آرشیوپیش خوان اخبار

در گرامیداشت پنجاهمین سالگرد اولین سفر انسان؛

ویژگی های ممتاز سیاره زمین و چالش های زندگی در ماه

در گرامیداشت پنجاهمین سالگرد اولین سفر انسان ویژگی های ممتاز سیاره زمین و چالش های زندگی در ماه مورد بحث و بررسی قرار گرفت.

دکتر محمد مهدی طهرانچی:

دانشگاه باید گره گشای تولیدات باشد

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی در سفر خود به زنجان ضمن بیان رویکرد های جدید این دانشگاه مراکزی را نیز افتتاح نمود

از دستیابی به سرعت ۴۰ مگابیت‌برثانیه تا حضور ۵۰۰ استارت آپ در الکامپ ۹۸

مراسم الکامپ ۹۸ با حضور وزیر ارتباطات، وزیران کشورهای روسیه، ترکیه، آذربایجان و تعدادی از سفیران در محل دائمی نمایشگاه‌های تهران افتتاح شد.

تله پاتی ممکن شد‌؛ دانشمندان برای نخستین بار مغز انسان‌ها را به هم متصل کردند+عکس

این آزمایش بیشتر شبیه به محتوای فیلم‌های علمی تخیلی می‌ماند، اما «راجش رائو» پروفسور دانشگاه واشنگتن، در این زمینه می گوید: «ما می‌خواستیم بدانیم که آیا یک گروه از افراد ممکن است تنها با استفاده از مغزهای‌شان با یکدیگر ارتباط برقرار کنند یا خیر. اینگونه بود که ما به ایده برین‌نت رسیدیم. در این آزمایش دو نفر از افراد گروه با ارتباط مغزی-مغزی به فرد سوم در انجام یک کار کمک کردند.»

کشفی جدید توسط هابل؛

تلسکوپ هابل سیاه‌چاله‌ای را کشف کرد که نباید وجود می‌داشت

با اینکه سیاه‌چاله‌ها بسیار مرموز هستند، منجمان مدار نازکی از موادی کشف کردند که به دور سیاه‌چاله‌ای بزرگ در مرکز کهکشان مارپیچ بزرگ NGC ۳۱۴۷ در فاصله ۱۳۰ میلیون سال نوری از زمین در گردش است.

تولید غذا از هوا؛ دانشمندان با استفاده از CO۲ موجود در هوا پروتئین تولید کردند

«تولید سولئین کاملا بدون استفاده از تکنیک‌های مرسوم کشاورزی انجام می‌شود. در نتیجه به زمین تحت کشت و آبیاری نیاز ندارد و توسط شرایط اقلیمی محدود نمی‌شود. سولئین را می‌توان در همه نقاط زمین تولید کرد؛ حتی در مناطقی که تولید پروتئین‌ها تاکنون امری محال به شمار می‌رفته است.»

آخرین تحقیق دانشمندان دانشگاه سیدنی ثابت کرد:

حشرات درد مزمنی را بعد از جراحت احساس میکنند

دانشمندان دانسته اند که حشرات چیزی شبیه به درد را احساس میکنند اما تحقیقات جدید شواهد قانع کننده ای فراهم میکند که حشرات همچنین درد مزمنی را تجربه میکنند که تا بعد از التیام یافتن نخستین آسیب طول میکشد.

آخرین تحقیق محققان دانشگاه واشنگتن:

در آینده انسان ها تنها با قدرت ذهن ارتباط برقرار میکنند

الگوریتمی اختراع شده که که امکان ارتباط تله پاتیک را فراهم و سه نفر می توانند به حل مشکلی بپردازند.

"فرار مالیاتی" یکی از مصادیق و مظاهر فساد اقتصادی/ حلقه فرار مالیاتی در آذربایجان غربی تنگ تر می شود

"مالیات" یکی از مهم ترین منابع تامین کننده درآمدی دولت ها محسوب می شود و با توجه به نقش آن در تامین مالی مورد نیاز دولت، کنترل نقدینگی و توزیع بهتر درآمد و ثروت در محل های مناسب، این مهم همواره سرلوحه برنامه های اقتصادی قرار دارد.

دانشمندان دانشگاه نیوکاسل خبردادند؛

شروع یک آزمایش بالینی و امیدهایی برای بازگرداندن چشم قربانیان حمله اسید

یک رویکرد انقلابی برای درمان سوختگی های شیمیایی در چشم، شروع یک آزمایش بالینی است و برای اولین بار آنزیم نرم کننده بافت، کلاژناز، در بیمارانی که از حملات اسیدی یا حوادث صنعتی رنج می برند استفاده می شود.