علوم پایه و انسانی

سردار فضلی در اصفهان گفت؛

فتنه گران در سال ۸۸ سازمان تقلب پیش بینی کرده بودند

سردار علی فضلی، فرمانده دانشگاه افسری و تربیت پاسداری امام حسین(ع)، امروز با حضور در راهپیمایی ۹ دی در اصفهان، با بیان این که فتنه گران با برنامه‌ریزی و پیش‌بینی با سازماندهی انتخابات ۸۸ را به کام مردم تلخ کردند، اظهار داشت: اساسا سازمان دهی آنها می گوید، سازمان تقلب پیش بینی کرده بودند.

مسئول سازمان بسیج علمی و پژوهشی استان مازندران:

مسئولان استانی اهتمامی به خرید محصولات نخبگان ایرانی ندارند

مسئول سازمان بسیج علمی و پژوهشی مازندران، گفت: مسئولان مازندران تمایلی به خرید محصولات نخبگان ایرانی ندارند

رئيس انجمن معلمان غیر دولتی مازندران خبر داد

پرداخت حقوق ۹۰ هزار تومانی به معلمان حق التدریسی در مدراس غیر دولتی!

رئیس انجمن معلمان غیر دولتی مازندران از برده داری نوین در مدراس غیر دولتی مازندران پرده برداشت و گفت: در برخی از مدارس غیر دولتی به معلمان ماهیانه ۹۰ هزار تومان حقوق و یا دستمزد می‌دهند.

در گفتگو با مسئول کارگروه بازاریابی سازمان بسیج علمی استان مطرح شد؛

هدف کارگروه بازاریابی، تشخیص خواسته های جامعه است

دکتر محمدرضا کوششی، مسئول کارگروه بازاریابی سازمان بسیج علمی استان، در گفتگو با خبرنگار علم و فناوری اظهار داشت: هدف اصلی از تشکیل این کارگروه، تشخیص خواسته های جامعه است.

پیگیری علم وفناوری از سوالات نامربوط برخی اساتید ؛

درخواست‌هاى عجیب از دانشجویان دکترى:تعهد بده که بچه‌دار نمی‌شوی!

در بعضی رشته‌های دانشگاهی در مقطع دکتری، از دانشجویان خانم تعهد گرفته می‌شود که ازدواج نکنند یا در صورت ازدواج، بچه‌دار نشوند.

دبیر ادبیات پژوهش سرای شهید شهریاری اصفهان تشریح کرد؛

۸ راه برای زنده نگه داشتن ادبیات فارسی

کارشناسان معتقدند ادبیات فارسی بسیار غنی و بی نظیری داریم، و بواسطه راهکارهایی می توان آن را در جامعه و زندگی مردم جاری کرد، با این حال آنچه انجام گرفته بسیار مختصر بوده و می توان گفت این حوزه مورد بی مهری قرار گرفته است.

در گفتگو با عضو هیات علمی دانشگاه امام حسین (ع) بررسی شد؛

تأثیر واکنش روانی آحاد جامعه بر شدت و دامنه بحران اقتصادی

علیرضاسواد کوهی، روان شناس و عضو هیات علمی دانشگاه امام حسین (ع) تهران، با بیان این که عموماً نخستین واکنش مردم به بی ثباتی قیمتها و گرانی هجوم بیشتر برای خرید و انباشتن بیرویه و فراتر از حد نیاز واقعی آنها است، ریشه روانی این رفتار اضطراب با نگرانی ناشی از نایاب شدن مایحتاج عمومی یا همان قحطی می باشد، گفت: بحران اقتصادی موجب اضطراب اجتماعی و در نهایت تغییر رفتار مردم جامعه می شود.

گزارش علم و فناوری از مهجوریت گورستان های تاریخی تبریز؛

بی مهری ها نسبت به مقابر، مفاخر تبریز

گورستان امامیه تبریز، گورستانی به قدمت بیش از ۲۰۰ سال در محله امامیه تبریز است که مدفن بسیاری از مشاهیر، مجاهدین و مشروطه خواهان تبریز و محل دفن یکی از داستان نویسان بزرگ کشور، یعنی مرحوم صمد بهرنگی می باشد.

ظرفیت بالای خانه نخبگان بسیج راهگشای حل مبنای مشکلات کشور

سنگسری:کار گروه های خاص بر ارائه راه حل و بسته های ویژه کوتاه مدت برای گذر از شرایط فعلی در همه خانه های نخبگان بسیج علمی، پژوهشی و فناوری در کشور راه اندازی و نتایج نهایی به قسمت های متوالی در دولت ارائه می گردد.

یادداشت / روح الله رشیدی

تبریز و فروپاشی کتابفروشی‌هایش

مجموعه کتاب فیروزه از معدود پنجره‌های تنفس فرهنگی شهر است که با سرمایۂ کاملاً شخصی در یکی از املاک اوقاف استان، به صورت استیجاری راه افتاده است اما از روزی که راه افتاده، همواره با انواع تنگ‌نظری‌ها و مانع‌تراشی‌ها از سوی مالک (اوقاف) روبرو بوده است. آنچنان که این جوان‌ها به جای تمرکز بر کار اصلیشان (کتاب‌رسانی و برگزاری برنامه‌های کناب‌محور) در راهروهای دادگستری چپ و راست می‌روند!