����������������

تعریف افسردگی به زبان ساده و راه‌های مقابله با آن

محقق و پژوهشگر با اعلام اینکه عامل اصلی افسردگی کمبود سروتنین خون هست، گفت: با ۴۰ دقیقه ورزش رورانه و تغذیه مناسب امکان تنظیم سروتنین خون وجود دارد.

برای نخستین بار در جهان:

محلول افزایش طول عمر گل‌‌های شاخه بریده در مازندران تولید شد

محقق و پژوهشگر مازندرانی با استفاده از گیاهان داروی موفق به تولید ماده ضد عفونی کننده میوه و محلول افزایش طول عمر گیاهان شاخه بریده شد.

به همت نخبه مازندرانی ؛

طرح تولید کاغذ گلاسه با تکنولوژی ایرانی در آستانه بهره برداری

مخترع مازندرانی دستگاه کورتینگ کاغذ از رایزنی با یکی از واحدهای تولیدی کشور برای تولید کاغذهای بسته بندی صنایع غذایی و سیگار خبر داد.

توسط عضو هیئت علمی دانشگاه مازندران:

حس‌گر حفاظت پیرامونی ناشی از حرکت انسان ساخته شد

عضو هیأت علمی دانشگاه مازندران موفق به ساخت دستگاه حس‌گر حفاظت پیرامونی ناشی از حرکت انسان شد و گفت: این دستگاه امواج ناشی از حرکت انسان در نقاط حساس را شناسایی می‌کند.

معاون فرهنگی اجتماعی سازمان بسیج علمی خبر داد:

تشکیل بانک اطلاعاتی شهدای علمی جهت الگو سازی برای نسل های آینده

معاون فرهنگی اجتماعی سازمان بسیج علمی و پژوهشی کشور، خاطر نشان کرد: یکی از اهداف این کنگره جمع آوری اطلاعات شهدا و تشکیل بانک اطلاعاتی شهدای علمی کشور است که برای آیندگان و چهره‌های علمی کشور این افراد را به خوبی معرفی و از منش و سیره زندگی آنها الگو سازی مناسبی انجام دهیم.

وزیر ارشاد در مازندران:

رسانه‌های مجازی در حال فروپاشی هستند/ میانگین استفاده از ماهواره در کشور ۴۸ دقیقه است/۴۲ درصد مردان تهرانی روزنامه می‌خوانند

سید عباس صالحی امیری در نخستین اجلاسیه خانه‌های مطبوعات کشور در ساری، با اعلام اینکه چشم انداز رسانه‌ای کشور را باید ترسیم کنیم، گفت: در دهه پنجم انقلاب اسلامی رسانه‌ها مطابق با سلایق جامعه باید نسبت به تولید محتوا اقدام کنند.

در هفت ماهه سال جاری:

یازدهمین پیوند اعضا از مرگ مغزی در مازندران به سرانجام رسید/اشتباه رایج بین مرگ مغزی و کما

مسؤول پیوند اعضا دانشگاه علوم پزشکی مازندران از موافقت یک خانواده بهشهری برای اهدا عضو فرد مرگ مغزی شده در این شهر خبر داد و گفت: یازدهمین مورد پیوند از عضو فرد مرگ مغزی شده به سرانجام رسیده است.

مدیرکل پست استان مازندران:

ساماندهی املاک مازندران به صورت الکترونیکی انجام می‌شود

مدیرکل پست استان مازندران با اعلام اینکه املاک مازندران با اجرای طرح سیماک ساماندهی می‌شوند، گفت: بنا داریم این پروژه را به صورت کامل در سال ۹۸ اجرایی کنیم و مدیر ارشد استان همکاری مناسبی برای اجرای این طرح دارد.

خبرگزاری علم و فناوری گزارش می‌دهد

فروش سرطان روی پیشخوان نانوائی‌های آزاد پز

با توجه به تبعات سنگین تولید نان با آرد سفید شاهد افزایش فعالیت نانوائی‌های آزاد پز به دلیل برداشته شدن بحث فاصله صنفی در سطح کشور هستیم که تبعات آن احتمال ابتلا به سرطان است.

خبرگزاری علم و فناوری گزارش می‌دهد

اشتغال فارغ التحصیلان دانشگاه الفبای رفع نیازهای جامعه

یکی از نیازهای اساسی جامعه در حال حاضر و موضوعی که بارها وزیر سابق را به مجلس کشاند بحث عدم ایجاد شغل برای فارغ التحصیلان دانشگاهی بوده و انتظار هست که وزرای مرتبط در این حوزه برنامه منسجمی ارائه دهند.