آموزش و دانشگاه

گزارش علم و فناوری از تاراج ریه های تنفسی استان؛

تداوم قطع بی رویه درختان ارسباران / دانشجویان خواستار جوابگوئی مسئولان زیربط شدند « فیلم + سند»

طی ماه های گذشته، قطع بی رویه درختان در جنگل های ارسباران به صورت قاچاقی و بعضا به صورت مجوز دار که به دست مافیای چوب انجام می شد، باعث واکنش تند اصحاب رسانه و حتی متن عمومی جامعه شد.

گزارش تصوری/

دیدار استاندار آذربایجان شرقی با ریاست مرکز همکاری‌های علمی بین‌المللی ترکیه به روایت تصویر

محمدرضا پورمحمدی استاندار آذربایجان شرقی با حسن ماندال ریاست مرکز همکاری‌های علمی بین‌المللی و ریاست شورای علم و فناوری ترکیه (توبیتاک) دیدار کرد.

در دیدار استاندار آذربایجان شرقی با ریاست مرکز همکاری‌های علمی بین‌المللی ترکیه مطرح شد؛

ماه آینده، فهرستی از همکاری های علمی آذربایجان شرقی و ترکیه اعلام می شود

حسین سالار آملی، قائم‌ مقام وزیر علوم در امور بین‌الملل نیز با اشاره به برگزاری نشست مشترک بین توبیتاک و دانشگاه‌ های تبریز، ابراز داشت: با بررسی های بعمل آمده از دانشگاه تبریز و ترکیه و همچنین صنایع این دو کشور، تصمیم بر این شد تا ماه آینده فهرستی از همکاری های استان آذربایجان شرقی و توبیتاک ترکیه اعلام شود.

شروع افتخارات علمی از یک خانواده کم‌بضاعت/زوج محقق ایرانی: تحریم‌ها و موانع را با تلاش دور زدیم

زوج محقق ایرانی فناوری‌هایی را ارائه دادند که در حوزه درمان و توانبخشی بسیار موثر بوده و معتقدند کارشان را از یک خانواده کم‌بضاعت و بدون حمایت و برای رفع نیازهای مردم آغاز کرده‌اند.

کارگاه آموزشی تحلیل محتوا با نرم افزار MAXQDA

کارگاه آموزشی تحلیل محتوا

ریاست دانشگاه آزاد تبریز، در پاسخ به علم و فناوری مطرح کرد:

دانشگاه آزاد تبریز، هیچ درآمد غیرشهریه ای ندارد / درآمد بیمارستان امام سجاد(ع)، کفاف هزینه های آن را می دهد

عزیز جوان پور در پاسخ به این سوال که آیا دانشگاه آزاد واحد تبریز، در آمدهای غیر شهریه و سرمایه گذاری پایدار دیگری دارد، اظهار داشت: ایجاد درآمد غیرشهریه ای، جزء برنامه های این دانشگاه است، اما دانشگاه آزاد تبریز در حال حاضر، هیچ درآمد غیرشهریه ای ندارد.

در پی اعتصاب کارگران راه آهن تبریز بر روی ریل؛

دانشجویان دانشگاه شهید مدنی، کلاس های امروز خود را از دست دادند

۵۰ نفر از کارگران راه آهن تبریز که امروز به علت تاخیر ۲ ماهه در پرداخت حقوق ها روی ریل راه آهن تحصن کرده بودند، باعث شد تا دانشجویان دانشگاه شهید مدنی نتوانند به کلاس های خود بروند.

در گفتگو با متخصص تغذیه و رژیم درمانی، عنوان شد؛

کاهش سن ابتلاء به کبدچرب، حاکی از سبک زندگی غلط در جامعه است

ابتلاء به کبد چرب در کودکان دبستانی بیشتر شده و این نشان از عدم رعایت توصیه های بهداشتی در باره سبک زندگی و تغذیه است.

در اصفهان؛

تجلیل و بزرگداشت پروفسور فروغی برگزار شد

آیین بزرگداشت روز امور تربیتی و تربیت اسلامی همراه با بزرگداشت پرفسور احمدعلی فروغی ابری، موسس دانشگاه آزاد اسلامی اصفهان(خوراسگان)توسط سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری اصفهان برگزار شد، دکتر فروغی ابری بزرگترین و جامع ترین دانشگاه کشور را بنا نهاد و محرک توسعه و بستری برای جهان شهری اصفهان فراهم کرد، و مهمتر از آن دکتر فروغی دارای پاردایم نظری،دانشمند و نظریه پرداز بود.

دکتر عالمیان مطرح کرد؛

دانشگاه آزاد اسلامی اصفهان(خوراسگان) در بین ۴۰۰ واحد دانشگاهی جایگاهی ویژه دارد/ سبک مدیریتی پرفسور فروغی در حوزه آموزش عالی تدوین شود

مدیر کل روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی اصفهان(خوراسگان)، در آیین بزرگداشت پرفسور احمدعلی فروغی ابری، با بیان این که این دانشگاه در بین تقریبا۴۰۰ واحد دانشگاهی کشور و شاید در قیاس با خیلی از دانشگاههایی که قدمتی بیشتر از این دانشگاه دارد حقیقتا در قله های رفیع تولید علم و فناوری قرار گرفته است، اظهار داشت: پرفسور فروغی در مدیریت افق چند ده ساله داشتند و در مدیریت آموزش عالی صاحب سبک بوده و ای کاش این سبک مدیریتی در حوزه آموزش عالی تدوین شود.