����������-����

با پدیدار شدن چالش کم آبی بررسی می شود؛

تکنولوژی در مسیرکمک به بحران کم آبی

با وجود کم ‌آبی در سراسرجهان و نیز در کشورمان محققان به دنبال شیوه ها و راه هایی هستند که از طریق فناوری های نوین به حل این مساله اقدام نمایند.

استاندار خوزستان:

تلاقی آب شرب و فاضلاب در برخی از نقاط خوزستان تکذیب می شود

استاندار خوزستان گفت: آب آشامیدنی شهرهای استان بهداشتی و تحت مراقبت ‌های شدید بهداشت و آب و فاضلاب است و مخلوط شدن آب و فاضلاب تکذیب می ‌شود.

بحران کمبود آب جهان

بررسی بحران کمبود آب جهان در آینده ای بسیار نزدیکتر از آنچه که فکر می کنید!

۱۴۰ میلیون نفر تا سال ۲۰۵۰ خانه‌های خود را از دست خواهند داد

پیش‌بینی‌ها حاکی از آن است که در نواحی حاشیه‌ای بیابان ساهارا در آفریقا، به دلیل از میان رفتن مزارع تا سال ۲۰۵۰ بیش از ۸۶ میلیون نفر مجبور به ترک خانه هایشان خواهد شد، مگر آنکه تا آن زمان دولت‌ها رویکردهای اقتصادی خود را در برابر مسائل اقلیمی انعطاف‌پذیرتر کنند.

مدیر عامل شرکت دانش بنیان دانه کاران جم؛

ایجاد جنگل‌های اقتصادی در بوشهر به اندازه پالایشگاه‌‌ها ارزآوری خواهد داشت!

مهندس جوان بوشهری با ایجاد جنگل‌های اقتصادی در استان بوشهر قصد دارد با مشکلاتی همچون کم‌آبی، ریزگردها، اشتغال و امثال آن مبارزه کرده و به اندازه پالایشگاه‌ها برای کشور ارزآوری داشته باشد.

با روشی منحصر بفرد:

کشت گیاهان و درختان با کمترین میزان آبیاری تجربه کنید!

جوان بوشهری، با ارائه محصولی بنام آناوان در پی احیای کشت گیاهان و درختان با استفاده از کمترین میزان آبیاری در طول سال است که با وجود این محصول دیگر نیازی به آبیاری مداوم محصولات کشاورزی نیست.

در جلسه کارگروه آب استان مطرح شد

تأسیس نظام مهندسی آب با وجود خشکسالی های اخیر ضروری است

در این جلسه ضمن بررسی فرصت ها و چالش های آب در استان بر این موضوع تأکید شد که باید نظام مهندسی آب در استان راه اندازی شود به دلیل اینکه بحران آب روز به روز شدیدتر شده و خطرات آن دامن گیر همگان خواهد بود.