����������

در گفت وگو با علم و فناوری مطرح شد:

کسب رتبه برتر مرکز علمی کاربردی کارخانجات مخابراتی ایران در سطح کشور

رئیس دانشکده علمی کاربردی کارخانجات مخابراتی ایران از قرار گرفتن این مرکز در میان ۱۰ دانشکده برتر خبر داد .

قطب صنایع الکترونیک در شیراز احیا شود

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات با حضور در شیراز گفت: قطب صنایع الکترونیک در شیراز احیا شود .

پتانسیل بالای شیراز در پزشکی هسته ای

استاد پزشکی هسته ای دانشگاه علوم پزشکی شیراز گفت: شهر شیراز با داشتن دانشگاه علوم پزشکی و چندین بیمارستان فعال در زمینه ای پزشکی هسته ای، پتانسیل بالایی در این حوزه درمانی دارد.

تاثیر مدیریت شهری بر بناهای تاریخی و ارزشمند شیراز

کارشناس معماری گفت: شهرهای کهن که در برخی از شهرها در مراکز یا همان درون شهر و یا در بیرون از شهرها واقع شده‌اند با بناها و بافت های تاریخی ارزشمند و بناهای غیر ارزشمندی روبه‌رو هستیم که شناسایی و شناساندن آن ها همواره اهمیت می‌یابند و می‌توانیم با شناخت نسبی از آن ها، پشتوانه فکری یا به اصطلاح علمی آن پشتوانه نظری در مداخلات و اقدامات خود در این عرصه ها داشته باشیم.

نیاز قطب پزشکی جنوب کشور به خون

شیراز به عنوان قطب پزشکی کشور در شرایط حساس کرونایی نیازمند گروه های مختلف خونی می باشد.

شیراز، قطب پزشکی هسته‌ای کشور

استاد پزشکی هسته ای دانشگاه علوم پزشکی شیراز گفت: رشته پزشکی هسته ای برخلاف نامش که موجب ترس بسیاری از مردم شده، چیز ترسناکی نبوده و انجام اسکن ها با دقت و اطمینان بسیار بالا انجام شده و عوارض که بیماران نگران آن باشند، وجود ندارد زیرا مقدار تابشی که مورد استفاده قرار می گیرد، استاندارد بوده و بطور مداوم با دستگاه هایی چک و بررسی می شود تا هیچ خطری بیماران را تهدید نکند .

نشاط علمی نانو شیمیست ها با کرونا در شیراز

کرونا هم نتوانست نانو شیمیست های شیرازی را از فعالیتهای علمی باز نگاه دارد و انجمنهای علمی فعال تر از قبل در سال جهش تولید گام بر می دارند.

برگزاری کارگاه آموزشی شناسایی و مستند سازی نیازهای فناورانه واحدهای صنعتی در شیراز

کارگاه آموزشی شناسایی و مستند سازی نیازهای فناورانه واحدهای صنعتی به همت موسسه گمبا با همکاری سازمان بسیج مهندسین صنعتی و شرکت شهرکهای صنعتی فارس برگزار می‌ شود .

شیراز میزبان اختتامیه نخستین جشنواره ملی فرصت کرونایی و تولید محتوای فن ورز

رئیس دانشگاه فنی و حرفه ای استان فارس گفت: شیراز میزبان اختتامیه نخستین جشنواره ملی فرصت کرونایی و تولید محتوای فن ورز بصورت مجازی خواهد بود.

جایزه کنگره بین المللی انجمن پیوند در دست پدر پیوند کبد ایران

دکتر سید علی ملک حسینی موفق به دریافت جایزه recognition awards۲۰۲۰ از انجمن جهانی پیوند اعضا شد و این انجمن درپی تلاش ها و زحمات پدر پیوند کبد ایران از این دکتر ایرانی تجلیل بعمل آورد.