آرشیوپیش خوان اخبار

لزوم ایجاد باغات مدرن زیتون بر اساس اصول علمی در کشور

کشت و پرورش زیتون در شمال ایران سابقه ای ۹۰۰ ساله داشته و توسعه سطح زیر کشت آن به عنوان یکی از محصولات راهبردی کشاورزی، گامی موثر در جهت تأمین نیاز کشورمان به روغن های خوراکی خواهد بود.

دبیر تنظیم آیین نامه های داخلی مجلس در گفتگو با خبرگزاری علم و فناوری:

فضای مجازی قابل حذف نیست/ روزی چند صد پیامک از مردم دریافت می کنیم!

با توجه به اهمیت فضای مجازی در جامعه و در میان اقشار مختلف مردم، به سراغ علی اکبری، نماینده مردم شیراز در مجلس شورای اسلامی، عضو کمیسیون کشاورزی و دبیر تنظیم آیین نامه های داخلی مجلس رفتیم و با وی در این خصوص به گفتگو نشستیم که در ادامه می خوانید.

به منظور استفاده از ظرفیت ها

بسترسازی برای جذب توریسم درمانی ضرورت دارد/ایران در شمار رتبه های برتر بهداشت و درمان دنیا

مدیر بیمارستان شهید بقایی ۲ اهواز گفت: خوزستان در بخش سلامت از ظرفیت های بالایی برخوردار است که این ظرفیت ها در کنار همجواری با کشورهای غرب آسیا امکان جذب توریسم درمانی را فراهم ساخته است.

علم و فناوری از فضای خوابگاه های استان خراسان شمالی گزارش می دهد:

زیر زمین سهم دانشجویان آینده ساز/هزینه های گزاف و امکانات محدود خوابگاه های دانشجویی

وضعیت نامطلوب خوابگاه های خودگردان در این استان باعث شده که شمار زیادی از دانشجویان خانه های کوچک و حتی زیرزمین ها را به علت ارزان بودن اجاره کنند که این وضعیت مشکلات زیادی را برای این قشر ایجاد کرده است.

گزارش خبرگزاری علم وفناوری؛

شکست های تاریخ پرتاب ماهواره در دنیا/بهترین هایی که جاماندند

در قرن حاضر با وجود پیشرفت فناوری های فضایی، هنوز هم اختلالات و اشتباهاتی به شکست پرتاب ماهواره ها به فضا منجر می شوند که این شکست ها گاهی مقدمه ای بر پیروزی های بزرگ می شود.

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی اهواز:

مطلوبیت آب در بهبهان و آغاجاری نگران کننده است/نگرانی از وضعیت آب در روستاهای خوزستان

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی جندی شاپور اهواز گفت: در ۹ ماهه نخست امسال میزان مطلوبیت میکروبی آب در بهبهان ۶۹ درصد بوده است و در همین مدت نیز در آغاجاری ۶۴ درصد گزارش شد.

در گفتگو علم و فناوری با محمد اسماعیل سعیدی، عضو کمیسیون فرهنگی مجلس؛

پیام رسان های داخلی دانش فنی مورد نیاز را دارند، اما توان رقابت ندارند/مرزهای فضای مجازی باز و رها است

با توجه به پهنای باندی که در اختیار پیام رسان های خارجی گذاشته شده و حمایت هایی که از طرق مختلف به خصوص از طریق آن زیرساخت ها داده اتفاق می افتد، مجلس به دنبال ایجاد بستر مناسب برای رقابت پیام رسان های داخلی با پیام رسان های خارجی رقابت است.

رئیس مرکز مدیریت بیماری های واگیر وزارت بهداشت:

بیماری ایدز در بین جوانان و زنان در کشور افزایش یافته است/لزوم آموزش های پیشگیرانه در دبیرستان ها و دانشگاه

رئیس مرکز مدیریت بیماری های واگیر وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: موارد ابتلا به عفونت HIV ظرف ۵ سال اخیر در بین زنان و انتقال این عفونت از طریق تماس جنسی افزایش یافته است. همچنین موارد ابتلا به HIV در بین جوانان نیز، اندکی افزایش داشته و همه این موارد، موجب نگرانی های بیشتر ما شده است.

معاون بهداشت وزارت بهداشت:

بارداری در سنین بالای ۳۵ سال منعی ندارد/ حوادث ترافیکی از مهمترین علل مرگ‌ و میر کودکان زیر ۵ سال

معاون بهداشت وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: هر چند سن مناسب بارداری قبل از ۳۵ تشخیص داده‌ شده است، با این ‌وجود بارداری بعد از این سن، هیچ منعی ندارد و تنها نیازمند مراقبت‌ های ویژه ‌تری است که با تقویت و ارائه خدمات ویژه امروز، بارداری در این گروه سنی به ۱۹ درصد افزایش ‌یافته است.

قدرت برتر جوان ایرانی

قطعات اصلی صندلی پران جنگدهای هوایی در مازندران ساخته شد

نخبه مازندران موفق به تولید قطعات اصلی صندلی پران جنگده‌های روز دنیا شده است که قابلیت آنها نجات جان خلبان پس از بروز حوادث و سوانح هوایی است.