دانش و فناوری

تعاملات و پروژه های مشترک معاونت علمی سپاه سیدالشهدا استان تهران و سازمان جهاد خودکفایی نیروی دریایی سپاه

هم افزایی علمی و فناوری در دو سازمان علمی سپاه

مسئول و مدیران سازمان بسیج علمی، پژوهشی و فناوری استان تهران از دستاوردها و فعالیت های نیروی دریایی سپاه بازدید کردند

در گفتگو با مدیر کل دامپزشکی استان آذربایجان شرقی، مطرح شد؛

سامانه یکپارچه قرنطینه دام، از قاچاق دام جلوگیری می کند

اداره کل دامپزشکی استان، با استفاده از سامانه یکپارچه قرنطینه دام، از قاچاق دام در استان، جلوگیری بعمل آورده است و تمام دام هایی که از استان مبدا، به استان های دیگر منتقل می شوند، باید شرایط لازم، از جمله مجوز بهداشتی، مجوز حمل و... شرایط را داشته باشند.

مسئول کارگروه بازاریابی سازمان بسیج علمی استان، مطرح کرد:

نیازسنجی مناسب، تجاری سازی ایده را بیمه می کند

برای تجاری سازی محصولات و ایده ها لازم است تا دغدغه و نیاز جامعه هدف را شناسایی کرد، اگر نیاز جامعه هدف با ایده و طرح ما برطرف شود، بدون شک بحث تامین مالی ایده نیز به خوبی انجام خواهد یافت.

چهل سالگی انقلاب اسلامی

دستاوردهای علم و فناوری کشور در چهلمین بهار انقلاب

سازمان بسیج علمی،پژوهشی و فناوری استان تهران به مناسبت چهل سالگی انقلاب اسلامی مجموعه پوسترهای دستاوردهای علم و فناوری کشور را منتشر کرد

رئیس دانشگاه پیام نور نجف آباد خبر داد؛

تشخیص هوشمند بیماری رتینوپاتی دیابت پیاده سازی شد

تشخیص بیماری رتینوپاتی دیابت با استفاده از پردازش تصاویر فوندوس شبکیه و تکنیک‌های مورفولوژیک، توسط محققان دانشگاه پیام نور نجف آباد ارائه و پیاده سازی شد.

همکاری دو مجموعه دانش بنیان دستاوردی ارزشمند و مدل کارآفرینی است؛

دستگاه کنترل و ایجاد محیط مصنوعی جهت رشد انواع موجودات و گیاهان

دستگاه کنترل و ایجاد محیط مصنوعی جهت رشد انواع قارچ، باکتری و دیگر موجودات با همکاری دو مجموعه فناور و دانش بنیان جنرال تک و شرکت نوآوران دانش شفا طراحی و ساخته شد.

مسئول سازمان علمی پژوهشی و فناوری خراسان شمالی مطرح کرد:

موفقیت جهانی کارآفرینان ایرانی در اوج تحریم ها

رئیس سازمان علمی پژوهشی خراسان شمالی در جمع نخبگان و کارآفرینان جاجرم گفت با تکیه به داشته ها و استعدادهای استان می توانیم تحریم ها را پشت سر بگذاریم.

در گفتگو علم و فناوری با محمد اسماعیل سعیدی، عضو کمیسیون فرهنگی مجلس؛

پیام رسان های داخلی دانش فنی مورد نیاز را دارند، اما توان رقابت ندارند/مرزهای فضای مجازی باز و رها است

با توجه به پهنای باندی که در اختیار پیام رسان های خارجی گذاشته شده و حمایت هایی که از طرق مختلف به خصوص از طریق آن زیرساخت ها داده اتفاق می افتد، مجلس به دنبال ایجاد بستر مناسب برای رقابت پیام رسان های داخلی با پیام رسان های خارجی رقابت است.

بر پایه فرهنگ و نیاز کشور؛

رقابت شرکت یونیتک در حوزه دیجیتال ساینیج با شرکتهای معتبر جهانی/ چندین دستاورد و خودکفایی در محصولات سخت افزاری و خدمات نرم افزاری

محققان شرکت مبین فناوران جی با برند یونیتک فعال در حوزه دیجیتال ساینیج تلاش خود را در زمینه تولید محصولات یونیتک از سال ۱۳۸۹ آغاز کرده و در حال حاضر بر پایه فرهنگ و نیاز کشور با سه شرکت معتبر ScreenCloud، Navori QL Professional، و NoviSign. در حوزه تولید محصولات دیجیتال ساینیج که دارای بیشترین درصد محبوبیت و رضایتمندی در بین کاربران بوده اند رقابت می کند.

برای اولین بار در کشور؛

فناوری پلاستینه کردن بافت های طبیعی توسط محققان دانشگاه اصفهان بومی سازی شد

فناوری پلاستینه کردن برای تهیه بافت مصنوعی غیر قابل فساد برای اولین بار در کشور و با همکاری محققان دانشگاه اصفهان و دانشگاه علوم پزشکی اصفهان بومی سازی شد.