����������

خبرگزاری علم و فناوری گزارش می‌دهد

برافراشته شدن تابلو روز شمار مرگ کرونا در کشور

نتایج تزریق واکسن کرونا و کاهش تعداد بستری‌ شوندگان و فوتی‌‌‌ها نشانه خوبی برای برافراشته شدن تابلو روز شمار مرگ کرونا در کشور است.

شروع کارآزمایی واکسن برکت برای سنین ۱۲ تا ۱۸ سال

رئیس مرکز اطلاع رسانی ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره) در پیامی از شروع کارآزمایی بالینی واکسن برکت روی سنین ۱۲ تا ۱۸ سال خبر داد.

چگونه کارت دیجیتال واکسن بگیریم؟

افرادی که دو دُز واکسن تزریق نموده‌اند، با مراجعه به سامانه vcr.salamat.gov.ir/fa داده‌ها را وارد کرده و کارت واکسن برایشان به صورت اینترنتی صادر می‌شود.

سیلندرهای اکسیژن و رعایت ایمنی در استفاده از آنها

در اخبار حوادث و در زندگی روزمره کم اخبار تکان دهنده و ناگواری را نمی شنویم که با رعایت یک اصل اولیه در آموزه های دوران ابتدایی مدرسه قابل پیشگیری است.

زندگی روی خط نبرد؛

کادر درمان برای مبارزه با کرونا ویروس از جان و دل مایه می گذارند

پرسنل بخش اطفال بیمارستان هاجر شهرکرد گفت: کادر درمان مقابل ویروس کرونا ایستاده اند، خسته نمی شوند و از جان و دل مایه گذاشته اند به امید روزی که این بیماری منحوس را ریشه کن کنند.

رنج های کادر درمان در روزهای کرونایی / همکاری همه جانبه پرسنل اتاق عمل برای مهار ویروس منحوس

پرسنل اتاق عمل بیمارستان هاجر شهرکرد گفت: زمان هایی که شرایط کرونا بحرانی می شد همه پرسنل از جمله اتاق عمل پای کار بودند تا شرایط را بتوانند تغییر دهند و تا حدودی جلو پیشرفت این ویروس را بگیرند.

رئیس مرکز آموزش درمانی هاجر شهرکرد:

مدافعان سلامت و تکرار جلوه هایی از ایثار/ مقاومت کادر درمان مقابل کرونا ویروس هنوز هم ادامه دارد

دکتر احمد رئیسی گفت: کادر درمان بیمارستان هاجر شهرکرد از همان ابتدا به مانند مدافعان وطن و مدافعان حرم جانانه پای این کار ایستادند اگر چه ترس وجود داشت و کسی نمی توانست ان را انکار کند ولی خب لباس رزم پوشیدند و در این لباس های گرمی که از آن ها در مقابل شیوع این بیماری محافظت میکند، پای کار ایستادند و حافظ جان مردم شدند که این مقاومت هنوز هم ادامه دارد.

علم وفناوری بررسی کرد

بیماران قلبی با خیال راحت واکسن کرونا تزریق کنند

گزارش‌های ارائه شده نشان می‌دهد که واکسن‌های کرونا نه تنها برای افراد مبتلا به بیماری‌های قلبی بی‌خطر است بلکه دریافت آن‌ها بسیار مهم و ضروری است.

گزارش علم وفناوری از عارضه ای پوستی بجا مانده از کرونا

ماسکنه بازمانده کرونا / همچنان بهداشت شخصی را رعایت کنید

متخصصان بهداشت معتقدند که استفاده از ماسک یکی از سالم ترین و بهترین کارهایی است که می توانیم در طی بیماری همه گیر COVID-۱۹ انجام دهیم. از این گذشته، استفاده از پوشش صورت در جمع باعث می شود قطره های تنفسی از افراد آلوده به این بیماری در هوا پخش نشود؛ اما این استفاده بهداشتی عوارضی هم در پی داشته و دارد که این روزها موجب مشکلاتی برای شهروندان شده است .

رییس بسیج مستضعفان کشور اعلام کرد

آغاز مرحله پنجم طرح شهید سلیمانی/ کمک ۲۰ میلیارد ریالی به دانش آموزان کهگیلویه و بویراحمد

ایام نوروز ۱۴۰۰ به دلیل افزایش حجم مسافرت ها در کشور طرح شهید سلیمانی دچار وقفه شد اما پس از آن اجرای مرحله یا گام پنجم این طرح ملی آغاز و بخش واکسیناسیون نیز به آن افزوده شد.