آرشیوپیش خوان اخبار

درد دل یک خلبان بازنشسته ارتش با رهبر انقلاب؛

در سال رونق تولید ما را دریابید/اگر حمایت شویم بهترین هواپیما را خواهیم ساخت

کاپیتان منوچهر شیرآقایی، مدیر عامل شرکت دانش بنیان «شهپر سیمرغ طلایی» در زمینه ساخت هواپیمای فوق سبک تک و دو نفره، با امکانات بسیار محدود موفق به ساخت دو هواپیما شدند ولی مدتهاست در انتظار تایید و مجوز پروازند.

مسئول سازمان بسیج علمی مازندران خبر داد

فاصله کوتاه سه ماهه تبدیل ایده به پدیده در مازندران/ تحریم‌ها فرصت است/ درک درستی از روحیه حساس نخبه‌ها در کشور باید ایجاد شود

مسئوول سازمان بسیج علمی و پژوهشی مازندران گفت: سازمان بسیج علمی بروکراسی اداری برای حمایت از نخبگان را حتی در برخی از طرح‌ها در مدت یک روز انجام داده حداکثر زمان تبدیل ایده به پدیده در این سازمان سه ماه است

باهدف بستر سازی برای فعالیت واحد های تحقیق و توسعه در صنایع؛

سمنان| افتتاح کانون هماهنگی دانشگاه و صنعت،شروعی برای یک تعامل پایدار

راه اندازی این مرکز شروع یک کار تخصصی و اصولی است و آغازی برای حل مسائل فی مابین صنعت و دانشگاه خواهد بود.

خبرگزاری علم و فناوری گزارش می دهد:

معضلات فرهنگی مهمترین سد راه تشکیل خانواده / دولت مشوق های گوناگونی برای ازدواج جوانان در نظر بگیرد

مشکلات و معضلات زیادی در راه ازدواج جوانان وجود دارد که مهمترین آن را می توان معضلات فرهنگی و مدگرایی جدیدی که در جامعه و کشور ما باب شده است نام برد.

علم و فناوری بررسی می کند:

برتری هوایی، عنصری مهم برای تغییر معادلات نظامی/بیش از۵۰ درصد دفاع هوایی در یک جنگ بر عهده جنگنده ها است

نبرد در هوا جایگاه ویژه‎ای دارد، از روزی که بشر توانست پرواز کند و به ارزوی دیرینه خود دست پیدا کند تغییرات زیادی در زندگی بشریت اغاز شد. از اولین استفاده نظامی از هواپیماها تا به امروز نیروی هوایی به عنوان یک عنصر تعیین کننده در صحنه نبرد همواره حضور داشته است.

گفتگوی علم و فناوری با دو مخترع جوان:

ارائه ایده پیشگیری از HIV، تا اختراع موتورهای بدون سوخت

حجت محمدی و میثم نجفی دو  نخبه ای هستند که در کنار همدیگر، ایده های بزرگی را پرورانده و به ثمر می نشانند، حجت محمدی که متولد ۱۳۷۹ است که در این سن کم، توانسته است با اختراع موتورهای بدون سوخت، دکتری افتخاری از دانشگاه صنعتی شریف کسب کند.

خودروهای هیبریدی، فرصت یا تهدید؟

نظرات مخالف و موافق بسیاری برای ورود خودروهای هیبریدی به کشور وجود دارد اما باید دید با معافیت حقوق ورودی، این خودروها تا چه حد می‌توانند در رفع مشکلات محیط زیستی کشور و کاهش قیمت خودرو تاثیرگذار باشند.

تغییر لوگوی گوگل به مناسبت بزرگداشت «خیام نیشابوری» +عکس

او نخستین کسی بود که نشان داد معادلهٔ درجهٔ سوم ممکن است دارای بیش از یک پاسخ باشد یا این که اصلاً جوابی نداشته باشند. آنچه که در هر حالت پنداشته شده رخ می‌دهد بستگی به این دارد که آن مقاطع مخروطی که وی از آن‌ها استفاده می‌کند در هیچ نقطه یک‌دیگر را برش ندهند، یا در یک یا دو نقطه یکدیگر را برش ندهند.

به بهـــانه ی صمیمانه ترین دیدار جوانان دانشگاهی با مقام معظم رهبری

رویت مــاه|دانشجویان در دیدارهای سال های اخیربا"رهبـرمعظم انقلاب" چه مطالباتی داشتند؟

مطابق رسم هر ساله، دانشجویان در ماه رمضان به دیدار رهبر معظم انقلاب می روند و نمایندگان تشکل های دانشجویی در این دیدار سه ساعته دیدگاه ها و نظرات خود را با ایشان مطرح می نمایند.

کشور در آستانه اجرای طرح ملی کنترل فشار خون جمعیت ۳۰ سال به بالا

یک سوم جععیت کشور متبلا به فشار خون هستند/ بی اطلاعی حدود ۶ و نیم میلیون نفر از ابتلای به بیماری فشار خون

نایب رئیس کمیته ملی کنترل و پیشگیری بیماری‌های غیر واگیر، گفت:یک سوم جمعیت مبتلا به فشارخون بالا هستند و ۶۰ درصد جمعیت کشور، فعالیت فیزیکی کافی ندارند.