��������-����������

گزارش علم و فناوری از سفر هیئت دولت به استان پهناور فارس؛

چشم توسعه فارس به رئیس جمهور و هیئت دولت

در هفتمین سفر استانی، رئیس جمهور و جمعی از هیئت دولت راهی فارس شده تا ضمن بازدیدها، دیدارها و جلسات، دستورات و مصوباتی راه گشا برای استان فارس داشته باشند، سفری که می تواند چرخ های استان را در ابعاد گوناگون اقتصادی، عمرانی، اجتماعی و فرهنگی به گردش در بیاورد.

محمد صادقی

محمد صادقی، خبرنگار و فعال رسانه در استان فارس می‌باشد که با سابقه بیش از ۷ سال حضور در رسانه و تبلیغات، هم‌اکنون مدیر خبرگزاری علم و فناوری در استان فارس است.

گل به خودی روبیکا

اپلیکیشن روبیکا با بی اخلاقی هرچه تمام تر، برای بسیاری از کاربران شبکه اجتماعی اینستاگرام صفحه ساخته و برای برخی از آنها تیک احراز هویت نیز صادر کرده است!

طغیان کرونا در فارس؛

فوتی‌های کرونا، امروز بیشتر از دیروز

پیک پنجم کرونا را در حالی پشت سر می گذاریم که تعداد فوتی ها هر روز در حال افزایش می باشد.

به مناسبت هفته خبرنگار؛

سرکشی مسئولان سپاه فجر و بسیج رسانه از خبرگزاری علم و فناوری فارس

به مناسبت ۱۷ مرداد سالروز شهادت، شهید صارمی که روز و هفته خبرنگار نامگذاری شده است، امیر جاهدی، جانشین فرماندهی سپاه فجر فارس در ستاد تخصصی اقشار بسیج و هادی رضایی، مسئول بسیج رسانه فارس در محل خبرگزاری علم و فناوری استان فارس حاضر شده و ضمن دیدار با مدیر خبرگزاری و خبرنگاران، از آنها تقدیر کردند.

در گفت وگو با علم و فناوری مطرح شد:

پذیرش دانشجو در ۱۹۰ کدرشته محل در دانشگاه علمی کاربردی فارس

رئیس دانشگاه جامع علمی کاربردی استان فارس گفت: برای مهرماه ۱۴۰۰ در ۱۲۴ کد رشته محل در مقطع کاردانی و ۷۶ کد رشته محل برای مقطع کارشناسی ناپیوسته پذیرش دانشجو خواهیم داشت.

ساخت ماده‌ای جدید و ایجاد تحولی در صنعت خیاطی

تا پیش از این بسیاری از خیاطان از کمبود مانکنی که همچون بدن یک انسان واقعی بوده و در عین حال بتوانند کارهایی همچون سوزن کاری و اتوکشی را روی آن انجام دهند، به ناچار کار را سخت تر پیش می بردند اما یک جوان استان فارسی توانسته با تولید ماده ای خاص، این مانکن های ویژه را در یکی از روستاهای شهرستان خفر تولید نماید.

امید، معاون رئیس جمهور در گفت وگو با علم و فناوری:

افزایش تسهیلات اشتغال پایدار روستایی در سال آینده

محمد امید، معاون توسعه روستایی، مناطق محروم و عشایر کشور از افزایش بودجه جهت اعطای تسهیلات اشتغال پایدار روستایی در سال آینده خبر داد.

بررسی ابعاد مختلف دانشگاه صنعتی شیراز؛

صنعتی شیراز، محیطی کوچک با امکاناتی مطلوب برای دانشجویان

دانشگاه صنعتی شیراز بعنوان اولین دانشگاه صنعتی در منطقه جنوب کشور با رویکرد کلی تحصیلات تکمیلی و توجه ویژه به صنعت یکی از مراکزمهم آموزش علوم مهندسی درجنوب کشور محسوب می شود.

جانشین استاندار فارس در ستاد استانی کرونا در گفت وگو با علم و فناوری:

آماده مقابله با پیک چهارم کرونا هستیم/ ممنوعیت تردد شبانه همچنان در فارس پابرجاست

جانشین استاندار فارس در ستاد استانی کرونا گفت: تلاش داریم پیک چهارمی در استان رقم نخورد و یا حداقل موجی ضعیف باشد، متذکر شد: درصورت لزوم و نیاز، محدودیت های جدید در سطح استان اعمال خواهد شد.