������-��������

توسط محققان یک شرکت دانش بنیان؛

سامانه ارزیابی و نظارت پرستاری ایرانی (سان نا) طراحی و در ۷۰ بیمارستان پیاده سازی شد

با تلاش محققان یک شرکت دانش بنیان سامانه ارزیابی و نظارت پرستاری ایرانی (سان نا) برای اولین بار در جهان طراحی شد، این دستاورد به عنوان یکی از محصولات فناوری دانش بنیان حوزه سلامت در سال ۹۷ معرفی و در ۷۰ بیمارستان از ۱۴ استان کشور پیاده سازی شده است.

پرفسور منهاج مطرح كرد"

خرد ورزي در سطح بالا در ساخت دستگاههاي شبه انسان اهميت دارد

پرفسور منهاج يعنوان سخنران اولین کنفرانس ملی رویکردهای نوین در مهندسی برق کامپیوتر و فن آوری ارتباطات، بر توجه به اخلاقيات و خرد ورزي در سطح بالا در ساخت دستگاههاي شبه انسان تاكيد كرد.

یک کارشناس کشاورزی مطرح کرد

خشكي مهمترين فاكتور محدود كننده توليد برنج در کشور

یک کارشناس کشاورزی با اشاره به کاهش میزان بارندگی و توزیع نامناسب آن طی فصل زراعی، خشکی را مهمترین عامل محدود کننده کشت برنج در کشورمان برشمرد.

عضو هیات علمی دانشگاه گیلان عنوان کرد

لزوم اتخاذ نظام بهره برداري مطلوب در مناطق چايكاري كشور

عضو هیات علمی دانشگاه گیلان اتخاذ نظام بهره برداري مطلوب در ارتباط با محصولات مختلف کشاورزی را كليد توسعه نظامند این بخش دانست.

از میدان بزرگمهر تا گلستان شهدا؛

پیکر شهدای مدافعان حریم امنیت بر دستان مردم شهید پرور اصفهان تشییع شد

مراسم تشییع پیکر ۲۷ شهید حادثه تروریستی خاش با حضور گسترده مردم و مسوؤلان کشوری و استانی از میدان بزرگمهر تا گلستان شهدای اصفهان برگزار شد.

برای اولین بار در کشور؛

متخصصان اصفهانی موفق به تولید پتاس با خلوص بالای ۹۹.۵ درصد شدند

در راستای تنوع تولید محصولات و امکان سنجی تولید پتاس خوراکی و دارویی مورد نیاز کشور متخصصان مجتمع پتاس خوروبیابانک برای اولین بار در کشور، موفق به تولید پتاس (کلرید پتاسیم) با خلوص بالای ۹۹.۵ درصد شدند.

با حضور گسترده اقشار مختلف مردم؛

مراسم وداع با شهدای مدافع حریم امنیت در اصفهان برگزار شد

مراسم وداع با شهدای مدافع حریم امنیت شامگاه روز جمعه بعد از نماز مغرب و عشا در حسینیه حضرت ثارالله ناحیه مقاومت بسیج امام صادق (ع) اصفهان برگزار شد.

پژوهشگر علوم و فناوری فضایی مطرح کرد؛

عمده پیشرفت صنایع فضایی در دو دهه اخیر بوده است/ تا سال ۱۴۰۰ جایگاه های خیلی خوبی در هوا و فضا خواهیم داشت

پژوهشگر علوم و فناوری فضایی با بیان این که عمده پیشرفت در صنایع فضایی در دو دهه اخیر بوده است، اظهار داشت: تا سال ۱۴۰۰ جایگاه های خیلی خوبی در صنایع فضای خواهیم داشت، هیچ شکی هم نیست که ایران در حوزه صنایع فضایی از همسایه ها خیلی جلوتر است اما باید توجه داشته باشیم که کشورهای حوزه خلیج فارس بخصوص امارات و عمان در حوزهای فضایی خیلی جدی وارد شده اند.

مدیر تحقیق و توسعه شرکت مهندسی سلامت یار حکیم مطرح کرد؛

خودکفایی کشور در تجهیزات پزشکی مصرفی/ تحریمها بابی در دستیابی به فناوری بود

کارشناسان معتقدند کشور در تولید برخی تجهیزات پزشکی مصرفی به خود کفایی رسیده و موفقیتهای خیلی خوبی هم در زمینه محصولات هایتک پزشکی به دست آمده است، در این رابطه اگر چه بسیاری از مواد اولیه مورد نیاز در کشور تولید می شود اما سیلیکونها و پلی یورتان مواد اولیه تولید تجهیزات پزشکی در کشور تولید نمی شود، همچنین چنانچه اداره کل تجهیزات پزشکی برای آموزش و پیاده سازی سیستمهای مدیریت کیفیت راسا اقدام کند دستیابی به اهداف مورد نظر بسیار تسریع خواهد شد.

توسط انجمن آموزش عالی ایران برگزار می شود؛

نخستین جشنواره تقدیر از تالیفات علمی برتر حوزه آموزش عالی برگزار می شود

نخستین جشنواره تقدیر از تالیفات علمی برتر حوزه آموزش عالی به زبان فارسی “جایزه ویژه دکتر فروغی ابری” با رویکرد فرهنگی تربیتی، باتاکید بر نقش و اهمیت زبان فارسی در تالیفات علمی آموزش عالی در سطح بین المللی، توسط انجمن آموزش عالی ایران، در تاریخ ۱۲ اردیبهشت ماه سال ۱۳۹۸ دراصفهان برگزار می شود.