادین آموزش و پرورش در گرو رسیدن به حیات طیبه شهدا و تربیت دانش آموزان طراز انقلاب اسلامی است.چراکه آشنایی با زندگینامه شهدا و شناخت منش و اهداف شهدا می تواند در تغییر دانش و نگرش دانش آموزان تاثیر بسزایی داشته باشد.

استفاده از زبان هنر برای معرفی فرهنگ ایثار و شهادت به نسل کودک و نوجوان

مربیث کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان ایلام گفت: زبان فاخر هنر در بسیاری از حوزه ها توانسته موفق عمل نماید و در خصوص معرفی ایثارگری های رزمندگان دفاع مقدس به نسل دانش آموز کشور نیز می توان با استفاده از ابزار هنر، به موفقیت در این زمینه امیدوار بود.

لزوم تبیین و بازگو کردن وقایع و خاطرات دفاع مقدس برای نسل جوان کشور

جانشین معاونت فرهنگی و تبلیغات دفاعی ستاد کل نیروهای مسلح: تبیین و بازگو کردن وقایع و خاطرات دفاع مقدس برای نسل جوان کشور از اهمیت ویژه ای برخوردار است.

درمان موفقیت‌آمیز افسردگی حاد با روش کاشت تراشه مغزی

درمان یک زن مبتلا به افسردگی حاد با روشی تازه در آزمایشات بالینی در آمریکا، باعث ایجاد امیدواری برای درمان افرادی شده است که به بیماری‌های روانی سخت مبتلا هستند و دارو بر روی آن‌ها جواب نمی‌دهد.

جای جای استان ایلام، گواه دلیرمردیها و رشادتهای رزمندگان دفاع مقدس است

«سردارعباس نیلفروشان» در اجلاسیه بانوان شهیده استان ایلام بیان کرد: جای جای این استان، گواه و شاهد دلیرمردیها و رشادتهای رزمندگان میهن اسلامی است.

سیاستهای علمی و اقتصادی کشور به سمت خودکفایی در حرکت باشد

سرهنگ پاسدار رحیم طهماسبی اظهار کرد: سیاستهای علمی و اقتصادی باید جامعه را به سمت خودکفایی سوق دهد، چراکه تحریم های دشمنان در حوزه اقتصادی، نمود بیشتری پیدا کرده است.

اومیکرون نگران کننده تر از دلتا ویروس

سازمان بهداشت جهانی گفت: نوع جدید کرونا "اومیکرون" نگران کننده و مسری تر از"دلتا" است و از کاهش اثربخشی واکسن های کرونا هنوز شواهدی در دست نیست.

رابطه رفتار والدین و پیشرفت تحصیلی دانش آموزان

نخستین نهاد اجتماعی که بشر در آن پرورش یافته و عادت ها، رفتار و دیدگاههای اجتماعی فرد از کودکی در آن شکل می گیرد خانواده است و والدین بطور مستقیم و غیر مستیقم در تعیین رفتار کودک و نوجوان برای ورود به اجتماعات بزرگتر از خانواده، تاثیرگذار هستند.

حضور بسیجیان پایگاههای علمی ایلام در میقات صالحین به روایت تصویر

بسیجیان پایگاههای علمی و پژوهشی استان ایلام در برنامه میقات صالحین شرکت کردند

لزوم توجه خانواده ها به رشد اجتماعی کودکان

در عصر امروز با توجه به پیچیدگی جوامع و بروز نابهنجاري هاي روانی و رفتاري در بین کودکان و نوجوانان، لزوم پرداختن به فرایند اجتمـاعی شـدن آن هـا و مطـرح کـردن راهبردهاي صحیح براي تقویت و شکوفایی این پدیده بیش از پیش احساس مـی شـود