پژوهش و فناوری

رئیس شورای اسلامی شهر اصفهان گفت:

شرایط برای نخبگان در تراز جهانی باشد/ نتیجه آب رفتن هزینه و یارانه حمل و نقل عمومی آلودگی هواست

رئیس شورای اسلامی شهر اصفهان با تاکید بر این که شرایط و امکانات که در اختیار جوانان نخبه قرار می‌گیرد باید در تراز جهانی باشد، به حذف ردیفهایی از بودجه پیشنهادی ۱۴۰۱ شهرداریها اشاره کرد و گفت: نتیجه آب رفتن هزینه حمل و نقل عمومی و یارانه آن آلودگی هواست که بر مردم متحمل می‌شود.

سردار جلالی گفت:

نزدیک ۲۲۰ محصول سایبری بومی داریم/ می‌توانیم ظرف دو سال به ۵۰۰ محصول برسانیم

رئیس سازمان پدافند غیر عامل کشور گفت: نزدیک ۲۲۰ محصول سایبری بومی تایید آزمایشگاهی داخل کشور داریم که می تواند با محصولات خارجی رقابت کند و با توجه به حمایت و رویکرد حمایتی این دولت هم امیدوارم ظرف دو سال آینده به ۵۰۰ محصول هم برسانیم.

همزمان با روز جهانی داوطلبی؛

کاشتِ سرو مشارکت «سروِ روان» در بوستان شهدای مدافع حرم

همزمان با روز جهانی داوطلبی در ۱۴ آذرماه، از سروِ روان ساخته دست مرتضی نعمت الهی، پیکره ساز صاحب سبک اصفهانی در بوستان شهدای مدافع حرم رونمایی می‌شود.

توسط دانشمندان دانشگاه بریتیش کلمبیا؛

نتایج امیدوارکننده درمان مادام‌العمر دیابت نوع ۱ با ایمپلنت سلول‌های بنیادی

یک کارآزمایی بالینی فاز I/II راه را برای درمان‌های قابل اعتماد و طولانی مدت برای دیابت نوع ۱ هموار می‌کند. این کار بر روی توسعه ایمپلنت‌هایی مبتنی بر سلول‌های بنیادی متمرکز است که می‌تواند انسولین را مستقیماً به جریان خون بیماران دیابتی برساند.

نماینده مردم نطنز گفت:

خانه ملت «مجلس تراز انقلاب» عصاره‌ای از ویژگیهای صاحبان خانه است

نماینده مردم نطنز در مجلس شورای اسلامی در نشست تخصصی «نقش مجلس در آینده انقلاب اسلامی» که بمناسبت روز مجلس و سالگرد شهید فخری زاده برگزار شد، گفت: خانه ملت «مجلس تراز انقلاب» عصاره‌ای از ویژگیهای صاحبان خانه است.

با حضور مسئول سازمان بسیج علمی، پژوهشی و فناوری استان اصفهان؛

عصرانه دانش آموزی با دانش آموزان سید مرکز سلاله/حمایت بلاعوض ۲۰ میلیونی بسیج علمی از طرحهای فناورانه

مسئول سازمان بسیج علمی، پژوهشی و فناوری استان اصفهان با حضور در برنامه عصرانه دانش آموزی با موضوع «آینده علمی ایران» در مرکز سلاله در فضایی صمیمانه ضمن پاسخگویی به پرسشها و دغدغه های علمی دانش آموزان سید، از حمایتهای بلاعوض این سازمان برای طرحهای فناورانه تا سقف ۲۰ میلیون تومان خبر داد.

بطحایی در شورای دانشگاه آزاد استان اصفهان:

تمرکز و تاسیس دانشکده‌های مهارتی و ماموریت‌گرا در برنامه راهبرد ۵ ساله بوضوح دیده شده

معاون آموزش‌های عمومی و مهارتی دانشگاه آزاد اسلامی با بیان این که در نظام جمهوری اسلامی، چشم براه فارغ التحصیلانی هستیم که به مراحلی از حیات طیبه و تربیت عالی انسانی دست یافته باشند گفت: تمرکز و تاسیس دانشکده‌های مهارتی و ماموریت گرا در برنامه راهبرد ۵ ساله دانشگاه آزاد به وضوح و با جدیت دیده شده است.

بطحایی مطرح کرد:

طرح پویش و مهارت آموزی دانشجویان، حلقه مفقوده امتزاج صنعت و دانشگاه

معاون آموزش‌های عمومی و مهارتی دانشگاه آزاد اسلامی، اجرای طرح مهارت آموزی و اشتغال همزمان با تحصیل دانشجویان(پویش) را حلقه واسط و راهکار رفع فاصله بین آموزش عالی کشور و بخش صنعت و اقتصاد دانست.

نظری عنوان کرد:

مهارت آموزی همگانی در مراکز سما با تاکید بر همه گیری طرح پویش

معاون آموزش های عمومی و مهارتی دانشگاه آزاد اسلامی استان اصفهان در کارگاه کشوری طرح پویش، اجرای این طرح در همه سطوح مراکز آموزشی سما را برای تسریع در مهارت آموزی همگانی و تربیت نیروی متخصص، ضروری دانست.

مدیرعامل سازمان آرامستان‌های شهرداری اصفهان اعلام کرد:

حمل رایگان متوفی از هر نقطه شهر به آرامستان باغ رضوان، با شماره تلفن ۱۵۳۰

مدیرعامل سازمان آرامستان‌های شهرداری اصفهان گفت: با هدف تکریم ارباب رجوع و نرم افزاری شدن خدمات آرامستان‌ها، اعزام خودروهای حمل متوفی به آرامستان باغ رضوان، در ساعات مختلف شبانه روز، از طریق تماس با سامانه تلفنی ۱۵۳۰ امکان پذیر است.