������������-����������

به گزارش خبرگزاری علم و فناوری؛

تاثیر فناوری فضایی در مبارزه با ویروس کووید ۱۹

بررسی و تحلیل نقش فناوری فضایی و کاربرد سیستم های موقعیت یابی ماهواره ای و تصویربرداری در نبرد با ویروس کرونا در کشور چین کمک بسزایی در روند پیشگیری و کنترل در سایر کشورهای جهان خواهد داشت.

ویژگیهای لباس فضانوردان؛

نسل جدید لباس‌های فضایی ۲۰۰ کیلوگرم وزن دارند

یک کارشناس فناوری فضایی با اشاره به جزئیات لباس فضایی پروژه «آرتمیس» ناسا که هفته گذشته رونمایی شد، گفت: نسل جدید لباس‌های فضایی حدود ۲۰۰ کیلوگرم وزن دارند.

با تکمیل زنجیره فناوری فضایی درایران بررسی می شود؛

علوم و فناوری فضایی ایران از دیروز تا امروز/ایران؛نهمین کشور دارنده چرخه کامل فضایی

دستیابی به دانش فناوری فضایی یکی از دستاوردهای سالهای اخیر کشور است و حتی با وجود فاصله زیاد با صنعت ۵۰ ساله فضایی جهان، ایران موفق شده درمیان ۹ کشور صاحب چرخه کامل فناوری ماهواره، جای گیرد.

با هدف توسعه فناوری فضایی؛

آزمایشگاه‌های فضایی مدارس راه‌اندازی می‌شوند

با هدف توسعه فناوری‌های حوزه فضایی بین دانش آموزان آزمایشگاه‌های فضایی در مدارس راه‌اندازی شده است.

الزام دستگاه‌های اجرایی برای استفاده از فناوری فضایی

رئیس پژوهشگاه فضایی ایران گفت: این پژوهشگاه در نظر دارد که بر اساس خدمات فضاپایه، دستگاه‌ها و نهادهای دولتی و اجرایی را برای استفاده از فناوری فضایی ملزم کنیم.

پرتاب نخستین موشک ساخته شده با پرینتر سه‌بعدی

این موشک جدید که تران ۱‌ (Terran ۱) نام دارد بیش از ۱ تن وزن خواهد داشت و مراحل طراحی و توسعه آن حدود ۱۰ میلیون دلار هزینه خواهد داشت. همچنین کمپانی آمریکایی مدعی شده است که بزرگترین پرینتر سه بعدی تولید فلزات را در سراسر جهان در اختیار دارد.

مشاور امور فراسازمانی پژوهشگاه فضایی ایران مطرح کرد:

موانع اصلی توسعه فناوری را پشت سر گذاشته‌ایم/نیاز به تصویب برنامه‌های فضایی جدید به خوبی حس می شود

جعفری ندوشن گفت: ما موانع اصلی توسعه فناوری را پشت سر گذاشته‌ایم و اکنون به باشگاه کشورهای دارنده و پرتاب‌کننده ماهواره پیوسته‌ایم و از این لحاظ جایگاه مناسبی داریم به‌ویژه اینکه با توجه به شرایط سیاسی بین‌المللی، دسترسی به این فناوری برای ما حیاتی است.