آرشیوآرشیوپیش خوان اخبار
آرشیوپیش خوان اخبار

دوشنبه ها با کتاب؛

کتاب هفت گفتمان پیرامون انقلاب اسلامی ؛ کتابی برای رسیدن به ارزیابی سیاسی و تحلیلی تاریخی

دوشنبه هر هفته با معرفی یک کتاب کاربردی از جنبه های مختلف مهمان مخاطبانمان هستیم و این هفته کتاب هفت گفتمان پیرامون انقلاب اسلامی را معرفی خواهیم کرد.

با این گلس، صفحه گوشی خود را در مقابل ضربه و سوراخ شدن بیمه کنید !

به تازگی نوعی محافظ صفحه گوشی ساخته شده است که می تواند صفحه تلفن همراه را در مقابل انواع ضربه و حتی سوراخ شدن با وسایلی همچون دریل محافظت کند .

اقداماتی در راستای مسئله محوری و مطالبه گری؛

۳۰ هسته مسئله محور در بسیج دانشجویی استان اصفهان شکل گرفته است/ ظلم، تبعیض و رانت در حوزه آب وجود دارد

در بسیج دانشجویی استان اصفهان ۳۰ هسته مسئله محور و همچنین اندیشکده ابدا تشکیل شده و در حوزه دامی تا صنعتی، سیاست گذاری و اقتصادی و مطالبه گری فعالیت دارند، خروجی های اندیشکده ابدا در بحث مطالبه گری حاکی از این است که ظلم، تبعیض و رانت در حوزه آب وجود دارد، انتقال آب اصفهان به یزد بدون آینده نگری بوده و آب حق آبه داران اصفهان در صنعت فولاد یزد استفاده می شود، در واقع این یکی از مطالبات مردم اصفهان از کاندیداهای محلس شورای اسلامی است.

ابزاری ساده برای جلوگیری از لرزش دست بیماران پارکینسون !

محققین نوعی ابزارساده ساخته اند که با نصب آن بر روی دستتان بیماران پارکینسون مانع لرزش دستان آن ها و بهبود کیفیت زندگیشان می گردد .

نامه ده هزار استاد دانشگاه های کشور به مردم؛

مجلس باید توانا در تبدیل مطالبات به‌ حق و برزمین‌ ماندۀ مردم باشد/ضرورت درس گرفتن از تجربه‌های دور و نزدیک

ده هزار استاد و مدرس دانشگاه ‌های سراسر کشور طی نامه ‌ای به مردم ویژگی‌ های مجلس شورای اسلامی یازدهم نوشتند: مجلس باید توانا در تبدیل مطالبات به‌ حق و برزمین‌ ماندۀ مردم به تصمیم‌های منطقی در خانه ملّت باشد.

مدیرعامل شرکت ملی حفاری ایران عنوان کرد

حفر و راه اندازی ۱۲۰ حلقه چاه نفت و گاز در کشور/ ۱۷۱ هزار و ۳۲۹ متر عملیات حفاری انجام شد

مدیرعامل شرکت ملی حفاری ایران گفت: عملیات حفاری ۱۲۰ حلقه چاه های نفت و گاز در یک سال گذشته تحقق یافت که شامل ۳۳ حلقه توسعه ای، ۱۰ حلقه توصیفی، دو حلقه اکتشافی و ۷۵ حلقه تعمیری بوده است.

هشدار دانشمندان: استفاده از اکلیل در لوازم آرایش باید ممنوع شود

میکروپلاستیک‌های موجود ردر این جرء لوازم آرایش ۹۲.۴ درصد از کل مقدار قطعات پلاستیکی را که در اقیانوس شناور هستند، تشکیل می‌دهند. در آنجا ذرات می‌توانند مواد شیمیایی و آلاینده‌ها را جذب کرده و سمی‌تر شوند. هر بخش از این مواد هزاران سال طول می‌کشد تا تجزیه شوند.

کشف «قدیمی‌ترین نقاشی غار»‌ در جنوب غربی آسیا +عکس

در مقاله‌ای که ۱۱ دسامبر منتشر شد، «ماکسیم ابرت»، «ادی آگوس»، «اکتاوینا» و «آدام بروم» گزارش می‌دهند که این اثر هنری- یک نقاشی بر دیوار غار- چندین انسان خارق‌العاده را نشان می‌دهد که در حال شکار حیوانات هستند. این اثر شاید قدیمی‌ترین داستان‌پردازی و تفکر ماوراطبیعی در جهان باشد.

ویروس وحشتناکی که به جان کودکان می‌افتد!

فلج اطفال ، غولی که با واکسناسیون از پا درآمد

فلج اطفال غول خاموشی که به جان کودکان می‌افتد و نوشکفته‌ها را از طعم شیرین کودکی و قدرت حرکت محروم می‌سازد، بیماری که درمان ندارد و تنها راه نجات از آن پیشگیری با واکسن است.

وقتی نخبگان بسیجی گام دوم انقلاب را محکم بر می دارند

ساخت پهپادهای شناسایی و سم‌پاشی در کرمانشاه/ قطعات تحریمی را خودمان تولید کردیم

مسئول مرکز رشد ولایت خانه نخبگان بسیج استان کرمانشاه از ساخت پهپادهای شناسایی و سم‌پاشی در این مرکز خبر داد.