����������-��������-����

عضو هیات رئیسه مجلس شورای اسلامی:

دیدگاه ما در مجلس این است که همه تحریم‌ها یکجا برداشته و راستی آزمایی هم بشود

حسینعلی حاجی دلیگانی عضو هیات رئیسه مجلس شورای اسلامی و نماینده مردم برخوار، شاهین شهر و میمه در نشست‌ تخصصی بصیرت افزایی دولت جوان حزب اللهی با بیان این که ممزوج جوانان و افراد باتجربه می‌تواند ما را از خطا بازدارد و هم تحرک و پویایی لازم را ایجاد کند، در خصوص بحث تحریم‌ها، گفت: دیدگاه ما در مجلس این است که همه تحریم‌ها یکجا برداشته و راستی آزمایی هم بشود.

با ۵ مورد از جدیدترین رآکتورهای هسته‌ای آشنا شوید+عکس

وزارت انرژی کشور ایالات متحده آمریکا از ۵ پروژه پیشرفته در زمینه راکتورهای هسته‌ای حمایت می‌کند.

معرفی کتاب؛

کتاب «ایران و انرژی هسته‌ای»/ نخستین قدم جدی در ایران، در سال ۱۳۳۵ برداشته شد

هر یک از کشورها با توجه به توان خود به علوم و فن آوری هسته ای روی آورده‌اند، برخی اقدامات صلح آمیز و برخی دیگر اقدامات غیر صلح آمیز این انرژی در پیش گرفته‌اند، نخستین قدم جدی در زمینه استفاده از علوم و فن آوری هسته‌ای در ایران، در سال ۱۳۳۵ برداشته شد و در آن سال، دانشگاه تهران، مرکزی را تحت عنوان «مرکز اتمی دانشگاه تهران» برای آموزش و پژوهش هسته ای در کشور پایه گذاری کرد.

محققان به کمک انرژی هسته‌ای دقیق ترین ساعت جهان را می‌سازند

دقیق‌ترین ساعت‌های تا به‌حال ساخته شده جهان، براساس حرکت کوارتز و یا چرخ‌های تعادل اختراع نشده‌اند، بلکه دقیق‌ترین ساعت‌ها بر مبنای تیک‌ تاک‌های الکترون‌ها در کالبد اتمی ساخته شده‌اند، بهترین نوع از این ساعت‌ها، دقتی به اندازه یک در ده به توان ۱۸ دارند و بسیار دقیق هستند.

مونتاژ بزرگترین آزمایش فیوژن هسته‌ای جهان

دانشمندان مونتاژ بزرگترین آزمایش فیوژن هسته ای جهان را آغاز می کنند.

مدیر کل جذب و حمایت از سرمایه گذاری استانداری گیلان مطرح کرد؛

ضرورت بهره مندی از فناوری هسته ای بر ای تولید ثروت و ایجاد فرصت کار آفرینی

مدیر کل جذب و حمایت از سرمایه گذاری استانداری گیلان گفت: بهره مندی از فناوری های هسته ای در راستای تولید ثروت و فرصت های جدید کار آفرینی ضروری است.

روش نوین محققان MIT برای حذف آلاینده‌های رآکتورهای انرژی هسته‌ای

علاوه‌بر کاربرد این روش در پاک‌سازی‌های معمولی، می‌توان از آن برای مواردی مهم‌تر مانند میلیون‌ها گالن آب آلوده‌ی راکتورهای ژاپن که اقیانوس آرام را آلوده می‌کند، استفاده کرد. با این‌که اکنون این روش در موارد جزئی آزمایش شده، استفاده از آن در مقیاس‌های بزرگتر در چند سال آینده عملی خواهد بود.

انفجار هسته ای

از انفجار هسته ای جان سالم بدر ببرید

مدیر عامل توسعه کاربرد پرتوها خبر داد:

سهم ناچیز ایران از گردش مالی ۴۰۰ میلیارد دلاری استفاده از پرتوها

مدیر عامل شرکت توسعه کاربرد پرتوها در سازمان انرژی اتمی اعلام کرد: استفاده از پرتوها در دنیا گردش مالی ۴۰۰ میلیارد دلاری فراهم کرده و اگر ما در این میان برای خود سهم یک درصدی هم قائل باشیم می بایست چیزی در حدود ۴ میلیارد دلار درآمدزایی در این زمینه وجود داشته باشد.