����������������-������-��-������������

مديرعامل آبفاي هرمزگان خبر داد

اتمام پروژه بازسازي تصفيه خانه فاضلاب بندرعباس تا پايان امسال

مديرعامل آبفاي هرمزگان از اتمام پروژه بازسازي تصفيه خانه فاضلاب بندرعباس تا پايان امسال خبر داد.

یادداشت

نقدی بر نخبه‌سازی واهی در قالب مسابقات یوسی مس

چند سالی است که بحث آموزش محاسبات چرتکه‌ای یا یو سی مس در داخل ایران تب و تاب شدیدی گرفته است و موسسه‌های مختلفی با توضیحات جذابی مانند برقراری ارتباط بین دو نیم کره مغز دانش آموزان و موفقیت آنها در ریاضیات، خانواده‌ها را به ثبت نام دانش آموزان در این کلاسها ترغیب می‌کنند.

گره خوردن منافع ملی با امنیت غذایی؛

ضرورت ادغام مدیریت بخش کشاورزی با اصول پدافند غیرعامل/وضعیت نامطلوب امنیت غذایی در نواحی روستایی کشور

کشت همزمان برنج و ماهی در شالیزار علاوه بر منافع فراوانی که برای زیست بوم مزرعه برنج به همراه دارد، با افزایش سطح تولید آبزیان در کشور سهم بالایی از نیاز جامعه به این منبع غنی پروتئینی را برطرف می سازد.

ویژه نامه علم و فناوری شماره دوازدهم

آخرین اخبار علمی ایران و جهان، دستاوردهای شرکت های دانش بنیان، جهاد علمی، خبرهای علمی و فناوری ، تکنولوژی های برتر دنیا را در ویژه نامه علم وفناوری بخوانید.

توسط محققان ایرانی انجام شد ؛

تولید رنگ جاذب رادار که ۹۹ درصد امواج را جذب می کند / شناسایی پهپادها و موشک های ایران سخت تر می شود + فیلم

تعدادی از محققان کشور موفق به تولید رنگ ضد امواج و ضد رادار شده اند که علاوه بر محافظت ساختمان و وسایل از تشعشعات و پارازیت ها ، می تواند پهپادها و موشک های را نیز از چشم رادارها پنهان سازد.

خبرگزاری علم و فناوری گزارش می دهد ؛

هزینه و روش سفر به فضا برای گردشگران چقدر است ؟ + فیلم

سفر به فضا یکی از آرزوهایی بوده است که از گذشته انسان در اندیشه آن بوده است و با پیشرفت علم و تکنولوژی این روزها می توان به آن جامع عمل بپوشانیم در این بین دو شرکت آمریکایی هر ساله به صورت محدود اقدام به اعزام مسافر به فضا می کنند.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی گیلان خبر داد

تأسیس دانشکده فناوری ‌های نوین پزشکی در شهرستان لنگرود

رئیس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی گیلان با اشاره به ظرفیت های فناورانه در شهرستان لنگرود از راه اندازی سه رشته بین رشته ای جدید در شرق گیلان خبر داد.

معاون تکنولوژی فولاد هرمزگان:

اقداماتی در راستای کاهش مصرف انرژی الکتریکی و افزایش تولید انجام داده ایم

سال ۹۶ از پرافتخارترین سالها برای فولاد هرمزگان از ابتدای تاسیس این شرکت تا کنون بود چراکه اهداف از پیش تعیین شده در حوزه های ایمنی، تولید، تعمیرات و کاهش مصارف محقق شدند و رکوردهای جدید تولید سالیانه، ماهیانه و روزانه در این سال به واسطه همت تمامی کارکنان این شرکت ثبت شد.