آرشیو

معرفی، نقد و بررسی اپلیکیشن؛

«بیمارستان یاب» اپلیکیشن کاربردی برای سفرهای نوروزی+لینک دانلود

اپلیکیشن «بیمارستان یاب»، برنامه ای کاربردی است که با نصب آن بر روی تلفن همراه خود می توانید به صورت آفلاین و بدون نیاز به اینترنت به اطلاعات تمام بیمارستان ها و داروخانه های کشور دسترسی داشته باشید.

انجمن پزشکی سالمندان آمریکا گزارش کرد؛

بیماری مزمن لثه خطر ابتلا به زوال عقل را افزایش دهد

انجمن پزشکی سالمندان آمریکا گزارش کرد، بر طبق یک مطالعه بر روی جمعیتی حدود ۳۵۰ هزار نفر،خطر ابتلا به زوال عقل در افراد مبتلا به بیماری مزمن لثه۶ درصد افزایش می یابد.

معرفی، نقد و بررسی اپلیکیشن؛

با اپلیکیشن «سفرگردی» ایران را در دستانتان بگیرید + لینک دانلود

اپلیکیشن «ایران گردی»، برنامه ای کاربردی است که با استفاده از آن قادر خواهید در زمان سفر علاوه بر مسیریابی به نزدیک ترین مراکز تفریحی و گردشگری، رستوران ها، هتل ها، سوغات های منطقه ای که در آن قرار دارید و ... آشنا شوید.

نظریه گالیه بعد از ۴۰۰ سال اثبات شد

گالیله ۴ قرن پیش در نظریه ای اعلام کرده بود اگر یک توپ جنگی و یک پر پرنده را در جایی که هوا وجود ندارد همزمان با هم از ارتفاع به سمت پایین پرتاب کنیم این دو در یک لحظه به زمین برخورد می کند، این نظریه تاکنون آزمایش نشده بود حال خودتان ببینید.

محققان آکادمی مغز و اعصاب آمریکا گزارش کردند؛

بیماری زنان مبتلا به MS پس از بارداری بدتر نمی شود

بر طبق یک مطالعه اولیه توسط محققان آکادمی مغز و اعصاب آمریکا، خبرهای خوبی برای زنان مبتلا به مولتیپل اسکلروزیس (MS) وجود دارد. اکنون محققان می گویند که این بیماری ممکن است پس از بارداری دوباره عود نکند؛ اکثر افراد مبتلا به MS دارای شکل تجدیدی و انتقالی از بیماری هستند که در آن علائم در معرض شعله ور شدن قرار می گیرند و سپس به دوره های بهبودی می رسند.

محقق هاروارد مدعی شد ملکول اکسیر جوانی را در اختیار دارد

سینکلیر ادعا می‌کند که در نتیجه تحقیقات‌اش بر روی موش‌ها ملکولی را کشف کرده است که منجر به افزایش طول عمر و بهبود وضعیت سلامتی در موش‌ها شده بود. او می‌گوید که به طور روزانه از این ملکول تغذیه کرده و اثر آن را دیده است.

ساخت نوعی هوش مصنوعی که می‌تواند بخوابد و رویا ببیند

تحقیق جدید دانشمندان نشان می دهد چیزی شبیه به همین موضوع می تواند برای شبکه‌های عصبی هوش مصنوعی نیز رخ بدهد، بدین صورت که به خواب بروند و رویا اتفاق بیافتد. شبکه‌های هوش مصنوعی نوعی هوش مصنوعی مبتنی بر شبکه های عصبی بیولوژیک هستند. البته باید اشاره کرد که فرآیند به خواب رفتن و رویا دیدن برای این شبکه‌ها به صورت خودمختار و غریزی (مانند انسان) رخ نمی‌‌دهد.

آیا مصارف پزشکی و تحقیقاتی ماری‌جوانا هم باید ممنوع باشد؟

طرفداران این طرح در آمریکا کمپینی به راه انداخته‌اند و از فوایدی همچون کاهش اعتیاد به این ماده و نیز کاهش تعداد زندانیان می‌گویند. سناتور «اور» که چندی پیش از چنگ سرطان مری جان سالم به در برده، در یک کنفرانس مطبوعاتی روز دوشنبه هفته گذشته در این زمینه گفت: «به عنوان کسی که از سرطان نجات پیدا کرده است، به خوبی می‌دانم که تاثیرات جانبی یک بیماری تا چه اندازه می‌تواند امورات روزمره افراد را با مشکل مواجه کند.

یک زن ایرلندی برای تسکین درد انگشت خود آن را قطع کرد+عکس

فقدان گزینه‌های درمانی قابل اتکا می تواند منجر شود تا بسیاری از افرادی که از دردهای مزمن رنج می‌برند، از تسکین آلام خود مستاصل شوند. حتی برخی نیز وجود دارند که برای یافتن تسکین درد خود به سراغ معیارهای رادیکال و تند می‌روند.

«کلاشنیکف» پهپاد انتحاری توسعه می‌دهد+فیلم

در سال‌های اخیر «کلاشنیکف» از دنیای سلاح‌های کوچک دستی پارا فراتر گذشته و فعالیت‌های خود را به سمت توسعه سیستم‌های نظامی و حتی وسایل نقلیه غیرنظامی گسترش داده است. این کمپانی در حال حاضر سلاح‌های کلاسیک AK-۱۵ و AK-۱۲ را تدارک می‌بیند. به علاوه برای نیروی زمینی ارتش روسیه اسنایپر «چوکاوین» را توسعه می‌دهد.