گزارش های ویژه

علم و فناوری از مشکلات یک شهر نفتخیز گزارش می دهد؛

کمبود آب در آغاجاری/امام جمعه: پس از بارندگی چند روز آب شهر قطع می شود/رئیس آبفا: در بحث تولید آب مشکلی نداریم

آب شهر آغاجاری دارای مشکلات زیادی است زیرا کیفیت مطلوبی ندارد و همین دلیل سبب می شود که نتوان از آن برای خوردن استفاده کرد و قابل شرب نباشد.

با توسعه ی فناوری های نوین در زندگی بشر؛

هوش مصنوعی: تهدید یا ابزار؟

هوش مصنوعی، شاخه ‏ای از علم کامپیوتر است و در واقع تلفیقی از سه فناوری و گرایش مطرح؛ یعنی شبکه ‏های عصبی، سیستم‏های استدلال فازی و الگوریتم تکاملی می‏ باشد.

گزارش خبرگزاری علم وفناوری؛

شکست های تاریخ پرتاب ماهواره در دنیا/بهترین هایی که جاماندند

در قرن حاضر با وجود پیشرفت فناوری های فضایی، هنوز هم اختلالات و اشتباهاتی به شکست پرتاب ماهواره ها به فضا منجر می شوند که این شکست ها گاهی مقدمه ای بر پیروزی های بزرگ می شود.

علم و فناوری از مشکلات بهداشتی یک شهر جنوبی گزارش می دهد

دومین شهر نفتخیز خاورمیانه در انتظار یک فاجعه انسانی/فاضلاب هفتگل در کانال های روباز دفع می شود

با روندی که دفع فاضلاب هفتگل به عنوان دومین شهر نفتخیز خاورمیانه در کانال های روباز دارد ممکن است بیماری های واگیردار شیوع پیدا کند، در صورت شیوع این بیماری ها، فاجعه انسانی در هفتگل رخ می دهد.

خبرگزاری علم و فناوری گزارش می دهد؛

پشت پرده افزایش قیمت مرغ در بازار چیست ؟ / لزوم ورود مراکز امنیتی بر واردات نهاده های دامی

طی ماه های اخیر قیمت مرغ و محصولات مربوطه به آن با افزایش قیمت در بازار رو به رو شده است که این افزایش قیمت به دلیل عدم تخلیه نهاده های دامی از کشتی ها در بنادر توسط واردکنندگان این محصول می باشد که باعث کمبود این محصول و افزایش قیمت آن گردیده است.

اقدامی مغایر با سیاست های اقتصاد مقاومتی؛

تبدیل زراعت برنج به کشت فراسرزمینی تهدیدی بزرگ برای امنیت غذایی کشور است

برنج از محصولات کشاورزی راهبردی بوده که در صورت عدم مدیریت بهینه و برنامه ریزی آینده نگرانه برای افزایش کمی و کیفی تولید آن در داخل کشور، امنیت غذایی ایران اسلامی با تهدیداتی جدی مواجه خواهد شد.

خبرگزاری علم و فناوری گزارش می دهد؛

دلایل گرانی لبنیات چیست ؟ / شاخه و شانه کشیدن تولید کننده معروف محصولات لبنی برای سازمان تعزیرات+ فیلم

طی چند هفته اخیر تولید کننندگان محصولات لبنی در چند نوبت و خارج از قیمت مصوب، اقدام به افزایش قیمت محصولات خود نموده اند یکی از این شرکت ها حتی با جریمه ۶ میلیارد و ۸۹۶ میلیون تومانی همچنین اصرار به گران فروشی دارد و اعلام نمود قیمت خود را کاهش نخواهد داد.

در حاشیه رونمایی از محصول پر سرو صدای بخش کشاورزی؛

پنبه تراریخته؛موافقت ها و مخالفت ها/صدور مجوز از سه دستگاه

پنبه های تراریخته برای رهاسازی، مراحل مختلف بررسی را در ۳ دستگاه سازمان محیط زیست، وزارت کشاورزی و وزارت بهداشت پشت سر گذاشته و بر مبنای اطلاعات علمی و آزمایشگاهی که در اختیار وزارت بهداشت و سازمان محیط زیست قرار گرفته است.

خبرگزاری علم و فناوری گزارش می دهد؛

انقلاب های علمی در سال ۲۰۱۸:ساخت عینک برای نابینایان تا رونمایی از اولین تاکسی پرنده!

اکنون که سال جدید میلادی سال ۲۰۱۹ آغاز شده است، بد نیست به فناوری هایی که دراین سال رونمایی و بهره برداری شده است نگاهی بیاندازیم.

خبرگزاری علم و فناوری گزارش می دهد؛

بودجه دفاعی کشور در سال ۹۸ آب رفت / مقایسه بودجه نظامی ایران با سایر کشورها در سال ۲۰۱۹ + فیلم و جدول

طبق اعلام رئیس جمهور قرار است در سال ۹۸ بودجه دفاعی و نظامی کشورمان نسبت به سال ۹۷ کاهش ۵۰ درصدی داشته باشد این درحالی است که کشورهای دشمن ایران و همچنین کشورهای همسایه بودجه نظامی خود را افزایش داده اند.