آرشیو

یک مسئله یادگیری ماشینی؛

طراحی مسئله‌ای غیرقابل حل توسط هوش مصنوعی

این مسئله با تکنولوژی «یادگیری ماشینی‌» پدید آمده است و به نظر می‌رسد باید با همین فناوری نیز حل شود. یادگیری ماشینی نوعی هوش مصنوعی است که برخی از کامپیوترها با استفاده از آن یاد می‌گیرند تا چگونه یک وظیفه مشخص را به انجام برسانند.

برخلاف باورهای عمومی؛

محققان دانشگاه کالیفرنیا: نخ دندان می‌تواند سرطان زا باشد

نخ دندان میتواند بر سیستم ایمنی، عملکرد کبد و مادران باردار تاثیرات مخرب داشته باشد. در یک مطالعه که اخیرا به انجام رسیده است اشکال مختلفی از پرفلوئورو آلکیلیت در خون شرکت‌کنندگان در این پژوهش مورد بررسی قرار گرفت. تنایج به دست آمده نشان می‌دهد که استفاده از این مواد سمی می تواند موضوعی چالش برانگیز باشد.

بر اساس تحقیقی که در دانشگاه نیویورک انجام شد

مجله ساینس: افراد مسن‌تر بیشتر اخبار جعلی را بازنشر می‌کنند

محققان از دو دانشگاه نیویورک و پرینستون نتیجه گرفته‌اند که علی‌رغم اینکه شیوه انتشار اخبار فیک یا جعلی روی هم رفته پدیده‌ای نادر و نامشخص است، اما بررسی ها نشان می دهد در طول عمر یک فرد، احتمال اینکه او این گونه اخبار واطلاعات نادرست را در شبکه‌های احتماعی بازنشر کند، با افزایش سن او افزایش می یابد. این موضوعی نسبت به عوامل دیگر تحصیلات، جنسیت و دیدگاه های سیاسی به مراتب تاثیرات بیشتری دارد.

از پیامدهای تغییر اقلیم؛

محققان آکسفورد: در هر ثانیه ۳ تا ۶ بمب اتم در جهان منفجر می‌شود!

محاسبات گاردین نشان می دهد که میزان گرمایی که از ۱۵۰ سال پیش تاکنون توسط آب‌های کره زمین جذب شده است، حدودا با انتشار ۱.۵ بمب اتمی هیروشیما در هر ثانیه برابری می‌کند. این گرما با گذشت زمان و افزایش سطح انتشار کربن شتاب بیشتری گرفته است؛ به طوریکه این میزان در حال حاضر با ۳ تا ۶ بمب اتم در ثانیه برابری می‌کند.

در مجله Nature منتشر شد؛

آیا اخترشناسان کانادایی پیامی از موجودات فضایی دریافت کرده‌اند؟

منشاء انفجارهای رادیویی سریع (BFR) که در وقع پالس‌هایی در حد میلی ثانیه از امواج رادیویی هستند، هنوز مشخص نیست. اما بسیاری از دانشمندان می‌گویند این پالس ها توسط یک پدیده اخترفیزیکی قدرتمند تولید شده اند که از جایی خارج از کهکشان راه شیری و در فاصله چندین میلیارد سال نوری خارج شده‌اند؛ احتمالا سیاهچاله‌ها و یا برخورد میان ستاره‌های نوترونی ابرمتراکم منشاء این امواج باشند.

پزشکان دانشگاه واشنگتن پاسخ می‌دهند:

چگونه سیستم ایمنی خود را در برابر بیماری‌ها تقویت کنیم؟

در ادامه این نوشتار سعی کردیم نگاهی بیاندازیم به عادات و روش هایی که با به کار بستن آنها در واقع سیستم ایمنی خود را تقویت خواهید کرد. اگر حوصله خواندن آن را ندارید، خلاصه بگوییم: خوب بخورید، به میزان کافی آب بنوشید و خوابیدن را از خود دریغ نکنید.

دانشمندی که اصلاح ژنتیکی جنینی انجام داده،در آستانه اعدام!

یک دانشمند چینی به نام هی جیانکوی (He Jiankui) موفق شده است ژن هایی را در نوزادان متعددی تغییر دهد؛ تغییراتی که جواب دادند و نوزادان در نهایت متولد شدند. این خبر جامعه علمی ژنتیک را تکان داد و خشم بسیاری از محققان در سراسر جهان را برانگیخت. اکنون او ممکن است با مجازاتی بسیار شدیدتر از خشم عمومی مواجه شود: اعدام.

Science Daily

پیش بینی علمی جنسیت نوزاد پیش از بارداری

تحقیق جدید محققان دانشگاه نیوکاسل در انگستان در واقع به این موضوع اشاره می‌کنند که مردی که برادرهای بیشتری داشته است، با احتمال بیشتری صاحب فرزند پسر می‌شود. به همین ترتیب مردی که خواهران زیادی دارد، به احتمال بیشتری صاحب فرزند دختر خواهد شد.

چرا آنفلوانزا امسال همه‌گیرتر شده است؟

امسال برای نخستین بار است که در اواسط فصل این بیماری تعداد مبتلایان به آن تخمین زده می‌شود. به طور معمول سی‌دی‌سی اطلاعات مربوطه و تخمین‌های محاسباتی را در پایان فصل ابتلا به آنفلوانزا منتشر می‌کرد. این داده‌های جدید همچنین نشان می‌دهد که از ماه اکتبر میلادی به این سو در آمریکا، بین ۲.۹ تا ۳.۵ میلیون نفر از مبتلایان به ویروس آنفلوانزا به پزشک مراجعه کرده‌اند. از این تعداد بین ۶۹ تا ۸۴ هزار نفر به دلیل عواقب بیماری راهی بیمارستان شده‌اند.

محققان UCL: پرخوری و کم‌اشتهایی دلایل ژنتیکی دارند

عادات بد غذایی که عمدتا قبل از دوران بزرگسالی خود را نمایان می‌کنند در طول چند سال اخیر افزایش یافته‌اند. آماها نشان می دهند که در میان یک چهارم از جمعیت جوانان علائمی از حداقل یک نوع عادت بد غذایی دیده می‌شود.