����������-����������

خبرگزاری علم و فناوری گزارش می‌دهد

برافراشته شدن تابلو روز شمار مرگ کرونا در کشور

نتایج تزریق واکسن کرونا و کاهش تعداد بستری‌ شوندگان و فوتی‌‌‌ها نشانه خوبی برای برافراشته شدن تابلو روز شمار مرگ کرونا در کشور است.

شروع کارآزمایی واکسن برکت برای سنین ۱۲ تا ۱۸ سال

رئیس مرکز اطلاع رسانی ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره) در پیامی از شروع کارآزمایی بالینی واکسن برکت روی سنین ۱۲ تا ۱۸ سال خبر داد.

نبرد جهادگران بشرویه ای برای مقابله با کرونا

​جهادگران عرصه مبارزه با کرونا و شاگردان مکتب سردار شهید سلیمانی در شهرستان بشرویه توانسته اند برای مقابله با این ویروس منحوس جهادگونه تلاش کنند.

سیلندرهای اکسیژن و رعایت ایمنی در استفاده از آنها

در اخبار حوادث و در زندگی روزمره کم اخبار تکان دهنده و ناگواری را نمی شنویم که با رعایت یک اصل اولیه در آموزه های دوران ابتدایی مدرسه قابل پیشگیری است.

شیوع ۴۰درصدی افسردگی بر اثر بیماری کرونا

مطالعه بر روی بیماران آسماتیک (مبتلا به آسم) مراجعه کننده به کلینیک دانشگاه علوم پزشکی بوشهر در خصوص بررسی شیوع افسردگی در دوران کرونا نشان از شیوع ۴۰ درصدی افسردگی در این بیماران دارد.

نقش پروتئینی جدید در عفونت بیماری کرونا

محققان در بریتانیا و آلمان شواهدی برای مکانیسم جدیدی ارائه کرده اند که به موجب آن سندرم حاد تنفسی شدید کروناویروس ۲ (SARS-CoV-۲)-عامل ایجاد بیماری کروناویروس ۲۰۱۹ (COVID-۱۹) به سلول های میزبان انسان متصل می شود.

خانواده شهید مدافع سلامت کهگیلویه و بویراحمد تجلیل شد

خانواده دکتر محمد زارع به عنوان تنها شهید مدافع سلامت کهگیلویه و بویراحمد در آیینی با اهدای لوح سپاس و جوایز ارزنده در شهر یاسوج مرکز این استان تجلیل شد.

ایمنی واکسن کرونا از ایمنی طبیعی قوی تر است

پژوهشگران معتقد هستند: تزریق واکسن کرونا نسبت به ایمنی طبیعی به دست آمده از ابتلای این بیماری، ایمن‌تر و بی‌خطرتر است.

سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان خبرداد

کاهش ۵۰ درصدی فوتی‌های کرونایی در هرمزگان/ ۸ فوتی جدید

سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان گفت: در ۲۴ ساعت گذشته با جانباختن ۸نفر دیگر از بیماران کرونایی در هرمزگان، شمار کل جانباختگان این بیماری در استان به دوهزار و ۲۷۲ نفر رسید.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی بیرجند خبر داد

​آغاز ثبت نام واکسن کرونای دانشجویان و طلاب استان

دهقانی فیروزآبادی رئیس دانشگاه علوم پزشکی بیرجند گفت: ثبت‌نام واکسیناسیون کرونا برای دانشجویان زیرمجموعه وزارت بهداشت، وزارت علوم، دانشگاه آزاد و سایر دانشگاه ها و طلاب حوزه‌های‌ علمیه سراسر کشور آغاز شده است.