����������-hIV

خبرگزاری علم و فناوری گزارش می دهد

واکنش کشورهای مختلف جهان به همه گیر کرونا ویروس

کشورهای مختلف جهان نسبت به همه گیری کرونا ویروس واکنش‌های متفاوتی داشتند که در این گزارش به رفتار برخی از مدیران و سیاستمداران و تعداد متبلایان اشاره شده است.

توسط محقق مازندرانی:

دستگاه ضد عفونی کننده ویروس محیط در مازندران ساخته شد

مخترع مازندران موفق به ساخت دستگاهی شد که قادر به از بین بردن ویروس محیط خانه و حتی مراکز درمانی است

فرمانده سپاه قائمشهر خبر داد

راه اندازی کارگاه تولید ماسک بهداشتی در قائمشهر/ محلول پاشی و ضد عفونی قائمهشر

فرمانده سپاه قائمهشر از راه اندازی کارگاه تولید ماسک بهداشتی در قائمشهر توسط نیروهای سپاه ناحیه این شهر خبر داد.

ساخت داروی ارزان قیمت ایدز برا کودکان با طعم توت فرنگی

از آنجا که هر چهار داروی موجود در تهیه این دارو قدیمی‌تر هستند و دیگر ثبت اختراع نمی‌شوند، ممکن است در نهایت آن در کشورهای ثروتمند نیز عرضه شود. اما این بازار بسیار ناچیز است زیرا بیشتر زنان باردار در غرب برای ایدز تست می‌شوند، و بلافاصله تحت داروهای ضدویروسی قرار داده می‌شوند، که احتمال انتقال به نوزادانشان در رحم، هنگام تولد یا از طریق شیردهی به تقریباً صفر کاهش یابد.

پیشگیری از ایدز ممکن می‌شود؛ ساخت یک واکسن امیدوارکننده HIV

«این یک نمونه اولیه اما مهم از واکسن ضدایدز است و ما در تلاش برای بهینه‌سازی طراحی این واکسن هستیم.» البته واکسن‌های دیگری نیز در مرحله آزمایش کلینیکی هستند و نتایج آن‌ها طی سالیان آینده مشخص می‌شود. تاکنون هیچ انسانی نتوانسته است پس از ابتلا به ایدز بطور طبیعی بهبود پیدا کند.»

مراقب سویه جدید ویروس HIV باشید!

این تحقیقات به ما یادآوری می‌کند که ویروس ایدز دارای انواع خطرناک بسیار گوناگونی است. ویروس ایدز همواره در حال تغییر و تحول است، همین امر باعث شده است که تاکنون دانشمندان قادر به کشف واکسن برای آن نباشند. بیش از ۳۷ میلیون نفر در حال حاضر در جهان مبتلا به ایدز هستند. داروهای ضدایدز از تولید و شیوع این بیماری جلوگیری می‌کنند، اما دارای اثرات جانبی چشمگیری هستند.

یک محقق دانشگاه تبریز:

زنان قبل از حامله شدن از نظر آنتی بادی ضد روبلا بررسی و اسکرین شوند/ اهمیت واکنس سرخجه برای زنان باردار

یک محقق دانشگاه تبریز گفت: بانوان قبل از بارداری از نظر آنتی بادی ضد روبلا بررسی و اسکرین شوند.

درمان بیماران در روستای چنار محمودی در اولویت است

معاون بهداشت وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، با بیان اینکه راه های انتقال ویروس اچ اي وي قطعا مورد بررسي قرار خواهد گرفت افزود: در حال حاضر درمان مبتلايان به اين ويروس در اولويت قرار دارد.

اقدامات علمی و تخصصی در جهت شناسایی، درمان و پیشگیری از اشاعه بیماری ایدز شروع شد

سرپرست دانشگاه علوم پزشکی چهارمحال و بختیاری گفت: با هماهنگی و تماس با وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی و مسئولین استانی اقدامات علمی و تخصصی در جهت شناسایی، درمان و پیشگیری از اشاعه بیماری شروع شد و کما کان ادامه دارد.