آرشیوپیش خوان اخبار

استقبال گرم فعالان صنعتی مازندران از حذف ارز مسافرتی؛

مسافران ارز مورد نیاز را از بازار ثانویه تامین کنند

رئیس خانه صنعت معدن مازندران گفت: پیشنهاد ارز مسافرتی در حالی که بازار ارز ملتهب هست بسیار مناسب بوده و این اقدام باید زودتر از اینها انجام می‌شد.

عضو پژوهشکده تحقیقات، توسعه و ترویج گیاهان راهبردی گیلان مطرح کرد

ICT زیربنای توسعه دانش بنیان در بخش کشاورزی

عضو پژوهشکده تحقیقات، توسعه و ترویج گیاهان راهبردی گیلان با اشاره به لزوم کاربرد فناوری های نوین در حوزه کشاورزی کشورمان بر لزوم افزایش بهره وری در این بخش تأکید کرد.

فقر مهارتی چالش های اقتصادی و کم انگیزگی برای خانواده ها؛

۳۹میلیون نفر جمعیت کشورمان بدون مهارت و غیر فعالند

رئیس مرکز تربیت مربی و پژوهش های سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور گفت: در کشور ما فقر مهارتی چالش های اقتصادی و کم انگیزگی برای خانواده ها ایجاد کرده است و از ۶۵ میلیون نفر جمعیت در سن کار، ۳۹ میلیون نفر بدون مهارت و غیر فعالند.

توصیه های بهداشتی برای سفر معنوی حج

حجاج از مصرف غذا و خوراکی ‌های بیرون از هتل خودداری کنند/احتیاط در مصرف آب‌ های بین ‌راهی

رئیس مرکز بهداشت شهرستان ماهشهر توصیه هایی را به منظور حفظ سلامتی حجاج ارائه داد و عنوان کرد: زائران گرامی باید از مصرف غذا و خوراکی ‌های بیرون از هتل خودداری کنند و از نگهداری غذاهای خود در اتاق ‌های محل بپرهیزند.

مسئول علمی بسیج دانشجویی قزوین:

تعویق و رد لایحه FATF بخشی از قدرت تشکل‌های دانشجویی بود

مسئول علمی بسیج دانشجویی گفت:حرکتهای تشکل های دانشجویی اگر با دقت حرکت و صحنه های مختلف را رصد کنند،موثر عمل خواهند کرد و نمونه بارز آن را در رابطه با موضوع طرح FATFدر مجلس شورای اسلامی مشاهده شد.

خبرگزاری علم و فناوری گزارش می‌دهد

تنش آبی در کرانه شمال/ اصرار بر اجرای طرح‌های ناکارآمد آبیاری در کشور

اصرار بر اجرای طرح های آبی منسوخ شده در دنیا باعث ایجاد تنش آبی در شمال کشور شده و در حال حاضر حساسیت های منطقه‌ای و بومی ایجاد کرده است.

برای اولین بار در جهان ؛

اختراع آبیاری مویرگی به همت جوان ایرانی/صرفه جویی ۹۷ درصدی آب مصرفی بخش کشاورزی

مخترع جوان کشورمان با الهام گرفتن از مویرگ های بدن انسان سیستم آبیاری را طراحی کرده است که تا ۹۷ درصد در آبیاری صرفه جویی صورت می گیرد .

خبرگزاری علم و فناوری گزارش می دهد:

زیان های تخصیص «ارز مسافرتی» بر اقتصاد کشور / اختصاص ۱۳۰۰ میلیارد تومان یارانه دولتی برای سفرهای خارجی

از فروردین ماه امسال که قوانین جدید ارز مسافرتی اعلام شده است بنابر اعلام بانک مرکزی تا کنون ۳۱۲ میلیون دلار ارز دولتی در اختیار مسافران قرار گرفته است که با توجه به قیمت ۴۲۰۰ تومانی ارز دولتی و اختلاف قیمت آن در بازار آزاد تا به امروز تقریبا ۱۳۰۰ میلیارد تومان یارانه برای مسافرت خارج از کشور پرداخت شده است یعنی به عبارت دیگر در این مدت ۱۳۰۰ میلیارد تومان به صورت یارانه در اختیار مسافران که اکثراً برای خوش گذرانی به خارج از کشور سفر کرده اند قرار گرفته است.

دانشگاه صنعتی شریف نیز مورد تعرض جاسوسان آمریکایی - اسرائیلی قرار گرفت/ واکنش سخنگوی وزارت خارجه دولت به بازرسی های اخیر

در حالی که تب خیانت و سکوت مسئولین کشور در مقابل بازدید از دانشگاه علم و صنعت در کشور داغ است طبق خبرهای رسیده مشخص شد که دانشگاه صنعتی شریف نیز مورد بازرسی مأموران آژانس بین‌المللی انرژی اتمی قرار گرفته است.

توسط سازمان غذا و داروی ایالات متحده(FDA)؛

اولین دارو برای درمان آبله، با رویکرد استفاده از ویروس در حمله تروریستی تایید شد

اداره غذا و داروی ایالات متحده روز جمعه اولین داروی برای درمان آبله یک بیماری مرگبار را که چهار دهه قبل از بین رفته است - در صورت استفاده از ویروس در یک حمله تروریستی تایید کرد.