������-��������

عضو پژوهشکده تحقیقات، توسعه و ترویج گیاهان راهبردی گیلان مطرح کرد

ICT زیربنای توسعه دانش بنیان در بخش کشاورزی

عضو پژوهشکده تحقیقات، توسعه و ترویج گیاهان راهبردی گیلان با اشاره به لزوم کاربرد فناوری های نوین در حوزه کشاورزی کشورمان بر لزوم افزایش بهره وری در این بخش تأکید کرد.

فقر مهارتی چالش های اقتصادی و کم انگیزگی برای خانواده ها؛

۳۹میلیون نفر جمعیت کشورمان بدون مهارت و غیر فعالند

رئیس مرکز تربیت مربی و پژوهش های سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور گفت: در کشور ما فقر مهارتی چالش های اقتصادی و کم انگیزگی برای خانواده ها ایجاد کرده است و از ۶۵ میلیون نفر جمعیت در سن کار، ۳۹ میلیون نفر بدون مهارت و غیر فعالند.

برای اولین بار در جهان ؛

اختراع آبیاری مویرگی به همت جوان ایرانی/صرفه جویی ۹۷ درصدی آب مصرفی بخش کشاورزی

مخترع جوان کشورمان با الهام گرفتن از مویرگ های بدن انسان سیستم آبیاری را طراحی کرده است که تا ۹۷ درصد در آبیاری صرفه جویی صورت می گیرد .

توسط سازمان غذا و داروی ایالات متحده(FDA)؛

اولین دارو برای درمان آبله، با رویکرد استفاده از ویروس در حمله تروریستی تایید شد

اداره غذا و داروی ایالات متحده روز جمعه اولین داروی برای درمان آبله یک بیماری مرگبار را که چهار دهه قبل از بین رفته است - در صورت استفاده از ویروس در یک حمله تروریستی تایید کرد.

بی کفایتی دولت یا تحریم توسط آمریکا؟

بررسی علتهای تورم قیمت در بازار ایران و حق طلبی مردم که این روزها وضعیت ملتهبی را ایجاد کرده است

وزیر آموزش و پرورش مطرح کرد؛

مدرسه محوری و حذف رقابتهای فردی دو هدف مهم وزارت خانه / آموزش زبان و تکلم فارسی خط قرمز تعلیم و تربیت ماست

به گزارش خبرگزاری علم و فناوری از اصفهان، با حضور وزیر آموزش و پرورش گردهمایی معاونین آموزش ابتدایی و مسئولین آموزش و پرورش عشایر سراسر کشور، امروز در محل خانه معلم شماره ۳ اصفهان برگزار شد. در این مراسم وزیر آموزش و پرورش از ابلاغ و اجرای دو سیاست بسیار مهم مدرسه محوری و حذف رقابتهای فردی خبر داد و تاکید کرد آموزش زبان و ادبیات فارسی و تکلم دانش آموزان ابتدایی به زبان فارسی خط قرمز تعلیم و تربیت ماست.

طبق بررسی های جدید عنوان شد:

درمان دیابت و مرگ زودرس با جنگل درمانی !

گذراندن وقت در طبیعت می تواند درمان مناسبی برای بهبود وضعیت سلامتی بشر باشد.

آخرین تلاش‌ها برای بقا

این هفته خبرها به تصاویر منتشر شده در شبکه‌ اجتماعی اینستاگرام متمرکز شده بود و پس از آن اخبار مربوط به فیلتر شدن این شبکه اجتماعی هر چند بسیاری از مدیران این خبر را تکذیب کرد اما باید منتظر ماند و دید که آیا اینستاگرام فیلتر می‌شود یا خیر.خبر دیگر به حوزه اینترنت اختصاص داشت. شرکت‌های اینترنت اعلام کرده‌اند که روزهای پایانی خود را می‌گذرانند و کار به جایی رسید که سازمان نظام صنفی رایانه‌ای در نامه‌ای به وزیر ارتباطات اعلام کرده است که اپراتورهای ثابت تلفن ثابت نزدیک ورشکستگی هستند و عملا مصوبات صادر شده به نفع اپراتورهای همراه استخبر دیگر نیز به اخبار منتشر شده در مورد الزام وزارت کار به دریافت جواز کسب از سوی کسب و کارهای خانگی اختصاص داشته است.

در راستای بهبود محیط کسب و کار و توسعه توان فعالان اقتصادی؛

خروجی مثبت نظام مبادلات پیمانکاری فرعی (SPX) برای کشور

نظام مبادلات پیمانکاری فرعی (SPX) موتور محرک بنگاههای صنعتی کوچک و متوسط است، در ایران بیشترین درصد واحدهای کسب و کار در گروه صنایع کوچک و متوسط قرار می گیرند و یک میلیون دلار بازاریابی خارجی و ۱۰۰ میلیارد ریال بازاریابی داخلی دستاورد فعالیت نخستین مرکز مبادلات پیمانکاری فرعی کشورمان در اصفهان است