آرشیوپیش خوان اخبار

رویایی که توسط روسها به واقعیت پیوست:

نخستین نیروگاه هسته ای شناور جهان ساخته شد+عکس

برای اولین بار راکتور هسته ای شناور ساخت روسیه بر کشتی نهاده شد تا به مقصد شهری در آلاسکا حمل شود تا در آنجا جایگزین یک نیرگاه زغال سنگ قدیمی شود.

کارشناس ارشد تغذیه اعلام کرد

زردی رنگ پوست علائم اولیه مسمومیت ناشی از مصرف قارچ سمی

کارشناس ارشد تغذیه با اعلام اینکه زردی رنگ پوست علائم اولیه مسمومیت ناشی از مصرف قارچ سمی است، گفت: سرگیجه هنگام راه رفتن از دیگر علائم جدی ناشی از مصرف قارچ سمی است.

طبق بررسی های جدید

ژن جلوگیری از بیماری های مغزی شناسایی شد

ژن جلوگیری کننده از غیرطبیعی شدن و رسوب پروتئین شناسایی شد.

اطلاعیه وزارت ارتباطات درباره نسخه‌های فارسی تلگرام

وزارت ارتباطات سروری به نسخه های فارسی تلگرام نداده است/ از نسخه‌های غیر رسمی تلگرام استفاده نکنید

وزارت ارتباطات در اطلاعیه درباره شائبه‌های نسخه‌های فارسی تلگرام در پاسخ به اینکه چرا این‌ نسخه‌ها محدود نمی‌شوند، اعلام کرد: این وزارتخانه تصمیم گیر پالایش و فیلتر سایتها و نرم‌افزارها نیست.

گزارش اختصاصی خبرگزاری علم و فناوری درباره یک ویروس گرمسیری

بیماری ناگ انسانی چیست؟/توصیه های بهداشتی برای جلوگیری از ابتلا به ویروس شبهه وبا

ناگ انسانی بیماری خطرناکی نیست و در بیشتر موارد خود به خود درمان می شود و اهمیت بالینی ندارد، این مسئله به خاطر این مهم است که نشان می دهد اگر مسائل بهداشتی رعایت نشود شیوع بیماری هایی همچون خود وبا نیز وجود دارد. افراد جامعه نگران نباشند و اگر سراغ درمان نروند با جایگزین کردن آب و مایعات، خود به خود خوب می شود.

هدست مجازی گوگل با قابلیت های جاسوسی و مخرب

این هدست واقعیت مجازی که از تراشه های کوالکوم ساخته شده دارای دوربین و میکروفن است با هدف طراحی، آموزش و استفاده صنعتی است.

به منظور افزایش بهره بری کلاسهای درس چین

شاگردان چینی زیر ذره بین دوربین های نظارتی کلاس قرار می گیرند

مدرسه چینی از تکنولوژی تشخیص چهره برای نظارت بر رفتار استفاده می کند تا از این طریق رفتار و عملکرد دانش آموزان را مانیتور و با بررسی آنها به بهبود شرایط مدارس کمک کند.

یک تیم تحقیقاتی بین المللی کشف کردند:

ابزار جدید پیش بینی رنگ مو،چشم و پوست با استفاده از" DNA"

یک تیم بین المللی، به رهبری دانشمندان علوم و پزشکی ، یک ابزار جدید را برای پیش بینی دقیق چشم، مو و رنگ پوست از مواد بیولوژیکی انسان با استفاده از DNA ایجاد کرده است. این قابلیت کاملا قابل دسترسی، آنلاین و بدون هزینه است.

خاويار گياهي، بهترين جايگزين برنج/كينوا ، بهترين گزينه براي مقابله با بحران آب است

هزینه‌های پایین کشت کینوا و قیمت به نسبت بالای آن از یکسو و نیاز به آب کم و سازگاری با شرایط دشوار آب ‌و هوایی از سوی دیگر باعث شده تا کشت این محصول به لحاظ اقتصادی بسیار به‌صرفه باشد.

با تلاش دانشمندان بوستون؛

بیماری اوتیسم با یک آزمایش ساده قابل شناسایی است

گروهی از محققین در بیمارستان کودکان بوستون و دانشگاه بوستون موفق به کسب موفقیت بزرگ در تشخیص زود هنگام اختلال طیف اوتیسم (ASD) شده اند. مطالعه جدید آنها نشان می دهد که به سادگی اندازه گیری فعالیت مغز کودک از طریق الکتروانسفالوگرام (EEG) در اوایل سه ماهگی می تواند به طور دقیق احتمال ابتلا کودک به ASD را پیش بینی کند.