��������������

توسط محققان دانشگاه ژنو بررسی شد؛

نقش لیپیدها در ایجاد بیماری آلزایمر

پیری APOE باعث ترشح تری گلیسیرید می شود. تجمع کنترل نشده این چربی عواقبی جبران ناپذیر مانند مرگ نورون ها که منجر به بیماری آلزایمر می شود را در پی خواهد داشت.

توسط محققان موسسه پلی‌تکنیک رنسلیر میسر شد؛

کنترل پروتئین مرتبط با آلزایمر با چرخه شبانه روزی

تحقیقات جدیدی که در موسسه پلی‌تکنیک رنسلیرانجام شد، ارتباط چرخه شبانه روزی افراد و توانایی مغز برای از بین بردن پروتئین مرتبط با آلزایمر را نشان می دهد.

تحقیقات کلینیک کلیولند نشان داد؛

ویاگرا در پیشگیری و درمان بیماری آلزایمر معجزه می‌کند

تحقیقات کلینیک کلیولند سیلدنافیل را به عنوان داروی کاندید برای بیماری آلزایمر شناسایی کرده است. یافته‌های منتشر شده در Nature Aging نشان میدهد که ۶۹ درصد احتمال ابتلا به این بیماری کاهش می‌یابد.

معکوس کردن علائم بیماری آلزایمر با داروهای تجویزی

دانشمندان کشف کردند که دو داروی ضدالتهاب غیراستروئیدی (NSAIDs) و دو داروی فشار خون بالا می‌توانند اختلالات شناختی ناشی از آلزایمر را از بین ببرند.

"آلـزایـمر" کنترل؛ درمان

محققان ممکن است سرانجام علت اصلی ابتلا به بیماری آلزایمر را کشف کرده باشند. آنها می‌گویند مغز ممکن است مواد شیمیایی سمی را نشت دهد و به این ترتیب موجب توسعه این بیماری شود.

ارتباط بین تخریب عصبی و عفونت های ویروس تبخال

محققان نشان دادند که یک رابطه علی جدید بین بیماریهای عصبی مانند آلزایمر و عفونت با ویروس تبخال وجود دارد.

محققان سوئدی طبق مطالعه‌ای بزرگ گزارش کردند:

زوال عقل در والدین، پدربزرگ و مادربزرگ‌های افراد با اختلال نقص توجه بسیار بالاتر است

یک مطالعه بزرگ در موسسه کارولینسکا در سوئد نشان داده است که والدین و پدربزرگ و مادربزرگ‌های افراد مبتلا به بیش فعالی بیش از کسانی که دارای فرزندان و نوه‌های بدون این اختلال هستند در معرض خطر زوال عقل قرار دارند.

همه چیز درباره "زوال عقل"

علم هنوز روش یا درمانی برای جلوگیری از زوال عقل کشف نکرده است، اما دانشمندان هنوز در تلاش برای رمزگشایی این بیماری هستند که می‌توان از ابتلای این افراد به بیماری آلزایمر یا زوال عقل پیشگیری کرد.

خبرگزاری علم و فناوری گزارش می دهد

آلزایمر یک بیماری قابل پیشگیری/ سواد خواندن و نوشتن راهی برای در امان ماندن

آن طور که متخصصان اعصاب و روان می گویند آلزایمر یک بیماری قابل پیشگیری است که سواد خواندن و نوشتن راهی برای در امان ماندن از این بیمار خواهد بود.