آرشیوپیش خوان اخبار

علم و فناوری گزارش می دهد؛

ضریب نفوذ اینترنت در ایران به ۹۰ درصد رسید/ عمده استفاده مردم ایران از اینترنت، اتصال به شبکه های اجتماعی است + نمودار

بر اساس آخرین آماری که سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی کشور امروز منتشر نمود، تعداد مشترکان اینترنت باندپهن در کشور تا پایان خرداد ماه به ۷۴ میلیون و ۵۱۸ هزار و ۵۹۵ نفر رسیده و ضریب نفوذ اینترنت در کشور ۹۰.۷۸ درصد است.

نوروساینس و درمان آلزایمر؛ توسعه یک «هوش مصنوعی» که مانند ذهن انسان خاطرات را فراموش می‌کند

در یک نوروکامپیوتر آنالوگ، اجزای الکترونیکی مانند ممریستور می‌توانند نقش‌ سیناپس‌ها و نورون‌های مغز را ایفا کنند. موضوعی که در مجموع نیاز به انرژی کامپیوتر را کاهش می‌دهد و محاسبات همزمان را سرعت می‌بخشد. در حال حاضر نوروکامپیوترهای آنالوگ فراتر از فرضیه نیستند، چرا که محققان هنوز باید بر روی این کار کنند که اجزای الکترونیکی چگونه می‌تواند انعطاف‌پذیری یک سیناپس را تقلید کند.

علم و فناوری بررسی می کند؛

آیا علوم و فناوري سلول های بنيادی اولویت الف علم و فناوری کشور است / پزشکان در درمان دوسوم بیماران کشور خود شرمنده اند

علوم و فناوري سلول های بنيادی در كنار فناوری نانو و هسته ای اولویت الف علم و فناوري كشور مي آيد، اما بودجه تخصیصی به این حوزه کفاف آن را نمی کند، و اولین اثر آن این است که پزشکان در درمان دوسوم بیماران کشور خود شرمنده اند. تعداد بیمار نیازمند کشور سالانه ۲۴۰۰تا ۳۰۰۰ است.

ضعف عدالت آموزشی در مدارس مناطق محروم / عدالت آموزشی بسترساز تحقق عدالت اجتماعی

افت تحصیلی ، دیرآموزی ، عدم کسب مهارت های لازم جهت ورود به اجتماع و عقب ماندگی کشور بدلیل ضعف نسل فردای کشور ، از جمله مواردی است که ریشه در ضعف سیستم آموزشی کشور دارد و بررسی آسیب ها و راهکارهای برقراری سیستم عدالت آموزشی در نظام آموزش و پرورش دو چندان می کند.

کاهش مهاجرت نخبگان زیر سایه تغییر رویکرد اقتصادی،

تغییر جهت مقصد دانشجویان داخلی/ دروغ بزرگ فرار مغزها برملا شد

با پیدایش و گسترش حوزه کسب و کارهای نوین و استارتاپ‌ها در داخل کشور، شاهد کاهش روند مهاجرت نخبگان علمی به کشورهای دیگر هستیم که این مهم، حکایت از سیاه‌نمایی در رابطه با آمار و ارقام پدیده فرار مغزها دارد.

ساخت «بزرگترین تلسکوپ فضایی جهان» به پایان رسید+عکس

‌این ماهواره در معرض خطرهای زیادی قرار دارد. مثلاً باید بتواند تمام فشارهای لحظهٔ پرتاب را تحمل کند. تلسکوپ به هنگام پرتاب به صورت تا شده درون کپسول بالای موشک قرار می‌گیرد و وقتی به فضا رسید، آینه‌ها و سپر خورشیدی آن باز می‌شوند. بعد از آن هم دستگاه‌ها و ابزارها به کار می‌افتند.

با وجود ضرورت رشد دانش بنیان ها در کشور؛

چگونه دانش بنیان شویم؟/ازایده تا ثبت تجاری

شــرکت‌های دانش بنیـــان (Knowledge-based Companies) به شرکت‌هایی گفته می‌شود که بر پایه‌ی دانش و تحقق اهداف علمی و اقتصادی شکل می‌گیرند.

خبرگزاری علم و فناوری گزارش می‌دهد

مدیران مازندران برای حل معضل پسماند دست به دامن استارتاپ‌ها شدند

مدیران مازندران برای حل معضل پسماند مازندران دست به دامن استارتاپ‌ها و شرکت‌های دانش بنیان شده و با برگزاری همایش تلاش دارند که این ظرفیت را به مدیران شهری استان معرفی کنند.

معاون آموزش متوسطه آموزش و پرورش مازندران خبر داد

کسری بودجه ۱۲ میلیارد تومانی آموزش پرورش مازندران برای تجهیز مراکز فنی و حرفه‌ای

معاون معاون آموزش متوسطه اداره‌کل آموزش و پرورش مازندران از کسری بودجه ۱۲ میلیارد تومانی برای تجهیز مراکز فنی و حرفه‌ای خبر داد.

تولید مقاله، نشان دهنده تولید علم است؟

در سنت های اصیل علمی، تولید مقاله هیچ گاه نشان دهنده تولید علم نبوده است، بلکه یک مناقشه علمی است؛ این نبردهای علمی زمینه ساز تولید علم است نه الزاما خود علم.