آرشیوپیش خوان اخبار

خبرگزاری علم و فناوری گزارش می دهد؛

غار قلایچی و چالشی به نام سرمایه گذاری!

غار قلایچی یکی از زیباترین و بزرگترین غار های طبیعی کشور به شمار می رود که بحث سرمایه گذاری و بهره برداری گردشگری از آن، در چند سال گذشته آغار شده و تا به امروز واکنش های متفاوتی را در پی داشته است.

در گفت و گو با رئیس مرکز بهداشت غرب اهواز مطرح شد

خواص ضد سرطانی دارچین و سبزی ها/ اصلاح رژیم غذایی و انجام منظم فعالیت های بدنی، عوامل مهمی در پیشگیری هستند

رئیس مرکز بهداشت غرب اهواز با اشاره به این مطلب که مواد غذایی می توانند نقش مهمی در مراحل مختلف بروز سرطان توسط عوامل سرطان زا داشته باشند، گفت: بعضی از عوامل غذایی با کاهش صدمه به DNA خاصیت ضد سرطانی دارند که از جمله آنها می توان به مواد شیمیایی موجود دارچین و یا کلروفیلین موجود در کلروفیل ها (سبزی ها) اشاره کرد.

مجله The Lancet گزارش می دهد

نرخ باروری در نیمی از کشورهای جهان در حال کاهش است

بر اساس گزارشی که لنست منتشر کرده است، در سال ۱۹۵۰ زنان در طول عمر خود به طور میانگین تعداد ۴.۷ فرزند به دنیا می‌آوردند. این آمار در سال گذشته عدد ۲.۴ را نشان می دهد. این نرخ های کاهش باروری نشان می‌دهد که در نیمی از کشورها جهان خانواده‌ ها به میزان کافی فرزند به دنیا نمی‌آورند.

درک ما از روانشناسی انسان تنها به جوامع توسعه یافته محدود است

به لطف تحقیقی که در دانشگاه کالیفرنیا در حال انجام است مشخص شده است که درک ما از روانشناسی انسان به طور عمده از جوامع آماری به دست آمده است که اعضای آن را عمدتا ساکنین دنیای غرب، تحصیل کرده‌ها، جوامع صنعتی، مرفه و دموکراتیک در بر گرفته است. موضوعی که بسیار عجیب و غریب است.

به همت یک پژوهشگر برازجانی؛

کشت موفقیت آمیز طلای سرخ در بوشهر/کارآفرینی به طعم زعفران

یک پژوهشگر برازجانی موفق شد کشت «زعفران» به صورت گلخانه ای را در این شهرستان گرمسیري با موفقیت انجام و مزد زحمات خود را بگیرد.

تعریف افسردگی به زبان ساده و راه‌های مقابله با آن

محقق و پژوهشگر با اعلام اینکه عامل اصلی افسردگی کمبود سروتنین خون هست، گفت: با ۴۰ دقیقه ورزش رورانه و تغذیه مناسب امکان تنظیم سروتنین خون وجود دارد.

گوشی تاشو با ۴۵درصد نازکی بیشتر؛

آخرین محصول شرکت سامسونگ رونمایی شد

کمپانی سامسونگ تازه ترین محصول خود را که موبایل تاشو با نمایشگر ۷.۳ اینچی است رونمایی کرد که ۴۵ درصد نازک تر از موبایل های دیگر این تولید کننده است...

رئیس صداوسیما در جلسه شورای اجتماعی کشور مطرح کرد:

بودجه کل صداوسیما به اندازه یک شبکه خارجی است

رئیس سازمان صداوسیما در جلسه شورای اجتماعی کشور، بودجه این سازمان را برابر یک شبکه خارجی عنوان کرد. وی پیشرفت دولت را پیشرفت نظام دانست و بر پرهیز از یکجانبه گرایی تاکید کرد.

برای نخستین بار در جهان:

محلول افزایش طول عمر گل‌‌های شاخه بریده در مازندران تولید شد

محقق و پژوهشگر مازندرانی با استفاده از گیاهان داروی موفق به تولید ماده ضد عفونی کننده میوه و محلول افزایش طول عمر گیاهان شاخه بریده شد.

بر طبق آخرین برآورد جهانی؛

پیشرفت جهانی سلامت با کمبود کارکنان بهداشتی مواجهه است/ نیمی از مرگ و میر جهان در سال ۲۰۱۷ ناشی از چهار عامل خطر است

بر طبق آخرین برآورد جهانی، موسسه اندازه گیری و ارزیابی سلامت (IHME) در دانشگاه واشنگتن، پیشرفت جهانی سلامت با کمبود کارکنان بهداشتی مواجهه است، همچنین چهار عامل فشار خون بالا، سیگار کشیدن، قند خون بالا و شاخص توده بدنی بالا نیمی از مرگ و میر جهان در سال ۲۰۱۷را به خود اختصاص داده است.