پزشکی و سلامت

معاون آموزشی وزارت بهداشت تاکید کرد

پذیرش دانشجو بر اساس نیاز جامعه انجام می‌شود/چارچوب‌هایی در حوزه اخلاق پزشکی در حال تدوین است

معاون آموزشی وزارت بهداشت کیفیت بالای آموزش پزشکی را از دلایل گرایش به این رشته‌ها عنوان کرد و گفت: بر اساس برنامه‌ریزی انجام شده پذیرش نیز نیروی انسای طی چند سال آینده در بخش‌های خصوصی و دولتی بر اساس نیاز جامعه صورت خواهد گرفت.

تقابل جریان‎های انحصار طلب و انحصار شکن در حوزه بهداشت

با ارائه طرح دو فوریتی افزایش ظرفیت رشته‎های علوم پزشکی تلاش برای شکستن انحصار بهداشت درمان به شدت در حال انجام است. انحصاری که به شکل مافیایی منافع عمومی و سلامت جامعه را قربانی حفظ ثروت و قدرت خود می‎کند.

۹۷ درصد موتورسیکلت‌های تهران «آلاینده‌های سرطان‌زا» تولید می‌کنند

محققان می‌گویند در طول سه سال گذشته پدیده «آلودگی تابستانه» به سراغ کلان‌شهر تهران آمده است. سال گذشته همه ساکنین پایتخت به مدت ۱۵ روز در معرض هوای آلوده به اوزون قرار داشتند. خودروهای دیزلی و موتورسیکلت‌های کاربراتی از جمله مهمترین منابع تولیدکننده NOx به شمار می‌روند.

محقق دانشگاه مونترآل: اینستاگرام بزرگترین عامل «افسردگی جوانان» است

محققان درزمینه اینستاگرام می‌گویند: «این برنامه تصاویری از سطح بالای زندگی اجتماعی را به افراد نشان می‌دهد و باعث می‌شود آنها احساس بدی نسبت به خودشان داشته باشند. در نتیجه علائم افسردگی به مرور در آنها پدیدار می‌شود. گونه‌ای از افسردگی که من آن را افسردگی سمی می‌نامم.»

محیط مناسب برای «یک خواب راحت» چه ویژگی‌هایی باید داشته باشد؟

فرضیه‌های موجود برای رویاهایی صدق می‌کنند که ما را در فرآیند‌های روحی رویدادهای روزانه مان قرار می‌دهند. هنگامی که موجودی خونگرم مانند ما انسان‌ها رویا می‌بینند، تنظیم دمای بدن سرکوب می‌شود. به بیان بهتر، تنظیم دمای مرکزی بدن هنگام خواب رم، بیش از عرق‌کردن، لرزیدن، نفس نفس زدن و قرمز شدن چهره، اولویت دارد.

برای اولین بار در کشور؛

سیلیکون لاینر محصولی حیاتی برای مبتلایان به قطع عضو طراحی و تولید شد

سیلیکون لاینر محصولی حیاتی برای مبتلایان به قطع عضو، برای اولین بار در کشور توسط متخصصین شرکت ارتوپدی فنی پارس سینا طراحی و تولید شد.

چهارمین جشنواره و نمایشگاه گیاهان دارویی، فراورده های طبیعی و طب ایرانی

گزارش تصویری جشنواره و نمایشگاه گیاهان دارویی، فراورده های طبیعی و طب ایرانی

چهارمین جشنواره و نمایشگاه گیاهان دارویی، فراورده های طبیعی و طب ایرانی در ۲۱ الی ۲۴ آبان در مصلی امام خمینی (ره) تهران برگزار شد. مسئول سازمان بسیج علمی، پژوهشی و فناوری استان تهران از غرفه های این سازمان و برخی شرکت های فعال در نمایشگاه بازدید کرد

استاد بیماریهای مغز و اعصاب دانشگاه علوم پزشکی اصفهان مطرح کرد؛

درمانهای بیماران MS در ایران رایگان است/۱۰ درصد از ۸۰هزار نفر مبتلایان به این بیماری در اصفهان زندگی می کنند

دکتر مسعود اعتمادی فر عضو هیات علمی دانشگاه علوم پزشکی اصفهان، با بیان این که شیوع بیماری MS در ایران بسیار بالا، یعنی بالای صد در ۱۰۰هزار است، تصریح کرد: شیوع بیماری MS در استانهای اصفهان، مرکزی، کرمان، شیراز، و تهران بالاترین است، ۸۰ هزار نفر در ایران درگیر این بیماری شده اند و ۱۰ درصد این بیماران هم در استان اصفهان زندگی می کنند.

ردیابی افراد چاق با استفاده از هوش مصنوعی

ردیابی افراد چاق با استفاده از هوش مصنوعی

پژوهشگران با استفاده ازفناوری هوش مصنوعی موفق شدند با کمک عکس های ماهواره ای تعداد افراد دارای اضافه وزن در هر منطقه را ردیابی کنند

محققان گزارش کردند؛

راز طول عمر موش های صحرایی برهنه، تولید مثل است/ ایجاد چالش در مبانی مربوط به پیری

محققان موسسه لایبنیتز آلمان بر طبق یک بررسی گزارش کردند که برخلاف انتظار مشترک مبنی بر این که پستانداران منابع را در زندگی طولانی یا در تولید مثل مصرف می کنند، در موش های صحرایی برهنه، دگرگونی جنسی و تولید مثل با تغییرات مرتبط با بیان ژن مربوط به افزایش طول عمر و سلامت همراه است.