هفته بسیج

ترمیم درز و شکاف لوله آب بدون نیاز به کندن زمین/ ماده ضدآب سازی لوله ها توسط مخترع بیرجندی ساخته شد

مخترع بیرجندی با اعلام ساخت این ماده، افزود: با استفاده از این ماده در هزینه و نیروی انسانی صرفه جویی شده و عملیات ترمیم لوله آب در کمتر از یک ساعت انجام می شود.

طلبه مخترع بوشهری:

کیوسک های هوشمند تعاملی بازار کسب و کار در ایران را متحول خواهد کرد/روند ثبت اختراع گنگ است

مهراب رضایی بوشهری، مخترع جوان بوشهری موفق به ساخت کیوسک‌های هوشمند تعاملی شد، این مخترع جوان ۹ اختراع دیگر هم دارد، و در حال حاضر در حوزه علمیه استان بوشهر تحصیل می‌کند و بدون اینکه تحصیلات دانشگاهی داشته باشد توانسته است با مطالعه و پژوهش به این موفقیت‌ها دست پیدا کند.

توسط نخبه بسیجی صورت گرفت:

طراحی وساخت کوادکوپتر بنزینی برای اولین بار در کشور

پریسا اسمعیلی گفت:کوادکوپتر با مصرف سوخت بنزین برای اولین بار در کشور توسط شرکت سامانه طراح کیان ساخته شده است.

پایگاه علمی و پژوهشی امیرالمومنین(ع) استان بوشهر؛

ساخت هواپیمای کنترلی طرح دلتا با موتور مخفی

درحالی که در جامعه اوضاع نابسامان اقتصادی منجر به نا امیدی مردم در کشور شده است اما جوانانی در پایگاه علمی و پژوهشی امیرالمومنین(ع) استان بوشهر، اقدام به ساخت هواپیمای طرح دلتا با موتور مخفی جهت آموزش نمودند.

در بررسی راه های حذف آلودگی های نفتی از آب دریا؛

رقابت دستگاه محقق ایرانی با بزرگترین جاذب لکه های نفتی جهان/۸۰ برابر صرفه جویی هزینه در مقایسه با نمونه دانمارکی

محققان دنیا برای جمع‌آوری لکه‌های نفتی روش‌های بیولوژیکی و شیمیایی ارائه داده‌اند که اغلب موجب تخریب اکوسیستم شده است...

مسئول سازمان بسیج علمی، پژوهشی و فناوری استان تهران خبر داد:

راه اندازی اولین مرکز ملی فناوری اوزون به همت متخصصین تهرانی/بورسیه تحصیلی برای دانش آموزان محروم در قالب طرح شهید ثامنی راد

رئیس سازمان بسیج علمی، پژوهشی و فناوری استان تهران از راه اندازی اولین مرکز فناوری اوزون به همت متخصصین استان تهران خبر داد و گفت: بسیج علمی در عرصه فناوری در آستانه چهل سالگی نقش اساسی ایفا می‌کند.

تحریم برنامه حسن عباسی با اعمال نفوذ؛

ماجرای دستور لغو برنامه ۴۰ سالگی انقلاب در دانشگاه آزاد تبریز، چه بود؟ + فیلم و عکس

بسیج دانشجویی دانشگاه آزاد تبریز، به مناسبت فرارسیدن هفته بسیج اقدام به برگزاری ویژه برنامه ۴۰ سالگی انقلاب، با سخنرانی دکتر حسن عباسی، رئیس اندیشکده یقین، در دانشگاه نموده بود که به دلیل اعمال نفوذ مسئولین استانی و فشارهای خارج از دانشگاه لغو شد.

دست برتر نخبگان ایرانی در برابر محصولات تولیدی انگلیس؛

دستگاه نشت‌یاب خطوط لوله انتقال نفت زیر زمینی در مازندران ساخته شده است

نخبه مازندرانی با حمایت بسیج علمی و پژوهشی مازندران موفق به ساخت دستگاه نشت‌یاب خطوط لوله انتقال نفت زیرزمینی به روش نرم افزای و با استفاده از سنسورهای موجود در مراکز انتقال نفت تولید شده است، افزود: بهتر از مشابه نمونه شرکت اتمسی انگلیس ساخته شده است.

مخترع بسیجی دستگاه تصفیه آب در گفتگوی با علم و فناوری مطرح کرد:

حمایت های مالی به حد کافی نیست/ اختراع من درتصفیه خانه اسلام آباد غرب ۱۲۰ هزار نفر را پوشش می دهد

حدیث زنگنه، محققی که در حوزه فناوری فیلتراسیون غشایي در حال فعالیت است و هم اکنون نیز در زمینه تولید آب بهداشتی از پساب تصفیه خانه اسلام آباد غرب مشغول به تحقیق است، حمایت مالی از طرح های مخترعان در مراحل پیشرفته را از جمله مشکلات قشر نخبه عنوان کرد.

به همت پژوهشگر بسیجی گیلانی محقق شد؛

تبدیل موفقیت آمیز ضایعات چای به محصولی فناورانه برای اولین بار در کشور

پژوهشگر گیلانی با اشاره به کسب رتبه های برتر ایران اسلامی در شاخص های فناورانه جهانی مدیریت جهادی و خودباوری را عامل اصلی تعالی کشور دانست.