علوم پایه و انسانی

مدیر ارشد بخش تامین فنی شرکت ایرانسل گفت:

آینده‌نگری، چالش پیش روی استارتاپ‌ها/ هدف ما حمایت از شرکت‌های نوپا است

مدیر ارشد بخش تامین فنی شرکت ایرانسل عنوان کرد: نوآوری و بهره‌مندی از نیروی کار جوان از مهم‌ترین عوامل موفقیت استارتاپ‌ها و شرکت‌های نوپا است.

ظرفیت بالای خانه نخبگان بسیج راهگشای حل مبنای مشکلات کشور

سنگسری:کار گروه های خاص بر ارائه راه حل و بسته های ویژه کوتاه مدت برای گذر از شرایط فعلی در همه خانه های نخبگان بسیج علمی، پژوهشی و فناوری در کشور راه اندازی و نتایج نهایی به قسمت های متوالی در دولت ارائه می گردد.

به همت سازمان بسیج علمی، پژوهشی و فناوری استان تهران تنظیم و منتشر شد:

بررسی معضلات حاشیه نشینی و راهکارهای درمان این پدیده+ اینفوگرافی

به همت سازمان بسیج علمی، پژوهشی و فناوری استان تهران و طی تحقیقات گسترده و جلسات متعدد با دستگاه ها و ارگانهای مختلف کشور در خصوص پدیده حاشیه نشینی ، طرح کنترل مناطق حاشیه نشین تدوین گردید

کارشناس رسانه تشریح کرد:

علت گرایش مخاطبین به رسانه های بیگانه

جلیلیان بیان داشت: ما رسانه ای ها صرفاً گفته ها را منتقل می کنیم، اما وقتی نتوانیم واقعیت قضیه را به صورت کامل و جامعه ارائه بدهیم مطمئناً مخاطب جذب رسانه های دیگر می شود.

یادداشت//

اقتصاد بی برنامه در بن بست

اقتصاد ایران در روزهای بی تدبیری دچار بحرانی خود ساخته و خودنخواسته شده است که درمان آن یک انقلابی گری در اقتصاد این کشور است اما رئیس دولت آن از فضای روانی سخن می گوید.

جرم شناس و آسیب شناس اجتماعی مطرح کرد؛

استفاده از فيلتر شكن براي ورود به هر فضاي مسدود شده اي، جرم است/ طبق قانون جهل به مفاد قوانين مانع مسئولیت كيفري نيست

سلمان کونانی جرم شناس و آسیب شناس اجتماعی، درباره غیر قانونی بودن استفاده از فیلتر شکن با استناد به قوانین موجود، اظهار داشت: استفاده از فيلتر شكن طبق قوانين موجود جرم است و طبق قانون جهل به مفاد قوانين مانع مسئولیت كيفري نيست.

وزیر علوم با اشاره به نظرسنجی سازمان سنجش اعلام کرد:

۸۵درصد داوطلبان تمایل به تاثیرگذاری سوابق تحصیلی در کنکور ندارند

وزیر علوم گفته است که براساس نظرسنجی سازمان سنجش ۸۵درصد داوطلبان تمایل به تاثیرگذاری سوابق تحصیلی در کنکور ندارند.

خبرگزاری علم و فناوری خبر می دهد:

رشد تدریس رشته زبان فارسی در دانشگاه های مالزی

رایزن علمی ایران در شرق آسیا با همکاری مرکز همکاری های علمی و بین المللی وزارت علوم،تحقیقات و فناوری، رشته تحصیلی زبان فارسی را در دانشگاه پوترا مالزی « یو.پی. ام» راه اندازی کرد که با این اقدام تدریس رشته زبان فارسی در دانشگاه های مالزی ارتقا می یابد.

طی حکمی از سوی وزیر علوم،۷تحقیقات و فناوری:

صالحی عمران به عنوان سرپرست دانشگاه فنی و حرفه ای معرفی شد

ر صالحی عمران در انجمن‌های علمی مرتبط با رشته تحصیلی خود عضویت دارد و هم اکنون رئیس انجمن آموزش عالی ایران است. وی مدیر مسئول نشریه علمی پژوهشی " مجله آموزش عالی" و سردبیر "فصلنامه علمی پژوهشی مطالعات برنامه ریزی آموزشی" و سردبیر مجله علمی "ارتباطات و اطلاعات در تحقیقات تربیتی" نیز می‌باشد.

خبرگزاری علم و فناوری خبرمی دهد:

ارتباط مستقیم با قائم مقام وزارت علوم میسر شد

تمامی دانشگاهیان به ویژه اعضای هیات علمی، کارکنان و دانشجویان می توانند ضمن مطالعه برنامه وزیر علوم از طریق لینک «ارتباط مستقیم با قائم مقام وزارت علوم، تحقیقات و فناوری»، نظرات و پیشنهادهای خود را درمیان بگذارند.