چهارمحال و بختیاری

گره کور پلاستیک بر جان خسته طبیعت

حتما شما نیز بارها و بارها از وفور زباله های پلاستیکی در حاشیه جاده ها و تفرج گاه های طبیعی به ستوه آماده اید و از خود پرسیده اید که این همه پلاستیک در دامن طبیعت چه می کند؟! این داستان غم انگیز تنها به برهم خوردن زیبایی های طبیعت ختم نمی شود، بلکه مضرات آن حیات گونه های جانوری و گیاهی و نهایتا انسان را نیز تحت تاثیر قرار داده است. شعار جهانی "نه به پلاستیک" امسال با رویکرد کاهش زباله های پلاستیکی و تصحیح الگوی مصرف تدوین گردیده است.

دوربین سونی RX۱R II پرتوان ولی منزوی

دوربین سونی RX۱R مارک II از آن دسته دوربین هایی هست که توان ساخت و نوآوری سونی را برای همه به رخ می کشد. این دوربین ۴۲ مگاپیکسلی با سنسور فول فریم یکی از بهترین دوربین های کامپکت به حساب می آید.

بسیج از خاکریزهای خط مقدم تا سنگرهای علم و فناوری

سرهنگ مهران مرادی جانشین محترم سپاه استان چهارمحال و بختیاری عنوان کرد: ماموریت امروز بسیج شناسایی و حمایت نخبگان است.

برگزاری همایش یک روزه تعاون، کارآفرینی و اشتغال در شهرکرد

صدها نفر از دانش آموزان برتر هنرستان های کار دانش و فنی و حرفه ای از سراسر استان چهارمحال و بختیاری از همایش یک روزه تعاون، کارآفرینی و اشتغال روز یکشنبه مورخ ۱۶ اردیبهشت ۱۳۹۶ استقبال نمودند.

همایش تعاون، کارآفرینی، اشتغال در شهرکرد برگزار شد / گزارش تصویری

به گزارش خبرگزاری علم و فناوری از شهرکرد، همایش تعاون، کارآفرینی، اشتغال به همت مرکز علمی کاربردی پیام شهرکرد، سازمان بسیج علمی پژوهشی و فناوری استان چهارمحال و بختیاری، اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان و اداره آموزش پرورش استان و با حضور جمعی از دانش آموزان برتر مدارس فنی و حرفه ای و کار و دانش استان در مرکز علمی کاربردی پیام شهرکرد در تاریخ ۱۶/۰۲/۱۳۹۷ برگزار گردید. گفتنی است در این همایش سرهنگ مرادی جانشین محترم سپاه استان، آقای ملک پور فرماندرا شهرکرد و جمعی از علاقمندان و مسولین استانی حضور داشتند.

عضو جدید کوپرنیک راهی فضا شد+فیلم

پنجم اردیبهشت ماه ۱۳۹۰ ماهوراه سنتینل-۳B از روسیه به فضا پرتاب شد. این ماهواره هفتمین ماهواره سنتینل در ۴ سال اخیر از پروژه شبکه نظارت محیط زیستی کوپرنیک اتحادیه اروپا است.

هم نشینی الهه زیبایی و خوشه آسمانی پروین در یک قاب نگاه

شامگاه سه شنبه ۴ اردیبهشت ۱۳۹۷ ، سیاره زهره و خوشه ستاره ای پروین در فاصله کمی از یکدیگر قرار می گیرند. این پدیده با چشم غیر مسلح قابل رویت می باشد و فرصت خوبی برای علاقمندان به عکاسی از آسمان شب است.

شربت "ویمتو" نوشیدنی با طعم سرطان!

آیا می توان رفع عطش روزهای گرم تابستان را به قیمت از بین بردن سلامت به خطر انداخت؟ این سوالی است که با مصرف نوشیدنی "ویمتو" ساخت عربستان سعودی باید از خود پرسید!

دورترین ستاره ای که تاکنون دیده ایم توسط تلسکوپ هابل کشف شد+فیلم

اخترشناسان به کمک تلسکوپ فضایی هابل موفق به کشف دورترین ستاره ای که تا به حال دیده ایم به فاصله ۹ میلیارد سال نوری با دمای حدود دو برابر سطح خورشید شدند.

ضعف در شناخت و پرورش استعدادها چه عواقبی دارد؟

این روزها معضل بیکاری از یک سو و عدم بکاری گیری تخصص ها و توانمندی ها از سوی دیگر گریبان گیر کشور شده است. متاسفانه بسیاری از افراد در حیطه ای که استعداد دارند تحصیلات و تخصص کسب نمی نمایند و از طرفی تحصیل کرده های مدارج دانشگاهی نیز از تخصص و مهارت های عملی کافی برخوردار نیستند.