فارس

در گفت وگو با علم و فناوری مطرح شد:

بازگشت غالب افراد بیکار شده ناشی از کرونا بر سر کار/ پرداخت ماهانه ۴۶ میلیارد تومان حق بیمه بیکاری

معاون تعهدات سازمان تامین اجتماعی استان فارس با ذکر اینکه از خردادماه غالب افراد بیکار شده مجدد بر سرکار خود بازگشته اند، عنوان کرد: درحال حاضر ۱۲ هزار و ۴۰۰ نفر نفر در استان فارس بیمه بیکاری دریافت می کنند که درمجموع رقمی معادل ۴۶ میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان به آنها پرداخت می شود.

در گفت وگو با علم و فناوری مطرح شد:

آخرین وضعیت پرداخت تسهیلات به بنگاه های آسیب دیده از کرونا/ تنها یک درصد افزایش بیکارشدگان نسبت به پیش از شیوع کرونا

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان فارس گفت: در حوزه بیمه بیکاری در مجموع ۲۷۳۱۴ کارگاه مشمول مقرری بیمه بیکاری ناشی از کرونا شناسایی شدند که از میان تعداد ۸۸۶۰۱ کارگر که تقاضای خود را ثبت کرده بودند، ۷۳۳۹۹ نفر آنان مشمول دریافت مقرری شده اند.

تستر سیم کشی و شبیه ساز سنسورهای خودرو

رئیس هیت مدیره شرکت دانش بنیان آسان صنعت صالح پارسه درمورد کارایی های تستر سیم کشی و شبیه ساز گفت: کارآیی فوق العاده دستگاه جهت امر آموزش در حیطه تعمیرات خودرو و مرتفع ساختن نیاز تعمیرکاران تخصصی خودرو، ارزان وکاربردی با قابلیت های متنوع از قبیل تست کامل سلامت سیم کشی تمامی خودرو ها، شبیه سازی سنسورهای خودرو به جهت اطمینان از خراب بودن قطعه به صورت صد درصدی و سپس تعویض آن، امکان مشاهده کدهای خطا و پاک کردن آن ها قابل توجه می باشد .

کاهش مصرف موادضدعفونی با اختراع یک بسیجی زرقانی

ابوالفضل صداقت گفت: این دستگاه جهت صرفه جویی در مصرف الکل و ضدعفونی دست به مقدار لازم و مصرف آن در ادارات و بانک ها و فروشگاه و نانوایی ها و سایر صنوف می باشد .

رئیس سازمان آرامستان های شهرداری شیراز در گفت وگو با علم وفناوری:

بهشت احمدی با امکانات کامل در خدمت مردم/ آماده مقابله با پیک چهارم کرونا هستیم

علی پارسازاد، رئیس سازمان آرامستان های شهرداری شیراز پیرامون پیک چهارم کرونا نیز عنوان کرد: مجموعه شهرداری شیراز و سازمان آرامستان ها آماده پیک چهارم کرونا می باشد، هرچند که امیدواریم با رعایت پروتکل های بهداشتی از سوی مردم و اصناف، این اتفاق هیچگاه رقم نخورد .

ساخت نمونه اولیه دستگاه پرتابل تنفس مصنوعی در شیراز

نمونه اولیه دستگاه پرتابل تنفس مصنوعی (ونتیلاتور) با نام «نفس» در شیراز برای کمک به بیماران کرونا ساخته و مورد استفاده قرار گرفته است .

شرایط هیچ وقت بد نیست

در این روزها که صنایع هر روز با مشکلات ریز درشتی برای نفس کشیدن روبرو هستند نیازمند واکسینه کردن آنها با روح امید هستیم. یک گروه جوان دور هم جمع شده اند تا این نفسها بریده بریده را مرحم باشند.

معلم مخترعی که یک ربات مدرس ساخت

یکی از جوانان مخترع ارسنجانی‌ که به شغل شریف معلمی مشغول است، یک ربات معلم و مدرس ساخت.

اما و اگرهای واکسن کرونای روسی

واکسن کرونای روسی با موفقیت بالا در مرحله بالینی

تا زمان حاضر تعداد ۵۰ نوع واکسن مختلف ساخته شده است که این واکسن ها از نظر موثر بودن نسبت به یکدیگر تفاوت دارند، همچنین این ویروس ها از نظر ژنتیکی نیز با هم تفاوت دارند که در دماهای مختلفی نیز نگهداری می شوند، بعضی از این ویروس ها در دوز های مشخصی و به فاصله ی زمانی مشخصی باید تزریق شوند.

به همت و خلاقیت سازمان بسیج علمی فارس؛

تور گردشگری انقلاب در بافت تاریخی شیراز برگزار شد

در نخستین روز از دهه مبارک فجر انقلاب اسلامی آخرین سال قرن ۱۳ شمسی، برنامه خلاقانه و جدید تور گردشگری انقلاب در بافت تاریخی سنگ سیاه شیراز برگزار گردید .