گزارش های ویژه

خبرگزاری علم و فناوری گزارش می‌دهد:

بوم‌گردی تهدیدی برای فرهنگ روستا؟/در اکوتوریسم تنها ردپایتان داخل طبیعت باقی می‌ماند

چندیست که شاهد ساخت منازل بوم‌گردی در روستاهای اطراف شهرها هستیم خبرگزاری علم و فناوری در خراسان شمالی به تهدیدها و فرصت‌های این پدیده نوظهور پرداخته است.

رئیس مرکز بهداشت مطرح کرد:

غذاهای نذری مدت طولانی در دمای محیط نگهداری نشوند/استفاده از ظروف یکبار مصرف برای توزیع نذورات

رئیس مرکز بهداشت غرب اهواز گفت: هموطنان عزادار از قرار دادن غذای پخته شده در مدت زمان طولانی در دمای محیط خودداری کنند ولی در صورت نیاز به نگهداری غذا بیشتر از ۲ ساعت، باید مواد غذایی پخته شده، در دمای زیر ۴ درجه سانتی گراد یا بالای ۶۳ درجه سانتی گراد نگهداری شوند .

لاهیجان پایتخت بامبوی ایران است

اشتغال زایی و توسعه روستایی با سریع الرشدترین گونه درختی جهان

۱۸ سپتامبر به عنوان روز جهانی بامبو در جهان نامگذاری شده است و فواید قابل توجه این گیاه برای انسان و محیط زیست، کشورهای بامبوخیز را واداشته که همه ساله فرا رسیدن این روز را پاس بدارند.

خبرگزاری علم و فناوری گزارش می دهد؛

سود ۵ برابری عراق نسبت به ۲۸ کشور اروپایی برای اقتصاد ایران / دلایل رو در رو قرار دادن مردم ایران و عراق چیست ؟

طبق آمار گمرک، کشور عراق در صدر کشورهایی که با ایران تراز تجاری مثبت دارد قرار دارد جالب است که بدانید میزان تجارت این کشور با ایران ۵ برابر ۲۸ کشور اروپایی به اقتصاد کشور سود می رساند.

خبرگزاری علم و فناوری گزارش می دهد؛

در دوران ریاست سیف بر بانک مرکزی چه گذشت ؟ / افزایش سرسام آور نقدینگی تا رشد ۴۰۰ درصدی قیمت دلار

بعد از برکناری سیف از ریاست بانک مرکزی زمزمه هایی مبنی بر دستگیری قریب الوقوع وی و دادگاهی شدنش در فضای مجازی پیچید. اما در روزهای گذشته دکتر روحانی در اقدامی قابل تأمل، سیف را به عنوان مشاور خود در امور پولی و بانکی انتخاب کرد که با واکنش تند مردم و فعالان سیاسی روبه رو شده است.

خبرگزاری علم و فناوری گزارش می دهد؛

مراکز دولتی استفاده از تلگرام را آغاز کردند/ آیا استفاده از تلگرام آزاد شد ؟

طبق اعلام بازپرس کشور مبنی بر فیلتر کردن تلگرم و اعلام جرم در مورد استفاده از آن، اما ساعاتی پیش بانک مرکزی و مجلس شورای اسلامی فعالیت های خود را با تغییر نام کانال رسمی خود شروع کردند.

واکاوی علم و فناوری از سرنوشت صنعت خاویار ایران از گذشته تاکنون؛

مروارید سیاه در معرض انقراض/قیمت هر کیلوگرم خاویار معادل ۴۰ بشکه نفت/کاهش صادرات از سیصد تن به یک تن در سال!

ماهیان خاویار ، به مثابه ماشین های پول سازی هستند که خداوند به ایرانیان اعطا کرده ، طوری که طعم خاویار ایرانی فقط متعلق به آب های ایران بوده و پس از گذشت قرن ها ، هنوز بازار جهان به دنبال خاویار ایران است،خاویاری که هر کیلوگرم آن معادل با ۴۰ بشکه نفت خام ارزآوری دارد و دشمنان ایران را وادار کرده تا برای نابودی آن دست به کار شوند،

طی دونشست با هیات دولت در سال ۹۷مطــــرح شد؛

۱۴راهکاربرای حل مسائل اقتصادی از زبان رهبر معظم انقلاب +تصویرنگاشت

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای در سال ۹۷ طی دو نشست با رئیس‌جمهور و اعضای هیئت دولت، راهکارهایی را برای حل مسائل اقتصادی کشور ارائه دادند که خبرگزاری علم وفناوری این موارد را بصورت تصویرنگاشت منتشر می‌کند.

خبرگزاری علم و فناوری بررسی می کند :

انتقال چالش برانگیز مدرسه نمونه گرگان از قلب شهر به یک روستا!

در حالی رئیس آموزش و پرورش گرگان با انتقال مدرسه نمونه دولتی ایرانشهر به روستای مجاور گرگان خبر می دهد که خانواده های دانش آموزان با امضاء طوماری به مسئولین مختلف با این انتقال مخالف هستند .

خبرگزاری علم و فناوری گزارش می دهد؛

موج جدید فیلترینگ به سایت های گردشگری رسید/ماجرای بستن ۱۸۰ سایت بدون اطلاع قبلی چه بود؟

روز گذشته دادستان کشور در اقدامی جنجالی دستور فیلتر حدود ۱۸۰ سایت خدمات گردشگری فضای کسب وکارهای آنلاین در کشور را صادر نمود که این کار علاوه برا اینکه باعث تشنج در بازار شد اعتراض رئیس سازمان میراث گردشگری را در پی داشت این در حالی است که وزیر ارتباطات روز گذشته در اقدامی بی سابقه دست به افشاگری در مورد مراحل فیلتر کردن سایت ها و پلتفرم ها زد.