پزشکی و سلامت

افزایش مبتلایان به ویروس کرونا در شهرستان سیب وسوران

ویروس کرونا در شهرستان سیب و سوران به دلیل رعایت نکردن پروتکل های بهداشتی افزایش یافت.

معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی اصفهان گفت:

ویروس کرونا وحشی تر شده/ ایمنی و ابتلای گله ای بدرد نمی خورد/ احتمال ابتلای شدیدتر و مرگ و میر بیشتر کودکان در موج دوم کرونا

دکتر بهروزکلیدری معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی اصفهان، گفت: متاسفانه در این دوره جدید بیماران جوانی سنین ۲۰ ۳۰ و ۴۰ و ۵۰ سال را تجربه می کنیم با نگاه کلی که به استان دارم ویروس کرونا، ویروس وحشی تری شده است و با فرضیه هایی که بیرون آمده ایمنی و ابتلای گله ای بدرد نمی خورد و با توجه به نوع بیماران جوان در دوره جدید احتمال ابتلای شدیدتر و مرگ و میر بیشتر کودکان در موج دوم کرونا وجود دارد.

محققان دانشگاه آلبرتا گزارش کردند؛

"چشم صورتی" به عنوان علائم اولیه احتمالی کووید ۱۹ شناسایی شد

محققان دانشگاه آلبرتا، چشمان صورتی (ملتحمه) را به عنوان علائم اولیه احتمالی کووید۱۹ شناسایی و تاکید کردند این افراد باید آزمایش COVID-۱۹ انجام دهند.

مسئول دفتر نمایندگی ولی فقیه در اداره کل دامپزشکی استان اصفهان

معدوم سازی ۱۳۸ تن پروتئین حرام از چرخه غذایی/ تناقض در قانون ذبح شرعی و آیین نامه اجرایی آن وجود دارد

مسئول دفتر نمایندگی ولی فقیه در اداره کل دامپزشکی استان اصفهان در یک نشست خبری با بیان این که از ابتدای سال ۱۳۹۸تا این تاریخ به تشخیص ناظرین ذبح شرعی حدودا ۱۳۸ تن پروتئین حرام از چرخه مصرف جدا شده است، گفت: تناقض در قانون ذبح شرعی و آیین نامه اجرایی آن وجود دارد .

رونمایی از ۵واکسن انسانی تا پایان سال۹۹

معاون علمی و فناری رئیس جمهور به رونمایی از ۵ واکسن تا پایان امسال افزود در حوزه ساخت واکسن کرونا با ۶ شرکت و پژوهشکده قرار داد داریم

برگزاری کنکور حتی در مناطق قرمز

کنکور سال ۹۹ با انجام پروتکل های بهداشتی در تمامی استان ها و شهرها

علم و فناوری گزارش می‌دهد‌؛

عشایر؛ قشر مولد کشور در جهش تولید محصولات ارگانیک

امروزه به دلیل افزایش روزافزون جمعیت و محدودیت های منابع، تقاضا برای تولید مواد غذایی مختلف نیز افزایش یافته است و در این میان فراورده های دامی مانند گوشت قرمز و محصولات لبنی به علت اهمیت آن ها در تعادل اسیدهای آمینه و دارا بودن سطح قابل توجهی از ویتامین، موادمعدنی ،کربوهیدرات ها، و لیپیدها نقش مهمی در امنیت غذایی انسان ایفا می کنند .

مدیرکل دامپزشکی استان اصفهان گفت:

راه اندازی شش کارخانه تولید خوراک دام و طیور و آبزیان/ هیچ گواهی بهداشتی برای مصرف شیر الاغ صادر نشده است

مدیرکل دامپزشکی استان اصفهان در یک نشست خیری از راه اندازیهای جدید سال ۱۳۹۸ شامل ۶ کارخانه تولید خوراک دام و طیور و آبزیان، ۴ واحد بسته بندی گوشت قرمز و سفید، دو واحد بسته بندی تخم مرغ و یک واحد سردخانه فرآورده خام دامی خبر داد و گفت: تا کنون هیچ گواهی بهداشتی برای مصرف شیر الاغ صادر نشده است.

یک روانشناس کودک و نوجوان مطرح کرد

چگونگی رفتار با فرزندان در دوران نوجوانی/ به نوجوانان توهین نکنید

یک روانشناس کودک و نوجوان با طرح این سوال که چه رفتارهای منفی را در ارتباط با نوجوان باید کنار گذاشت؟ گفت: به نوجوانان توهین نکنید زیرا آنها مانند همه دوست ندارند تحقیر شوند.

نماینده مردم اصفهان در مجلس شورای اسلامی؛

دنبال ایجاد کمسیون ویژه خانواده و جمعیت هستیم/ تقریبا سه دوره است در مجلس بحث فرهنگی ضعیف بوده

نماینده مردم اصفهان در مجلس شورای اسلامی، گفت: برای باز شدن گره‌هایی که در مسیر ازدواج وجود دارد به دنبال ایجاد کمسیون ویژه خانواده و جمعیت هستیم. تقریبا سه دوره است در مجلس بحث فرهنگی ضعیف بوده است.