پزشکی و سلامت

برای اولین بار در کشور؛

سیلیکون لاینر محصولی حیاتی برای مبتلایان به قطع عضو طراحی و تولید شد

سیلیکون لاینر محصولی حیاتی برای مبتلایان به قطع عضو، برای اولین بار در کشور توسط متخصصین شرکت ارتوپدی فنی پارس سینا طراحی و تولید شد.

چهارمین جشنواره و نمایشگاه گیاهان دارویی، فراورده های طبیعی و طب ایرانی

گزارش تصویری جشنواره و نمایشگاه گیاهان دارویی، فراورده های طبیعی و طب ایرانی

چهارمین جشنواره و نمایشگاه گیاهان دارویی، فراورده های طبیعی و طب ایرانی در ۲۱ الی ۲۴ آبان در مصلی امام خمینی (ره) تهران برگزار شد. مسئول سازمان بسیج علمی، پژوهشی و فناوری استان تهران از غرفه های این سازمان و برخی شرکت های فعال در نمایشگاه بازدید کرد

استاد بیماریهای مغز و اعصاب دانشگاه علوم پزشکی اصفهان مطرح کرد؛

درمانهای بیماران MS در ایران رایگان است/۱۰ درصد از ۸۰هزار نفر مبتلایان به این بیماری در اصفهان زندگی می کنند

دکتر مسعود اعتمادی فر عضو هیات علمی دانشگاه علوم پزشکی اصفهان، با بیان این که شیوع بیماری MS در ایران بسیار بالا، یعنی بالای صد در ۱۰۰هزار است، تصریح کرد: شیوع بیماری MS در استانهای اصفهان، مرکزی، کرمان، شیراز، و تهران بالاترین است، ۸۰ هزار نفر در ایران درگیر این بیماری شده اند و ۱۰ درصد این بیماران هم در استان اصفهان زندگی می کنند.

ردیابی افراد چاق با استفاده از هوش مصنوعی

ردیابی افراد چاق با استفاده از هوش مصنوعی

پژوهشگران با استفاده ازفناوری هوش مصنوعی موفق شدند با کمک عکس های ماهواره ای تعداد افراد دارای اضافه وزن در هر منطقه را ردیابی کنند

محققان گزارش کردند؛

راز طول عمر موش های صحرایی برهنه، تولید مثل است/ ایجاد چالش در مبانی مربوط به پیری

محققان موسسه لایبنیتز آلمان بر طبق یک بررسی گزارش کردند که برخلاف انتظار مشترک مبنی بر این که پستانداران منابع را در زندگی طولانی یا در تولید مثل مصرف می کنند، در موش های صحرایی برهنه، دگرگونی جنسی و تولید مثل با تغییرات مرتبط با بیان ژن مربوط به افزایش طول عمر و سلامت همراه است.

دانشمندان دانشگاه پزشکی تگزاس؛

ریه های زیست مهندسی از سلولهای خوک تولید و پیوند شد/ ایمپلنتهای انسانی ریه در یک قدمی تولید

دانشمندان دانشگاه پزشکی تگزاس (UTMB)، ریه های مهندسی زیستی، که از سلولهای خوک و در محیط آزمایشگاهی رشد داده بودند را با موفقیت به خوک ها پیوند زدند، محققان معتقدند این پروسه می تواند در طول ۵ تا ۱۰ سال برای ایمپلنت های انسانی مورد استفاده قرار گیرد

دکتر صلبی عنوان کرد :

خطر ناباروی در کمین دختران جوان/ تبلیغات لوازم آرایشی غیر بهداشتی راباور نکنید

معاون غذا و داروی دانشگاه علوم پزشکی گلستان با بیان اینکه بیشترین قاچاق در استان گلستان مربوط به لوازم بهداشتی و آرایشی است : متاسفانه استقبال جوانان از این لوازم زیاد بوده و تحقیقات نشان می دهد که این مواد باعث ناباروری نیز شده است .

بازی خطرناک با جان مردم؛

فراخوان داروی ضد فشار والزارتان از بازار داروی ایران و ۲۲کشور دیگر

این داروی ضد فشار به‌ علت داشتن یک ماده شیمیایی در ماده اولیه که احتمال ابتلا به بیماری در افراد مصرف‌کننده را افزایش می‌دهد از بازار ۲۳ کشور جهان ریکال شد، تاکنون این ریکال مختص ۲۲ بازار اروپایی به‌علاوه بازار بحرین بوده است ولی طبق آنچه سخنگوی سازمان غذا و دارو اعلام کرد این ریکال به بازار دارویی ایالات متحده و ایران هم رسیده است.

به گفته پزشکان دانشگاه فورتنبرگ و نورث وسترن:

دی اکسید کربن یا قاتل چربی شکم!

اولین آزمایش تصادفی محاسبه شده با تزریق گاز دی اکسید کربن (کربوکسی تروپرایز) برای کاهش چربی شکم، روش جدیدی است که چربی در اطراف معده را از بین می برد، با این حال، تغییرات اندک بود و باعث کاهش چربی دردرازمدت نشد.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی تبریز خبر داد:

واحد کشت، تولید و پیوند پوست تا دو سال آینده راه اندازی می شود / در زمینه پیوند اعضا تفاهم نامه همکاری با دانشگاه ‌های ترکیه امضا شد

مطالعات تولید و پیوند پوست انجام شده است و واحد کشت، تولید و پیوند پوست تا دو سال آینده راه اندازی می شود و برای کسانی که پوستشان سوختگی با درصد بالا دارد کاربرد زیادی دارد.