چهارمحال و بختیاری
چهارمحال و بختیاری

خاطرات جمعی از مردم شهرکرد از لحظه شنیدن خبر رحلت امام خمینی (ره)

رحلت امام خمینی (ره) داغی بر قلب خرداد

چهاردهم خرداماه ملت ایران مقتدا و پیشوای خود را از دست دادند و تا همیشه این غم در دلشان ماند، اما لحظه پر غم از دست دادن امام خمینی (ره) برای هر کس به‌گونه‌ای به ثبت رسیده که تا ابد از یادش نخواهد رفت.

مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری چهارمحال و بختیاری خبر داد

آماده‌باش یگان حفاظت منابع طبیعی چهارمحال و بختیاری برای مقابله با آتش‌سوزی احتمالی

مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری چهارمحال و بختیاری با اشاره به وقوع آتش‌سوزی در جنگل‌های زاگرس گفت: آتش به استان‌های همجوار رسیده است، اما از جنگل‌های این استان دور است و با وجود این فاصله، یگان حفاظت منابع طبیعی و آبخیزداری در کل مرزهای این استان آماده‌باش و درحال گشت‌زنی هستند که درصورت وقوع حریق اقدام به اطفاء حریق کنند.

پذيرش اولين پژوهشگر پسا دكتري در دانشگاه شهركرد

اولین پژوهشگر پسا دکترا (دكتر پيمان سلطاني فارغ التحصيل دوره دكتري از كشور ايتاليا) براساس موافقت‌نامه بين دانشگاه شهرکرد و مركز تعاملات بين‌المللي علم و فناوري معاونت علمي و فناوري رياست جمهوري در قالب "برنامه همكاري با متخصصان و كارآفرينان ايراني خارج از كشور" با همکاری معاونت پژوهش و فناوري و دفتر همكاري‌هاي علمي و بين‌المللي دانشگاه، دردانشگاه شهرکرد پذیرش شد.

سایت دفن زباله شهرکرد ساماندهی می‌شود

سرپرست سازمان مدیریت پسماندشهرداری شهرکرد گفت: طی یک ماه آینده سایت دفن زباله در شهرکرد ساماندهی می‌شود‌.

رئیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی چهارمحال و بختیاری:

اندیشه‌های امام خمینی(ره) راهگشای مشکلات بشریت ‌است

موسی انصاری رئیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی چهارمحال و بختیاری گفت: امروزه به بسیاری از ملت ثابت شده‌است که اندیشه‌های ناب امام خمینی در موضوع استکبارستیزی، قطع دست اجنبی، حفظ کرامت بانوان و حفظ استقلال و تمامیت ارضی کشورها ریشه‌ی حل مشکلات مردم آنهاست.

دیدار مدیرکل کتابخانه های عمومی چهارمحال و بختیاری با شهردار شهرکرد

شهردار شهرکرد در دیدار با مدیرکل کتابخانه های عمومی چهارمحال و بختیاری ضمن بیان اهمیت کتاب و کتابخوانی گفت" همکاری جهت ترویج فرهنگ کتابخوانی از اولویت‌های شهرداری شهرکرد است.

سرپرست فرهنگی کتابخانه‌های عمومی چهارمحال و بختیاری خبر داد؛

کتابداران چهارمحال و بختیاری رتبه دو پویش «هر کتابدار یک کتابخوان» را کسب کردند

سرپرست فرهنگی کتابخانه‌های عمومی چهارمحال و بختیاری گفت: کتابداران استان با مشارکت حداکثری در پویش «هر کتابدار یک کتابخوان» در بین استانهای کشور خوش درخشیدند.

تداوم کوچ هزارساله با استفاده از "بَلَم"/ بَلَم‌سواری، جایگزینی برای عبور از رودخانه خداآفرین و پلکان مخوف دژپارت

بَلَم وسیله‌ای شبیه به کَلَک است که از چندین مشک باد شده که با طناب و چوب‌ بهم وصل شده، ساخته می‌شود و عشایر بختیاری برای آنکه از پُل رودخانه خداآفرین و پلکان مخوف دژپارت عبور نکنند مجبورند با استفاده از بَلَم یا به گفته اهالی سینی از روی رودخانه بازفت عبور کنند.

استشمام عطر گل محمدی از بلندای بام ایران!/ بازدهی اقتصادی کشت گیاهان دارویی در مناطق کم آب

گل محمدی یک گیاه دارویی به حساب می آید که در سال های اخیر توجه زیادی به آن شده است که با توسعه دادن کاشت گل های محمدی می توان دریچه ای را به سوی رونق تولید ملی باز کرد.

شناسایی ۴۰۸ گروه جانوری در چهارمحال و بختیاری

مدیرکل حفاظت محیط زیست چهارمحال و بختیاری به مناسبت فرارسیدن روز جهانی تنوع زیستی گفت: این استان با ۴۰۸ گونه جانوری و ۱۳۶۰ گونه گیاهی دارای تنوعی از زیستگاه‌ها است.