DNA

براساس تحقیقات محققان ایرانی؛

تازه ترین نتایج از مطالعات ژنوم کرونا/ ژنوم چیست؟

محققان حوزه ژنوم بیان می دارند که در حال حاضر ساختار ژنتیکی این ویروس مشخص شده است.

دانشمندان اطلاعات «ویکیپدیا» را بر روی رشته‌های DNA ذخیره کردند

ذخیره کردن اطلاعات ویکی‌پدیا بر روی دی‌ان‌ای توسط دستگاهی به نام «دی‌ان‌ای‌ رایتر» انجام شده است. البته به نظر نمی‌رسد به این زودی‌ها بتوانیم این دستگاه را به کامپیوترهای خانگی خود وصل کنیم، اما کمپانی «کاتالوگ» باور دارد که برای برخی از مشتریانش که به آرشیوهای داده احتیاج دارد، ذخیره‌سازی بر روی ملکول‌های DNA می تواند راه حل ایمنی باشد.

اقدام جدید شرکت امریکایی؛

شرکت امریکایی فروش دستگاه‌های جمع‌آوری DNA به چین را متوقف کرد

شرکت بیوتکنولوژی ترموفیشر واقع در ایالت ماساچوست امریکا می‌گوید فروش تجهیزات به ایالت ژینگجیانگ که مدیران آن کمپینی استانی به منظور بررسی و ردیابی اویگورها (مردم ترک‌تبار غرب چین) به راه انداخته‌اند را متوقف خواهد کرد. این شرکت می‌گوید این اقدام با ارزش‌ها و خط مشی قومی این شرکت سازگار است.

آیا "لوچ نس" هیولا واقعی است؟

حیوانات در تمام طول زمان DNA را به صورت پوست، ادرار و مدفوع دفع می کنند. دانشمندان این اطلاعات ژنتیکی DNA را می توانند در هوا، خاک، یخ و آب پیدا کنند. گروهی بین المللی از محققان به زودی این DNA را برای اولین بار در دریاچه مورد نظر جمع آوری می کند.

در پی یک کشف بی سابقه در DNA

درمان پیری و از بین بردن علائم آن امکان پذیر شد

ظهور چروک در پوست و ریزش مو ۲علامت شاخص پیری هستند اما تحقیقات نشان می دهد که این پدیده ی فیزیکی از پیری می تواند دائمی نباشد

خبرگزاري علم و فناوري گزارش مي دهد؛

دي ان اي؛ دريچه اي به سوي عدالت در پرونده هاي قضايي

اطلاعات ژنتيكي نهفته در بيوملكول هاي DNA يكي از دقيقترين ابزارهاي تشخيص هويت مي باشد كه در مراحل مختلف تحقيقات مقدماتي و دادرسي مورد استفاده قرار مي گيرد و مورد توجه كشورهاي پيشرفته قرار گرفته است.

یک تیم تحقیقاتی بین المللی کشف کردند:

ابزار جدید پیش بینی رنگ مو،چشم و پوست با استفاده از" DNA"

یک تیم بین المللی، به رهبری دانشمندان علوم و پزشکی ، یک ابزار جدید را برای پیش بینی دقیق چشم، مو و رنگ پوست از مواد بیولوژیکی انسان با استفاده از DNA ایجاد کرده است. این قابلیت کاملا قابل دسترسی، آنلاین و بدون هزینه است.

به عنوان یک دستگاه ذخیره سازی و تولید انرژی؛

تولید جریان الکتریکی باDNA

دانشمندان بیان کردند که DNA علاوه بر تحویل طرح ژنتیکی برای تمام موجودات زنده، یک بلوک ساختمانی متنوع برای امور عملی است، آنها DNA را به عنوان یک دستگاه ذخیره سازی آزمایش و جریان الکتریکی از DNA چهار رشته ای تولید شد.

برای اولین بار در جهان:

تغییر DNA در بدن و درمان بیماری/ویرایش ژن در بدن انجام شد

دانشمندان در یک اقدام جسورانه برای اولین بار تلاش کردند که یک ژن را درون بدن ویرایش و به طور دائم DNA فرد را تغییرداده و بیماری را درمان کنند.