۰۹:۳۳ | سه شنبه ۳۰ آبان ۱۳۹۶
هرمزگان

یادداشت 

مردم از دولتی ها سبقت گرفتند

اما صبح دوشنبه گذشته حضور سرزده و ناگهانی مقام معظم رهبری در کرمانشاه  و روستاهای آسیب دیده مرحمی بر زخم دل زنان و مردان کردنشین بود تا بدانند که تنها نیستند و رهبر فرزانه و عزیزمان دراین مصیبت با آنها همدردی کرده و از وضعیت امدادرسانی عدم رضایت خودرا اعلام نمودند .

رییس بسیج علمی هرمزگان :

خانه نخبگان بسیج علمی هرمزگان محققان وپژوهشگران را شناسایی می کند

 بنا داریم دراین کاروگروههای تخصصی با بهره گیری از ظرفیت ها، استعدادها و فرصت های مغفول مانده دراستان بتوانیم راهکارهای علمی و تخصصی جهت برون رفت از بن بست مشکلات عدیده ارائه نماییم.

۲۵ اذرماه جاری ؛

 پایگاه علمی مالک اشتر و مرکز نوآوری هرمزگان ایده شو آب برگزار می کنند

نعیمی افزود: مرکز نوآوری هرمزگان با مشارکت پایگاه علمی پژوهشی و فناوری مالک اشتر حوزه مقاومت بسیج محمدرسوالله این رویداد علمی واجتماعی را درشهر میناب برگزار می کند. 

افتخاری دیگر برای هرمزگان

دانش آموز مخترع هرمزگانی مدال نقره نمایشگاه بین المللی اختراعات کرواسی را کسب کرد

به گفته خانم مریم اسپید مدیراین مرکز آموزشی ، مبینا وطن خواه دانش آموز پژوهنده و پر تلاش پایه دهم تجربی مرکز استعدادهای درخشان فرزانگان این ناحیه ، در آستانه هفته پژوهش موفق به کسب مدال نقره پانزدهمین نمایشگاه بین المللی اختراعات کشور کرواسی، در بخش غیر حضوری شد.

معاون پژوهش و فناوري دانشگاه هرمزگان:

طرح زلزله سنجی منطقه مکران در حال اجرا است

دکتر زینلی پور گفت: دانشگاه هرمزگان جز ۱۰ دانشگاه برتر در راه اندازی آزمایشگاه مرکزی می باشد.

یادداشت

صیدهایی که دریا را جارو می کنند

ورود روزانه ۳میلیون مترمکعب فاضلاب صنعتی و خانگی به دریا و نوار ساحلی ، الودگی های سوختی مانند گازوییل و ترددکشتی ها و.. از یک طرف و صید بی رویه توسط صیادان محلی و کشتی های کف روب خارجی که به گفته محلی ها توسط افراد خاص به این کشتی ها اجازه صید به هر میزان که بخواهند داده شده از طرفی سنگ بنای نابودی دریا و ابزیانرا نهاده است و در آینده نه چندان دور شاید دریا هم به سرنوشت دشت میناب و فروچاله هایش تبدیل شود.

خبرگزاری علم وفناوری گزارش می دهد؛

مقایسه پارک های علم وفناوری در ایران و جهان

عضو هیات علمی دانشگاه هرمزگان بااشاره به وجود شهرکهای علمی قوی و متعدد در تمامی کشورها گفت: در تمامی کشورهای دنیا شهرکهای علمی قوی در تمامی زمینه های علم وفناوری وجود دارد و امکانات و تجهیزات لازم را دراختیار نخبگان علمی و صاحبان ایده برای انجام طرحها و مطالعات علمی قرار می دهند.

امام جمعه بندرعباس:

ظرفیت جوانان را جایگزین نفت کنیم

امام جمعه بندرعباس استقلال اقتصادی واقعی و تحقق سیاست های اقتصاد مقاومتی را مستلزم اراده ملی دانست و گفت: تولید ،مهم ترین راهکار تقویت اشتغالزایی درکشوراست . وی ضمن پرداختن به نقد نگاه جامعه نسبت به بعضی مشاغل افزود: تنها معلمی شغل انبیا نیست بلکه کشاورزی و سایر مشاغل نیز از سوی پیامبران انجام می شده وایشان کشاورز و دامدار بوده اند اما متاسفانه امروز فرزندان کشاورزان به جای کار برروی زمین به دنبال شغل پشت میز نشینی و غیرتولیدی هستند.

سرپرست معاونت عمرانی استانداری هرمزگان خبرداد؛

حمایت از ایده های نو دراشتغال و کارآفرینی

مدرس افزود: زیربنای اصلی اشتغال ، سرمایه گذاری است چرا که این دوبا هم مرتبط اند و با سرمایه گذاری اشتغال زایی محقق می شود . وی ملاک اصلی درارزیابی مدیران از سوی استانداری هرمزگان را اقتصاد مقاومتی ذکر کرد و گفت: تلاش می کنیم در این سال با تمرکز برحوزه تولید و اشتغال زایی که از تاکیدات رهبر معظم انقلاب و راهبرد آینده و حال کشو راست حرکت کنیم.

یادداشت

بی ثباتی اقتصاد دریامحور

وجود پژوهشکده های اکولوژی خلیج فارس و خانه نخبگان در بندرعباس هم تاکنون موفق نشده که اقتصاد دریامحور را فعال نموده و از قبل آن به ایجاداشتغال پایدار بپردازد. پرورش آبزیان و صدفهای خوراکی ،استفاده های پزشکی و بیوشیمیایی از بقایای ابزیان خلیج فارس و تجاری سازی محصولات دریایی از جمله فرصتهایی است که به فراموشی سپرده شده و راه درازی برای شکوفایی اقتصاد دریایی دراین استان پیش رو داریم.