علوم پایه و انسانی

نماینده مجلس در گفت و گو با خبرگزاری علم و فناوری:

اقدامات دولت آماده کردن کشور برای تسلیم در برابر آمریکا

کریمی قدوسی با تاکید بر اینکه دولت دارد همین مقدار پیشرفت های علمی را هم متوقف می کند و این می تواند وضعیت خطرناکی برای آینده کشور ما را رقم بزند گفت: بایستی هشدارهایی چه از طرف مجلس، چه از طرف رسانه ها به دولت داده شود و در این عرصه گزارش هایی تهیه و تدوین گردد و مورد پیگیری قرار گیرد که کمترین اثرات سیاسی را بجای بگذارد..

مدیر کل دفتر زنان وزارت آموزش‌ و پرورش‌ مطرح کرد:

آموزش و پرورش اجازه انتشار لیست آسیب های اجتماعی را ندارد

مدیر کل دفتر زنان وزارت آموزش‌ و پرورش‌ در مورد‌ شیوع‌ خون‌بازی در مدارس‌ عنوان کرد: این مسئله به عنوان یک آسیب فراگیر‌ اجتماعی مطرح نمی‌شود اما وجود یک مورد از این موضوع‌ هم زیاد بوده‌ ولی به طور کلی از آسیب‌های مورد توجه می‌توان به برخی محدودیت‌ها، ناکامی‌ در برهه‌ای از زندگی‌ و برخی مسائل‌ از این قبیل اشاره داشت

رئیس دانشگاه شهید بهشتی مطرح کرد:

دانشگاه ها متناسب با نیاز جامعه حرکت نکردند

رئیس دانشگاه شهید بهشتی گفته است که مشکل اساسی دانشگاه ها این است که متناسب با نیازهای جامعه حرکت نکرده اند و موضوع ارتباط این مراکز با صنعت تا حدی کم رنگ شده است.

رهبرخبرداد:

تشکیل کمیته ای در راستای عملیاتی شدن حذف کنکور

رئیس دانشگاه آزاد از تشکیل کمیته ای در شورای عالی انقلاب فرهنگی با هدف عملیاتی شدن حذف کنکور خبرداد.

انتصاب جدید وزیر علوم رقم خورد:

غفاری معاون فرهنگی و اجتماعی وزیر علوم شد

دکتر منصور غلامی، وزیر علوم، تحقیقات و فناوری امروز در حکمی دکتر غلامرضا غفاری را که از سال ۱۳۹۳ تاکنون نماینده وزیر علوم، تحقیقات و فناوری در هیأت نظارت بر تشکل های اسلامی دانشگاه تهران بوده است،به سمت "معاون فرهنگی و اجتماعی" این وزارتخانه منصوب کرد.

خبرگزاری علم و فناوری خبرمی دهد:

افزایش دانشجویان افغانستانی در دانشگاه های ایران

رئیس مرکز همکاریهای علمی بین المللی وزارت علوم با هدف حمایت از توسعه همکاری های دانشگاه های ایران در افغانستان ازدانشگاه های این مرکز بازدید به عمل آورد که در همین راستا قرار است ارتباط علمی بیشتری میان دو دانشگاه به وجود آید.

سرپرست سازمان چاپ و امور رسانه‌های دانشگاه آزاد اسلامی مطرح کرد:

اغلب کتاب های منتشره دانشگاه آزاد در حوزه کمک آموزشی و پژوهشی هستند

سرپرست سازمان چاپ و امور رسانه‌های دانشگاه آزاد اسلامی گفته است که در طول سال جاری ۱۸۲عنوان کتاب و ۱۶۸عنوان فصلنامه و مجله علمی و پژوهشی در چاپخانه دانشگاه آزاد اسلامی منتشر شد،البته اغلب کتاب‌های منتشره در حوزه‌های موضوعی کمک آموزشی و پژوهشی دسته‌بندی می‌شوند.

خبرگزاری علم و فناوری گزارش می دهد:

همکاری در زمینه علوم شناختی میان ایران و برزیل

تفاهمنامه همکاری‌های علمی مشترک در حوزه علوم و فناوری‌های شناختی میان ستاد توسعه علوم شناختی معاونت علمی و سازمان حمایت و ارزیابی تحصیلات تکمیلی جمهوری فدرال برزیل امضاء شد

خبرگزاری علم و فناوری خبرمی دهد:

اطلاعیه جذب اعضای هیأت علمی وزارت علوم

دانشگاه تهران درباره جذب اعضای هیأت علمی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری که محل خدمت خود را دانشگاه تهران انتخاب کرده‌اند اطلاعیه صادر کرد.

خبرگزاری علم و فناوری خبرمی دهد:

بیانیه دانشجویان و فارغ التحصیلان در انتقاد از سیاست استخدامی وزارت نفت

چند وقت پیش بود که دانشجویان شرکت نفت موضوع استخدام خود را در رسانه های مختلف مطرح و از موضع وزیر نفت در خصوص شرایط استخدام وحذف استخدام بدون آزمون فارغ‌التحصیلان گروه الف این دانشگاه انتقاد کرده بودند؛اما امروز با تجمع و طی بیانیه ای در محل پاستور ناگفته های خود را با مردم هم در میان گذاشتند.