جنگ اقتصادی

رئیس صداوسیما در جلسه شورای اجتماعی کشور مطرح کرد:

بودجه کل صداوسیما به اندازه یک شبکه خارجی است

رئیس سازمان صداوسیما در جلسه شورای اجتماعی کشور، بودجه این سازمان را برابر یک شبکه خارجی عنوان کرد. وی پیشرفت دولت را پیشرفت نظام دانست و بر پرهیز از یکجانبه گرایی تاکید کرد.

یادداشت اختصاصی؛

چرایی ناکامی آمریکا در دور جدید تحریم ها علیه ایران

ترامپ در حالی دور جدید تحریم ها را علیه ملت بزرگ ایران استارت زده است که نظام فکری وسیاسی امریکا یعنی لیبرال دموکراسی بواسطه عملکرد غلط ومنفور در حال فروپاشی است.

بررسی علم و فناوری از آینده دلار در بازارهای جهانی:

تقابل نفت با دلار ،کدام برنده است؟ / آیا دلار سرانجام قربانی سیاست های تحریمی آمریکا خواهد شد؟

با خروج ترامپ از برجام و اعمال مجدد تحریم ها، دولت جدید آمریکا در پی فشار حداکثری بر ایران برای تن دادن به خواسته های خود است. خواسته هایی که با تحریم شاهرگ حیاتی ایران یعنی نفت، درصدد تحقق آن است.

امیری عضو هیأت علمی گروه اقتصاد دانشگاه کرمانشاه :

طرح پلکانی نرخ بنزین در شرایط امروز جامعه بهترین کار است/ مردم توان تحمل این بار اقتصادی را ندارند

عضو هیأت علمی گروه اقتصاد معتقد است در شرایط فعلی جامعه که مردم از تورم و حباب های ایجاد شده در نرخ کالاها گله مند هستند، بهترین راهکار، در نظر گرفتن نرخ پلکانی برای مصرف بنزین است؛ همانطور که وزارت نیرو و وزارت آب و فاضلاب برای مشترکین در نظر گرفته اند.

گزارش علم و فناوری از کم و کیف تحریم های ۱۳ آبان:

هیاهوی هالیوودی ترامپ پشت توییت های سینمایی/تحریم های ۱۳ آبان چه تاثیری خواهند داشت؟

رئیس جمهور آمریکا این روزها مشغول ادامه جنگ روانی اقتصادی علیه کشورمان است. موضوعی که تاثیر آن را در دوران پس از ۱۳ آبان بررسی خواهیم کرد.

علم و فناوری بررسی می کند:

چالش های اقتصادی بی پایان دولت و تدبیرهایی که نتیجه نداد!

مشکلات اقتصادی و کاهش قدرت خرید مردم جمله های ناشناخته ای برای مردم کشورمان نیستند. مشکلاتی که در سال جدید شدت گرفته و موجب کاهش قدرت خرید مردم شده است.

همزمان با نزدیک شدن به اجرای تحریم های آمریکا علیه ایران؛

حمله جبهه ی عربی- عبری به ایرانیان از ترکیه / فاز دوم ایجاد تفرقه در روابط تجاری ایران و هم پیمانانش کلید خورد+فیلم

بعد از انتشار کلیپ ها و مطالب مختلف برای تحت تأثیر قراردادن افکار عمومی مردم ایران و عراق به منظور تخریب روابط سیاسی و تجاری بین دو کشور، این روزها گرداننده های این شوی رسانه ای با نزدیک شدن زمان اجرای تحریم های نفتی فاز جدیدی از حملات رسانه ای خود را برای ایجاد حس تنفراز مردم ایران این بار در ترکیه به راه انداخته اند تا مانع خرید نفت ایران توسط این کشور و برهم زدن روابط دو کشور شوند.

خبرگزاری علم و فناوری گزارش می دهد؛

بهترین راه حل برای جلوگیری از قاچاق و افزایش مصرف بنزین در کشور چیست؟ / تک نرخی شدن بهای سوخت باعث سر به فلک کشیدن تورم می شود + فیلم

این روزها دوباره بعد از ۳ سال زمزه های گران شدن نرخ بنزین یا سهمیه بدی آن به منظور جلوگیری از قاچاق سوخت و کاهش مصرف بنزین دوباره به گوش می رسد و آنچه مشخص است اجرای دوباره این طرح در آینده نه چندان دور امکانپذیر است اما با توجه به تورم موجود در کشور آیا عملیاتی کردن این طرح به صلاح اقتصاد کشور می باشد یا نه ؟

گزارش علم وفناوری از بررسی ادعای آمریکا در به صفر رساندن نفت ایران؛

دور زدن تحریم ها با نفتکش های ارواح/بلوف های سیاسی پشت پست های توییتری!

۱۸ اردیبهشت امسال بود که رئیس جمهور آمریکا با امضای فرمانی این کشور را از توافق برجام خارج کرد. دونالد ترامپ پس از خروج از برجام، وعده داد که شدیدترین تحریم های تاریخ را در مورد ایران به اجرا دراورد و همچنین ادعا کرد صادرات نفت ایران را به صفر خواهد رساند.

گزارشی از حال و روز اقتصاد ایران؛

آیا تب دلار در ایران کاهش یافته است؟

این روزها کشور روزهای آرامی را به نسبت چند ماه گذشته تجربه می کند این در حالی است که کارشناسان معتقدند:سه نرخی بودن قیمت ارز فقط به کام سودجویان و رانت‌ خواران است.