پژوهش و فناوری

در گفتگو با پژوهشگر حوزه کسب و کارهای استارتاپی، بررسی شد؛

روند توسعه استارتاپ های ایرانی! چرا و چگونه؟!

شرکت های نوپا با توجه به مسیر توسعه سریع خود، بهترین منبع مصرف نقدینگی داخلی و تبدیل آن به تولید ناخالص و ارزش افزوده و در نتیجه راه اندازی هر چه بهتر چرخه اقتصاد می توانند باشند.

رئیس کانون کارآفرینی استان اصفهان گفت؛

اداره سیستم توسط کارمندان با دستورالعمل و بخش نامه و نه اهلیت مهمترین مشکل نخبگان است

رییس کانون کارآفرینی استان اصفهان معتقد است به جهت اتفاقاتی که در صد سال گذشته با ورود نفت و دلارهای نفتی به اقتصاد وارد شده نخبگی تعریف خودش را از دست داده و اداره سیستم توسط کارمندان با دستورالعمل و بخش نامه و نه اهلیت هم مهمترین مشکل نخبگان است، چرا که کارمندان دغدغه و مشکلی بنام حفظ مالکیت معنوی ندارند.

برای اولین بار؛

دستگاه دستیار استهلال ماه توسط محقق ایرانی طراحی و ساخته شد

دستگاه دستیار استهلال ماه بر مبنای الگوریتم ابتکاری SAZ برای اولین بار توسط یک محقق ایرانی طراحی و ساخته شد، این سیستم قابل حمل بصورت برخط( آنلاین) وضعیت ماه را مشخص می نماید.

تحولی بزرگ در صنعت ابزار سازی جهان؛

طراحی و ساخت تیغ فرز انگشتی ضد چَتِر با شیار متغیر توسط محققان اصفهانی

محققان اصفهانی برای اولین بار با موفقیت در طراحی و ساخت تیغ فرز انگشتی ضد چَتِر با زاویه های گام و شیار متغییر در طول دندانه، ارتعاشات چَتِر در ماشین کاری را حذف کرده و این تحولی بزرگ در صنعت ابزار سازی جهان محسوب می شود.

نماینده شرکتهای دانش بنیان شهرک علمی تحقیقاتی اصفهان گفت؛

شرکتهای دانش بنیان در مقیاسهای کلان نقش مشورتی داشته باشند

نماینده شرکتها دانش بنیان شهرک علمی تحقیقاتی اصفهان، در آیین تودیع و معارفه رئیس قبلی وجدید این شهرک، خواستار نقش مشورتی شرکتهای دانش بنیان در مقیاسهای کلان شد.

توسط محققان اصفهانی،

سوپرجاذبهای کشاورزی پایه پتاسیمی طراحی و تولید شد

سوپرجاذبهای کشاورزی پایه پتاس برای اولین بار در کشور توسط محققان شرکت دوستداران ایران زمین طراحی و تولید شد.

برای اولین بار در کشور؛

محققان اصفهانی با بومی سازی "آسیاب جت میل " گامی بزرگ در خودکفایی برداشتند

آسیاب جت میل (JET MILL) توسط محققان شرکت دانش بنیان سمات صنعت سپاهان مستقر در شهرک علمی تحقیقاتی اصفهان طراحی و بومی سازی شد، تا قبل از این صاحبان صنایع آسیاب جت میل و یا مواد میکرونیزه مورد نیاز خود را از خارج وارد نموده و از این جهت کاملا وابسته بودیم، این دستاورد گامی بزرگ در خودکفایی و قطع وابستگی است.

توسط محققان شرکت خدمات فنی میادین آسماری؛

دستیابی به دو تکنولوژی گانهای مشبک کاری و مته PDC محقق شد

محققان شرکت خدمات فنی میادین آسماری، برای اولین بار در کشور با دستیابی به تکنولوژی گانهای مشبک کاری و تولید آن گامی بلند در قطع وابستگی به شرکتهای خارجی برداشتند، آنها همچنین با دستیابی به دانش و تکنولوژی مکانیکال ابزار، توانسته اند یکسری ابزار تخصصی دیگر از جمله مته PDC را برای اولین بار در خاورمیانه تولید کنند.

محققان ایرانی دانشگاه فلوریدا گزارش کردند؛

مصرف غذاهای فرآوری شده علت افزایش اوتیسم است

دکتر صالح نصر، لطیفه آبدلی و آسیلا صمصام معاون تحقیقات کارشناسی UCFتغییرات مولکولی را در سلول های بنیادی عصبی در معرض سطوح بالای اسید که معمولا در غذاهای فرآوری شده یافت می شود شناسایی کرده اند. در آزمایشگاه، این دانشمندان کشف کردند که مواجهه سلول های بنیادی عصبی با PPA بیش از حد منجر به آسیب به سلولهای مغزی که در مغز کودکان مبتلا به اوتیسم قابل مشاهده است می شود.

نشست تخصصی شورای نخبگان بسیج غرب استان تهران برگزار شد

بسیج با ظرفیت نخبگانی و نگاه تخصصی به حل معضلات کشور و مردم ورود خواهد کرد

معاون علمی، پژوهشی و فناوری سپاه سیدالشهداء (ع)استان تهران در نشست تخصصی شورای نخبگان بسیج غرب استان تهران گفت موضع گیری صحیح،جریان سازی و گفتمان سازی ازماموریت های ویژه خانه نخبگان بوده و ارتباط نخبگان با ظرفیت محلات اسلامی بعنوان بستری مناسب درجهت ارتباط با بدنه مردمی می باشد