آرشیوپیش خوان اخبار

رئیس دانشکده طب سنتی ایرانی کرمان:

احیاء طب ایرانی و مکمل با کمی تاخیر نسبت به دیگرکشورها/ تاکید بند ۱۲ از سیاست‌های کلی نظام سلامت برتعامل طب سنتی

محمد ستایش گفت: تحقق برخی بندهای مصوب در سیاست‌های کلی نظام سلامت صرفاً در گرو آموزش صحیح و تلفیق با ساختار پزشکی مرسوم است، علیرغم آنکه طب سنتی ایرانی از مکاتب طبی با سابقه دنیاست اما ورود رسمی آن به نظام آموزشی درمانی رایج کشور در مقایسه با چین و برخی کشورهای دیگر صاحب طب سنتی بومی با تاخیر شروع شده است

در گفتگو با پژوهشگر جوان کرمانی مطرح شد

ساخت دستگاه رطوبت سنج خاک(TDR)توسط نخبگان کرمانی

مهندس علی اسدی گفت: تیم تحقیق و توسعه (R&D) در تلاش ۸ ماهه موفق به ساخت دستگاهی شد که علاوه بر توانایی کاهش مصرف آب در بخش کشاورزی، شرایط لازم برای رشد بهینه گیاهان را نیز فراهم می کند

مدیرعامل شرکت خدمات فنی ومهندسی سگال صنعت بمان رفسنجان:

لاستیک ضد پنچری درکرمان تولید شد

جواد بمانی رنجبر گفت: افتخار ما ساخت لاستیک از ضایعات کارخانه های لاستیک است ، این نوع از لاستیک هرگز سوراخ نمی شود و نمی ترکد و بسیار مقاوم است زیرا یکی از ایرادات بزرگ شرکت های لاستیک سازی روکش لاستیک است گرچه ما برای کارخانجات لاستیک سازی سراسر کشور فیلم تولید این نوع لاستیک و نحوه کار آن را ارسال کرده ایم اما هنوز پیامی دریافت نکرده ایم.

ابداع نوعی انسولین با عملکرد فوق‌العاده سریع توسط پژوهشگران استنفورد

پژوهشگران دانشگاه استنفورد نوع فوق‌العاده سریعی از انسولین را ابداع کرده‌اند که می‌تواند چهار برابر سریع‌تر از گزینه‌های تجاری کنونی عمل کند.

عضو کمیسیون عمران مجلس:

اقدامات سازمان بسیج علمی در جهت حمایت از نخبگان بسیار ارزنده است/ حمایت از طرح‌های سازمان بسیج علمی در مجلس

عضو کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی، گفت: اقدامات سازمان بسیج علمی در جهت حمای از نخبگان بسیار ارزنده و قابل تقدیر است و از طرح‌های این سازمان در مجلس حمایت می‌کنم

محققان دانشگاه آلبرتا گزارش کردند؛

"چشم صورتی" به عنوان علائم اولیه احتمالی کووید ۱۹ شناسایی شد

محققان دانشگاه آلبرتا، چشمان صورتی (ملتحمه) را به عنوان علائم اولیه احتمالی کووید۱۹ شناسایی و تاکید کردند این افراد باید آزمایش COVID-۱۹ انجام دهند.

سرپرست غذا و دارو دانشکده علوم پزشکی شوشتر:

مصرف خودسرانه دگزامتازون توصیه نمی شود/ شهروندان از مصرف بدون نسخه پزشک خودداری کنند

سرپرست مدیریت غذا و دارو دانشکده علوم پزشکی شوشتر گفت: مصرف خودسرانه دگزامتازون عوارض جانبی از جمله پوکی استخوان، زخم معده، چاقی، کاهش بینایی، افزایش فشار خون، افسردگی، تحریک پذیری و ... را نیز به دنبال خواهد داشت.

نگاهی کوتاه به زندگی علمی پیشوای ششم

ابردانشمندی که شاگردانش را بر اساس استعدادشان درس می داد

گزارش های متعددی در دست است كه امام صادق (ع) شاگردان خود را بر حسب استعدادشان به تبحر در رشته های مختلف دانش هدایت می كرد.

مسئول دفتر نمایندگی ولی فقیه در اداره کل دامپزشکی استان اصفهان

معدوم سازی ۱۳۸ تن پروتئین حرام از چرخه غذایی/ تناقض در قانون ذبح شرعی و آیین نامه اجرایی آن وجود دارد

مسئول دفتر نمایندگی ولی فقیه در اداره کل دامپزشکی استان اصفهان در یک نشست خبری با بیان این که از ابتدای سال ۱۳۹۸تا این تاریخ به تشخیص ناظرین ذبح شرعی حدودا ۱۳۸ تن پروتئین حرام از چرخه مصرف جدا شده است، گفت: تناقض در قانون ذبح شرعی و آیین نامه اجرایی آن وجود دارد .

راه اندازی کارخانه تولید نبات غنی شده از ویتامين دي و روي در مازندران

کارخانه تولید نبات فنی شده از ویتامین دی و روی در مازندران راه اندازی شده است.