آرشیوپیش خوان اخبار

توصیه های مدیرکل دامپزشکی خوزستان برای ذبح دام های نذری

شهروندان از کشتار دام در معابر عمومی خودداری کنند/احتمال ابتلا به بیماری های مشترک در صورت عدم رعایت بهداشت

مدیرکل دامپزشکی استان خوزستان گفت: در ایام محرم و تاسوعا و عاشورای حسینی شهروندان برای حفظ بهداشت محیط و سلامت مصرف کنندگان و همچنین پیشگیری از بروز بیماری ‌های مشترک بین انسان و دام از کشتار دام ها در معابر عمومی خودداری کنند.

توسط مخترع بوشهری :

سریع ترین گوی رباتیک دوزیست هوشمند ساخته شد

جوان ۳۰ ساله بوشهری موفق به ساخت "گوی رباتیک دوزیست هوشمند"شد.

خبرگزاری علم و فناوری گزارش می دهد؛

مراکز دولتی استفاده از تلگرام را آغاز کردند/ آیا استفاده از تلگرام آزاد شد ؟

طبق اعلام بازپرس کشور مبنی بر فیلتر کردن تلگرم و اعلام جرم در مورد استفاده از آن، اما ساعاتی پیش بانک مرکزی و مجلس شورای اسلامی فعالیت های خود را با تغییر نام کانال رسمی خود شروع کردند.

کیهان شناسان مطرح نمودند :

برای حل سرعت رشد جهان به یک فیزیک جدید نیازمندیم

در حال حاضر مشخص نیست چه ترکیبی از فیزیک جدید، اثرات سیستماتیک و یا داده های جدید این تنش را حل خواهد کرد، اما چیزی باید ارائه دهد،اگر فیزیک جدید مورد نیاز برای توضیح این اندازه گیری های جدید باشد نتیجه تغییرات چشمگیر تصویر ما از کیهان خواهد بود.

پیام ظریف به مدیر توئیتر در اعتراض به حذف حساب کاربران ایرانی؛

برای ربات ها و حساب تروریست های تیرانا چه کرده اید ؟

بعد از اینکه مسئولین توئیتر و فیسبوک در اقدامی هماهنگ شده شروع به حذف و مسدود سازی حساب کاربران ایرانی نمود دکتر ظریف وزیر امورخارجه کشورمان ساعاتی پیش در صفحه توئیترش خطاب به مدیر عامل توئیتر نسبت به بستن حساب کاربران واقعی ایران و عدم توجه به ربات‌های ایجاد شده توسط گروهک تروریستی منافقین اعتراض کرد.

مدیر کل بیمه سلامت خراسان جنوبی در نشست خبری بیان کرد:

بیمه سلامت به دنبال برقراری عدالت درمانی/ افراد دو بیمه ای به منظور جلوگیری از هزینه های تکراری شناسایی شدند

مدیرکل بیمه سلامت خراسان‌جنوبی با بیان اینکه سازمان‌های بیمه‌گر موظف هستند انضباط مالی مناسبی داشته و یکی از درگاه‌های مهم برای کنترل ورودی و خروجی، بروزرسانی اطلاعات و اطلاع از وضعیت عملکرد مؤسسات و مراجعات مردمی به مؤسسات درمانی الکترونیکی شدن نسخ است، اظهار کرد: از جمله فواید این اقدام پایش نسخه‌ها در مبدأ تولید، خوانا بودن نسخ، نظارت و پایش علمی برای عدم تداخل دارویی، رعایت حقوق بیمه شده، دقیق بودن مصرف دقیق داروها، جلوگیری از مراجعات برای دریافت خدمات تکراری و به طور کلی برقراری عدالت درمانی است.

درد دل دارنده چهارمین مدال نقره جهانی علمی :

هوشمندترین دستگاه حفاری جهان ۱۰ سال در بالکن خانه‌ ام خاک می‌خورد/ ترواشات ذهنی نخبگان ما درخارج بیشتر خریدار دارد

دارنده چهارمین مدال نقره جهانی علمی تورنتو کانادا با اعلام اینکه هوشمندترین دستگاه حفاری جهان را ۱۰ سال پیش ساختم و هنوز نمونه این دستگاه در جهان ساخته نشده است، در حال حاضر در بالکن منزل خاک می‌خورد.

یک پزشک ایرانی خبر داد

سیاهدانه درمان بیماران مبتلا به کبد چرب

یک پزشک و محقق اهل شهر کرد در تحقیقاتی اعلام کرد که اثر بخشی سیاهدانه در درمان بیماران مبتلا به کبد چرب غیرالکلی به اثبات رسیده است.

رئیس مرکز تحقیقات غدد و متابوليسم دانشگاه علوم پزشکی اصفهان مطرح کرد؛

کم کاری تیروئید اتو ایمیون در شهر اصفهان شیوع و روند رو به افزایشی دارد/۱۷۶۰۰ بیمار دیابتی و بستگان درجه اول آن ها در مركز پیگیری می شوند

رئیس مرکز تحقیقات غدد و متابوليسم دانشگاه علوم پزشکی اصفهان، اظهار داشت: کم کاری تیروئید اتو ایمیون در شهر اصفهان شیوع و روند رو به افزایشی دارد، همچنین ۱۷۶۰۰ بیمار دیابتی و بستگان درجه اول آن ها در این مركز پیگیری می شوند

خبرگزاری علم و فناوری بررسی می کند :

انتقال چالش برانگیز مدرسه نمونه گرگان از قلب شهر به یک روستا!

در حالی رئیس آموزش و پرورش گرگان با انتقال مدرسه نمونه دولتی ایرانشهر به روستای مجاور گرگان خبر می دهد که خانواده های دانش آموزان با امضاء طوماری به مسئولین مختلف با این انتقال مخالف هستند .