ایلام

دکتر حبیب اله محمودیان چهره ماندگار علمی ایلام

دکتر حبیب اله محمودیان مز اساتید برجسته استان ایلام در حوزه باستانی است که تا کنون صدها کتاب ، مقاله و پژوهش کاربردی را به چاپ رسانیده است

بسترسازی فرصتهای شغلی جدید در مرکز رشد شهید شهریاری

یاسر بشارتی مسئول مرکز رشد شهید شهریاری ایلام گفت : مرکز رشد شهید شهریاری ، با هدف تحقق اقتصاد دانش بنیان و پشتیبانی از طرح های فناورانه ، زمینه لازم برای ورود و حمایت از نخبگان را فراهم کرده است

گفتگوی خبرگزاری علم و فناوری با معاون سازمان حفاظت از محیط زیست ایلام :

پیگیری علل و عوامل آلودگی زیست محیطی پتروشیمی ایلام

علی طاهر سارایی گفت: فرایند نرمال سازی و تعدیل قسمتهای مختلف واحد الفین موجب آلودگی موقتی شده که در کوتاه مدت برطرف خواهد شد .

تزریق پلاسما به ۱۰۰ بیمار کرونایی در ایلام

رئیس سازمان انتقال خون استان ایلام اظهار کرد : خوشبختانه پلاسمای خون بهبودیافتگان کرونا به بیماران در استان ایلام تا کنون توانسته به حدود ۱۰۰ نفر از بیماران تزریق شود و بهبودی این دسته از بیماران را به همراه داشته باشد .

تحول در نظام آموزش مجازی محسوس است

بسیاری از رشته های دانشگاهی کاربردی و نیازمند تخصص و آموزشهای عملی هستند و با وجود مشکلات یک سال اخیر در حوزه آموزش مجازی ، تحول در نظام آموزش مجازی دانشگاهها بشدت احساس می شود .

بیانیه سپاه امیرالمومنین (ع) استان ایلام در پی ارتحال حضرت آیت الله محمد یزدی

سپاه امیرالمومنین(ع) استان ایلام در پی ارتحال "حضرت آیت اله محمد یزدی(رحمه الله علیه)" بیانیه ای صادر کرد .

پیام تبریک مسئول سازمان بسیج علمی و پژوهشی ایلام بمناسبت روز دانشجو

شانزدهم آذر نماد بیداری و آرمانخواهی است

مسئول سازمان بسیج علمی ، پژوهشی و فناوری استان ایلام با صدور پیامی ، فرا رسیدن شانزدهم آذرماه " روز دانشجو " را تبریک گفت .

آغاز طرح محله به محله برای مقابله با کرونا در ایلام

جانشین سپاه امیرالمومنین (ع) استان ایلام اظهار کرد: طرح محله به محله بسیج برای مقابله با کرونا با عنوان طرح "سپهبد شهید قاسم سلیمانی"در ایلام آغاز به کار کرد .

بیانیه سازمان بسیج علمی و پژوهشی ایلام در محکومیت به شهادت رساندن دانشمند هسته ای کشور شهید محسن فخری زاده :

اقدام وقیحانه دشمن طبل رسوایی آنان را به صدا در آورد

تمامی ملل جهان به درستی دریافته اند که اراده ی جمهوری اسلامی سرآمد همه ی ملت ها بوده و تروریست ها ، نه تنها در جنگ های اقتصادی و تحرکات نظامی علیه این کشور نتوانسته اند ایستادگی کنند ، بلکه هرگونه اقدام وقیحانه عناصر ضدانقلاب ، طبل رسوایی آنان نزد ملت ایران و جهانیان را به صدا آورده است.

گفتکو با مخترع ایلامی احسان شاکری :

نبود سرمایه گذار و مشکلات مالی اصلی ترین چالش مخترعان

مخترع گیت ضدعفونی کننده هوشمند گفت :فرایند تبدیل ایده به طرح و شرکت دانش بنیان نیازمند سرمایه گذار مطمئن است . اما متاسفانه بسیاری از طرح های دانش بنیان که کاربردی و مورد نیاز کشور نیز هستد بدلیل نبود سرمایه گذار بدون استفاده باقی مانده و بی انگیزگی نخبگان از تولید محصولات و اختراعات بعدی را به دنبال دارد.