آرشیو

آخرین یافته دانشمندان در مورد درمان چاقی:

چگونه قهوه باعث لاغری می شود؟

طبق تحقیقات جدید دانشمندان دست یافته اند که نوشیدن یک فنجان قهوه باعث تحریک چربی قهوه‌ای می شود که ابزاری برای از بین بردن چربی های مضر است.

اینفوگرافیک|چه عواملی یک شهر را هوشمند میسازد؟

در این اینفو به معرفی المان‌‌‌‌های شهر هوشمند می‌پردازیم.

تولید «ماست‌ پروبیوتیک تراریخته» که به درمان دیبات کمک می‌کند

در این پروژه محققان گونه‌ای از باکتری به نام Lactobacillus gasseri را به طور ژنتیکی دستکاری کردند. این باکتری در ماست‌های پروبیوتیک دیده می‌شود. در این دستکاری ژنتیکی محققان ژن تولید انسولین انسانی را به ژنوم باکتری منتقل کردند. آزمایش‌ها بر روی موش‌ نشان داد که استفاده از این باکتری‌ها سلول‌های روده ای را به گونه‌ای القاء می‌کنند که آنها مانند سلول‌های پانکراسی اقدام به تولید انسولین می‌کنند.

ساخت «قوی‌ترین آهنربای جهان» توسط محققان دانشگاه فلوریدا

محققان در آزمایشگاه مگ‌لب اعلام کرده‌اند که موفق شدند تا مغناطیسی را قدرت ۴۵.۵ تسلا تولید کنند. این چندان رکوردشکنی عظیمی به نظر نمی‌رسد، اما در نتیجه این مطالعات اصول ابررسانایی جدیدی پی‌ریزی شده است که احتمالا در آینده منجر به ساخت میدان‌های الکترومغناطیسی بسیار قوی‌تر خواهد شد.

اینفوگرافیک|محافظت از تلفن همراه در تابستان

در این اینفو به نحوه محافظت از تلفن همراه در فصل تابستان می‌پردازیم.

آیا شیوع دو برابری «تجربه نزدیک به مرگ» هشدار دهنده است؟

محققان می‌گویند به شواهدی دست‌ یافته‌اند که تجربه نزدیک به مرگ به نوعی از خواب به نام «خواب حرکت سریع چشم» یا REM مرتبط است. اختلال این نوع خواب منجر می‌شود افراد در عین اینکه مغزشان به خواب رفته، احساس آگاهی داشته باشند.

دستبند‌های هوشمندی که احساساتتان را یادآوری می‌کنند+عکس

«کورینا ساز» پروفسور تعاملات انسان-کامپیوتر و سلامت دیجیتال از دانشگاه لنکستر در بریتانیا در این زمینه می‌گوید: «از آن‌جایی که فیدبک‌ها در آن واحد گزارش می‌شوند، دستگاه‌های ما افراد را تشویق می کنند تا بیشتر حواس‌شان به احاساسات‌شان باشد، آنها را نامگذاری کنند، دلایل بروز آنها را بفهمند و یا حتی یاد بگیرند که چگونه پاسخ‌های احساساتی خود را کنترل کنند. همه این‌ها با استفاده از فیدبک‌های بصری و لمسی است که دستگاه در اختیار آنها قرار می‌دهد.»

تماشا کنید: پهپادی که نقاشی می‌کشد

در سال ۱۹۵۹، نیروی هوایی ایالات متحده، در مورد از دست دادن خلبانان در خاک دشمن نگران شد، بنابراین شروع به برنامه‌ریزی برای استفاده از هواپیماهای بدون سرنشین کرد. اوت ۱۹۶۴ درگیری در خلیج تونکین بین واحدهای نیروی دریایی ایالات متحده و نیروی دریایی ویتنام شمالی، آغازگر اعزام پهپادهای طبقه‌بندی شدهٔ آمریکایی به جنگ ویتنام شد.

ساخت چسب نانویی قدرتمند برای مصارف خانگی

به تازگی محققان از نوعی چسب نانویی برای مصارف خانگی رونمایی کرده اند که می تواند کمک شایانی برای خانم های خانه دار باشد.

برای اولین بار HIV شکست خورد!

دانشمندان موفق شدند تا ویروس HIV که مسبب بیماری ایدز است را از ژنوم حیوانی حذف کنند.