فنی و مهندسی

سردار جلالی گفت:

نزدیک ۲۲۰ محصول سایبری بومی داریم/ می‌توانیم ظرف دو سال به ۵۰۰ محصول برسانیم

رئیس سازمان پدافند غیر عامل کشور گفت: نزدیک ۲۲۰ محصول سایبری بومی تایید آزمایشگاهی داخل کشور داریم که می تواند با محصولات خارجی رقابت کند و با توجه به حمایت و رویکرد حمایتی این دولت هم امیدوارم ظرف دو سال آینده به ۵۰۰ محصول هم برسانیم.

به مناسبت روز جهانی معلولان؛

نشست صمیمانه شهردار اصفهان و معاونان با تشکلهای معلولان/شهردار اختیار تام و قول تامین بودجه داد

امروز نشست صمیمانه و هم‌اندیشی فعالان جامعه معلولین همگام با شعار "اصفهان من، شهر زندگی" به مناسبت روز جهانی معلولین با حضور دکتر علی قاسم‌زاده، شهردار اصفهان و معاونان با حضور نمایندگان تشکلهای معلولان همچنین اصحاب رسانه برگزار شد، که شهردار برای حل مشکلات اختیار تام و قول تامین بودجه داد.

توسط دانشمندان کانادایی؛

بافت مصنوعی ترمیم کننده قلب، ماهیچه‌ها و تارهای صوتی ساخته شد

دانشمندان دانشگاه مک گیل با ترکیب دانش شیمی، فیزیک، زیست شناسی و مهندسی، یک ماده زیستی به اندازه کافی قوی برای ترمیم قلب، ماهیچه‌ها و تارهای صوتی ایجاد کردند که نشان دهنده یک پیشرفت بزرگ در پزشکی احیا کننده است.

توسط معاونت بسیج علمی مبارکه؛

افتتاح خانه نجوم تا برپایی غرفه دستاوردها و اجرای بیش از ۴۰ برنامه در هفته بسیج

معاون بسیج علمی، پژوهشی و فناوری شهرستان مبارکه گفت: به مناسبت گرامیداشت هفته بسیج بیش از ۴۰ برنامه آماده و اجرا کردیم، از جمله برگزاری جشنواره، برپایی غرفه دستاوردهای علمی فناورانه، کارگاهها و دوره‌های علمی آموزشی، افتتاح خانه نجوم، ارائه طرحهای نخبگان و مخترعان با حضور نماینده و مسئولان شهرستان مبارکه، همچنین تجلیل از نخبگان شهرستان و بسیجیان بود.

عناوین روزهای هفته پژوهش و فناوری سال ۱۴۰۰ اعلام شد

در نشست تبیین برنامه‌های هفته پژوهش و فناوری که با حضور معاون پژوهش و فناوری وزارت علوم برگزار شد، تقویم زمانی و عناوین هفته پژوهش و فناوری سال ۱۴۰۰ اعلام شد.

به مناسبت هفته بسیج؛

برگزاری نخستین جشنواره جهادگران علم فناوری شهرستان برخوار با تجلیل از نخبگان + عکس

نخستین جشنواره جهادگران علم فناوری شهرستان برخوار همراه با تجلیل از ۳۰ نفر از نخبگان ملی و بین المللی همزمان با هفته بسیج در دانشگاه آزاد اسلامی واحد دولت آباد برگزار شد.

با حضور مسئولان استانی؛

افتتاح اولین خط تولید ارتوزهای اصلاحی ستون فقرات با تکنولوژی CAD/CAM در اصفهان

به همت محققان شرکت بهساز طب آژند از شرکتهای مستقر در پارک علم و فناوری دانشگاه علوم پزشکی اصفهان، اولین خط تولید ارتوزهای اصلاحی ستون فقرات که به روش CAD/CAM/CAE ساخته می‌شود با حضور مسئولان پارک علم و فناوری و معاونت توانبخشی استان، نماینده و مسئولان شهرستان نجف آباد افتتاح شد.

به مناسبت هفته بسیج؛

برگزاری اولین جشنواره جهادگران علم و فناوری و تجلیل از نخبگان شهرستان مبارکه

اولین جشنواره جهادگران علم و فناوری شهرستان مبارکه همزمان با هفته بسیج پنج شنبه چهارم آذرماه برگزار شد، این جشنواره با معرفی و تحلیل از برگزیدگان فراخوان ایده و طرح‌های نو آور و دانش بنیان همچنین تجلیل از ۲۰ نفر از نخبگان شاخص این شهر همراه بود.

مدیرعامل سازمان مدیریت پسماند شهرداری اصفها:

جلب حمایت‌های ملی برای پیشبرد ابرپروژه های مدیریت پسماند شهر اصفهان/ تحقق اهداف سازمانی در افق برنامه اصفهان ۱۴۰۵

مدیرعامل سازمان مدیریت پسماند شهرداری از برگزاری جلسات رایزنی به منظور جلب همکاری‌های ملی در ابرپروژه‌های سازمان مدیریت پسماند خبر داد و گفت: تحقق اهداف سازمانی در افق برنامه اصفهان ۱۴۰۵ مد نظر است.

به مناسبت هفته بسیج؛

اولین جشنواره جهادگران علم و فناوری گلپايگان برگزار شد/چهار اختراع و یک اثر پژوهشی رونمایی و ۲۵ نخبه تجلیل شدند+ عکس

همزمان با هفته بسيج اولین جشنواره جهادگران علم و فناوری گلپايگان با رونمایی از ۴ اختراع و یک اثر پژوهشی همچنين از ۲۵ نخبه و چهره علمي پژوهشي بسيج تجليل به عمل آمد.