آرشیو

خود را محک بزنید: آیا از پس آزمون ورودی ۱۵۰ سال پیش هاروارد برمی‌آیید؟

آيا آنقدر باهوش هستید که از پیش آزمون ورودی دانشگاه هاروارد در سال ۱۸۶۹ برآیید؟ سوالات آزمون ورودی دانشگاه هاروارد در سال ۱۸۶۹ است که سوالات آسانی محسوب می‌شد. در آن زمان، دانشگاه‌ها مجبور بودند برای جذب دانشجو تلاش ویژه‌ای بکنند. دانشگاه هاروارد در یک تبلیغ روزنامه‌ای ادعا کرد سال پیش از آن ۱۸۵ داوطلب از ۲۱۰ داوطلب آزمون ورودی را با موفقیت پشت سر گذاشته و قبول شده‌اند. اما آن داوطلبان از آموزش متمرکز در مدرسه بهره برده بودند.

آیا مواردی از آنفلوانزای مرغی در ایران ثبت شده است؟

آنفولانزای مرغی بیماری است که با آلوده شدن به ویروس‌های نوع A پرندگان بوجود می‌آید. این ویروس‌ها در میان پرندگان آبزی وحشی در سراسر جهان بطور طبیعی اتفاق میفتد و می‌تواند موجب آلودگی ماکیان خانگی، سایر پرندگان و گونه‌های حیوانات شود. ویروس آنفولانزای مرغی بطور معمول انسان‌ها را آلوده نمی‌کند.

دانشمندان سرانجام فایده کابوس دیدن را کشف کردند

هنگامی که از خواب بیدار می‌شویم احساساتی که در خواب تجربه کرده‌ایم در بیداری نیز بر ما تاثیر دارند. تحقیقات نشان می‌دهد مراکز احساسی ذهن هنگام خواب فعالند و هنگامی که این مراکز آسیب ببینند تجربه‌های عاطفی ما در رویا نیز کاهش می‌یابد. با این حال تمام این اطلاعات فرضیه‌هایی بیش نیستند. تمامی این فرضیه‌ها بر این باورند که تجربه‌ی ترس در خواب به واکنشی بهتر در بیداری می‌انجامند ولی شواهدی بر چگونگی این فرایند موجود نیست.

جایگاه تهران در میان «نوآورترین شهرهای جهان» مشخص شد

نکته جالب اینجاست که شهرهای میزبان غول‌های تکنولوژی مانند گوگل، فیسبوک، و اپل رتبه بالایی در این لیست ندارند. برنده سال قبل، توکیو، به رتبه دوم سقوط کرده است و جایگاه سوم از آن لندن است. شهرهای چینی نسبت به قبل رتبه‌های بهتری کسب کرده‌اند اما هنوز جایی در میان ۱۰ شهر برتر ندارند. پکن و شانگهای به‌ترتیب ۲۶م و ۳۳م هستند.

کشف قارچ‌هایی جادویی که افسردگی را درمان می‌کنند+عکس

سال قبل، سازمان غذا و دارو یک عنوان درمان نوآورانه را به شرکت «کامپس پثویز» برای تولید سیلوسایبین به‌عنوان آخرین راه چاره برای افسردگی غیرقابل درمان اهدا کرد. عنوان درمان نوآورانه‌ای که اخیرا سازمان غذا و دارو برای «موسسه یوسونا» واقع در ایالت ویسکانسین اهدا کرده است بخاطر تولید سیلوسایبین به‌عنوان یک درمان معمول برای افسردگی است.

تماشا کنید: اگر با گرمایش جهانی مقابله نکنیم قطبین زمین اینگونه بیابانی می‌شوند

افزایش دما همچنین باعث هجوم گونه‌های حیوانی از مناطق پایین قطبی و افزایش رقابت با گونه‌های بومی قطب شمال می شود. مهم‌ترین نتیجه این تحقیق این است که تغییرات در مناطق قطبی فقط به آن‌جا ختم نخواهند شد؛ گرم شدن مناطق قطبی هم‌چنین باعث آزادسازی مخازن وسیعی از متان که یک گاز گلخانه‌ای قدرتمند است، نیز می‌شود. همچنین انتظار می‌رود که سطح آب دریا بعد از ذوب سریع یخ‌های موجود در قطب شمال و قطب جنوب افزایش یابد.

تماشا کنید: چاپگرهای سه‌بعدی غول‌آسا کشتی، موشک و آپارتمان می‌سازند

از سال ۱۹۹۶ چاپگرهای سه بعدی به صورت تبلیغاتی ظاهر شدند و در کارخانه‌ها برای ساخت نمونه‌های کوچک مانند اجزای موتورهای جت و دندان‌های مصنوعی استفاده می‌شوند. در حال حاضر نسل جدیدی از این چاپگرهای ۳بعدی در حال ورود به بازار هستند. آن‌ها توانایی ساخت اشیایی بزرگتر از مدل‌های قبل با سرعت بیشتر را دارند‌.

معمای ۷۰ ساله مثلث برمودا سرانجام حل شد+عکس

افسانه این مثلث هنگامی آغاز شد که چندین کاروان نظامی و گروه‌های نجاتی که به‌دنبال آن‌ها رفتند، بین جنگ‌های جهانی اول و دوم در این مکان ناپدید شدند. اما در واقع، آب و هوای نامطلوب و هواپیماها و کشتی‌های غیرمستحکم عامل اصلی این اتفاق بودند. برخی از خلبانانی که در این منطقه ناپدید شده بودند نیز قبلا اشتباهات فاحشی را مانند گم شدن، نوشیدن مشروبات الکلی قبل از پرواز، و پرواز بدون تجهیزات لازم مرتکب شده بودند.

گوگل برای بچه‌هایتان قصه‌های شبانه می‌گوید

گرچه ایده اولیه برای خانواده‌هایی با والدین نظامی ایجاد شد، اما والدینی که دور از فرزندانشان زندگی می‌کنند و یا شب‌کار هستند نیز می‌توانند از این برنامه بهره ببرند. البته لازم به ذکر است که زمان قصه من اولین برنامه قصه‌گوی گوگل نیست. وگل علاوه بر خدمات خود در زمینهٔ وب، تعداد زیادی برنامه‌های مفید به عنوان ابزارهایی که قابل استفاده به صورت آنلاین هستند ارائه کرده‌است.

درخشش دانشجویان ایرانی در کنفرانس رباتیک ICSR ۲۰۱۹ اسپانیا

روبات‌های اجتماعی برای همزیستی با انسان‌ها و درگیر شدن در روابطی که آن‌ها را به سمت کیفیت بهتر زندگی سوق می‌دهد، ساخته می‌شوند. موفقیت این روابط به درک مثبت ربات‌ها وابسته است. این مهم را می‌توان با کنترل رفتار آن‌ها از طریق هوش مصنوعی، مدل‌های محاسباتی یا تجسم‌های ربات به دست آورد.