علوم پایه و انسانی

بهره‌برداری از ۴ پروژه جدید در دانشگاه علامه با حضور وزیر علوم

همزمان با حضور وزیر علوم، تحقیقات و فناوری در دانشگاه علامه طباطبایی، ۴ پروژه جدید در این دانشگاه به بهره برداری می رسد.

آغاز ثبت‌نام جوایز "شهید آوینی" و "کمال الملک" از سوی بنیاد نخبگان

سومین دوره انتخاب برگزیدگان جایزه شهید آوینی (سرآمدان هنری) و دومین دوره انتخاب برگزیدگان جایزه کمال الملک (مستعدان برتر هنری) از سوی بنیاد ملی نخبگان به مرحله اجرا در می‌آید.

نخبه دهه‌هفتادی،

تمجید حضرت آقا برایم از صدها مدال با‌ارزش‌تر بود/ افتخارات علمی در برابر مادر شدن هیچ است

بعد از سخنرانی من حضرت آقا آن جمله‌ای که خیلی خبری شد را فرمودند که :« حضور این خانم محترم به همراه همسر و فرزند خود، نشان می‌دهد خانمها با داشتن همسر و فرزند نیز می‌توانند به موفقیت‌های بزرگ دست یابند.» این جمله و این لطفی که حضرت آقا به من داشتند از صد مدال برایم با ارزش‌تر بود.

رئیس مرکز وکلای قوه قضاییه:

مرکز وکلا متقاضی ادغام و الحاق نیست/ کانون وکلا نهادی مستقل، محترم و قانونی است

رئیس مرکز وکلا، کارشناسان رسمی و مشاوران خانواده قوه قضائیه به ارائه توضیحاتی درباره آزمون وکالت ۹۸ و تفاوت آن با آزمون‌های قبلی این مرکز پرداخت و به سوالاتی از جمله درباره موضوع ادغام با کانون وکلای دادگستری مرکز پاسخ داد.

وزیر ارشاد: تعداد کتابخانه‌های کشور نسبت به قبل از انقلاب ۹ برابر شده است

وزیر ارشاد گفت: توجه به نابینایان در کتابخانه‌ها از رویکردهای جدید است و باید کتابخانه‌ها برای نابینایان چه به شکل بریل و چه کتاب گویا قابل استفاده باشد و این امکان را فراهم آورد که آنها بتوانند کتاب‌ها را به خارج از کتابخانه و منازل خود ببرند.

دوازدهمین دوره لیگ بین المللی علمی پایا برگزار شد

دانش آموزان بسیجی استان تهران پرچمدار رتبه های برتر در مسابقات بین المللی علمی

دانش آموزان بسیجی استان تهران با شرکت در دوازدهمین دوره لیگ علمی پایا موفق به کسب رتبه سوم در سطح کشورهای منطقه شدند

توسعه فناوری هایی که با نور کار می کنند.

محققان دانشگاه استنفورد در حال طراحی دیود فوتون دیجیتال نانو (اجزای ضروری است که می تواند ما را به رایانه های سریع تر و کارآمدتر و ارتباطات که با استفاده از نور جایگزین برق می شوند، نزدیک کند) هستند.

نفر سوم آزمون سر اسری ۹۸ گروه آزمایشی علوم انسانی در گفتگو با علم و فناوری؛

شبکه های مجازی آفت موفقیت در کنکور هستند/ روزانه بین ۱۰ الی ۱۱ ساعت مطالعه داشتم

ایمانپور: به کنکوری ها توصیه می کنم که آفت درس خواندن همین استفاده از شبکه های مجازی است که باعث میشود تا فکر دانش آموز از هدف خود به مسائل غیردرسی و بی فایده منحرف شود و تمرکز و تفکر را از آنان سلب کنند.

مدیر ارشد بخش تامین فنی شرکت ایرانسل گفت:

آینده‌نگری، چالش پیش روی استارتاپ‌ها/ هدف ما حمایت از شرکت‌های نوپا است

مدیر ارشد بخش تامین فنی شرکت ایرانسل عنوان کرد: نوآوری و بهره‌مندی از نیروی کار جوان از مهم‌ترین عوامل موفقیت استارتاپ‌ها و شرکت‌های نوپا است.

در گرامیداشت پنجاهمین سالگرد اولین سفر انسان؛

ویژگی های ممتاز سیاره زمین و چالش های زندگی در ماه

در گرامیداشت پنجاهمین سالگرد اولین سفر انسان ویژگی های ممتاز سیاره زمین و چالش های زندگی در ماه مورد بحث و بررسی قرار گرفت.