هرمزگان

یادداشت//

انرژی خورشیدی و استفاه آن در زندگی روزمره

خورشید به عنوان منبع انرژی؛ سر آغاز حیات و منشا تمام انرژی های دیگر شناخته شده است. طبق بر آوردهای علمی در حدود ۶۰۰۰ میلیون سال از تولد این گوی آتشین می گذرد و در هر ثانیه ۲/۴ میلیون تن از جرم خورشید به انرژی تبدیل می شود.

دبیرعلمی پنجمین کنگره دو سالانه جراحی زانو و آسیب‌های ورزشی:

آسیب های ورزشی باید جدی گرفته شود

دبیرعلمی پنجمین کنگره دو سالانه جراحی زانو و آسیب‌های ورزشی با اشاره به اینکه دررفتگی مفصل کشک زانو در زنان شایع‌تر از مردان است، گفت: آسیب های ورزشی اگر به موقع درمان نشود مشکلات جدی ایجاد خواهد کرد.

متخصص ارتوپدی و رئیس انجمن جراحی زانو و آرتروسکپی و آسیب‌های ورزشی ایران:

سن آرتروز زانو در خانم‌های ایرانی به ۵۰ سال رسیده / مد شدن ورزش‌های خطرناک دلایل افزایش آسیب‌های زانو هستند

دکتر رازی در خصوص میزان هزینه درمان مفاصل در کشور خاطرنشان کرد: این درمان به‌خاطر استفاده از تجهیزات نوین هزینه بالایی در مقایسه با دیگر کشورها همچون هندوستان و تایلند دارد. ولی در مقایسه با کشورهای اروپایی هزینه بسیار پایین است.

نشست مشترک شورای بسیج اساتید هرمزگان با رسانه ملی

گفتمان سازی علمی و تولید محتوای اسلامی کارمشترک رسانه ودانشگاه است

رئیس سازمان بسیج اساتید هرمزگان از دراختیار نهادن پایان نامه های علمی دانشجویی به صداوسیمای مرکز خلیج فارس به منظور گفتمان سازی اسلامی و علمی و تولید محتوای تخصصی خبرداد.

یادداشت//

جای خالی مهارت در سرفصل های آموزشی

دروس تئوری و نظری تمامی سرفصل های آموزشی را در تمامی مقاطع اشغال کرده اند تا جایی که دیگر وقت وهزینه ای برای کارگاه های آموزشی علمی و عملی در مدارس و دبیرستانها و دانشگاه ها در نظر گرفته نشده است و هر جا که مربیان و اساتید نسبت به این مهم گلایه ای ابراز داشته اند متولیان مربوطه از کمبود بودجه های پژوهشی و علمی ناراضی بوده اند.

در راهپیمایی ۲۲بهمن بندرعباس

نخبه پژوهشگر ونائب قهرمان جهان مورد تقدیر قرارگرفت

منصور فرهادی پژوهشگر دوره پسادکتری فیزیک هسته ای می باشد که در سال ۲۰۱۵ موفق شده در جشنواره اختراعات کره جنوبی عنوان نائب قهرمانی را کسب نماید؛ اختراع وی دستگاه اشکارساز هسته ای می باشد که در صورت وجود ذرات هسته ای در محیط آلارم خواهد داد.

با حضور وزیر بهداشت؛

 اولین آمبولانس تخصصی  و مدرن دریایی در بندرعباس به بهره برداری رسید 

همزمان با دهه مبارک فجر در استان هرمزگان، به همت خیرین سلامت اولین آمبولانس تخصصی دریایی کشور  به همراه  ۲۰ دستگاه آمبولانس دیگر با تجهیزات کامل  وارد چرخه خدمات فوریت های پزشکی استان شد تا مشکل تردد بیماران از جزایر را به مرکز استان وشهر بندرعباس حل نماید.

به مناسبت دهه فجر صورت گرفت

افتتاح شرکت آرمانی رویال تکنولوژی کیش با حضور معاون امور فناوری رئیس جمهور

امید اسلمی مدیرعامل شرکت آرمانی رویال تکنولوژی کیش گفت: این شرکت قادر به ساخت ۶۰۰۰۰ پیچ در سال است که ۲۰ درصد از نیاز داخل را تامین می کند. در این کارخانه ۶۰ نفر به طور مستقیم و ۲۰۰ نفر نیز به صورت غیر مستقیم شاغل می باشند.

رئیس سازمان بسیج علمی هرمزگان :

خانه نخبگان بسیج علمی ایده ها را به محصول دانش بنیان تبدیل می کند

رئیس سازمان بسیج علمی هرمزگان اظهارکرد: تبدیل طرح و ایده به محصول دانش بنیان یکی از اولویت های سازمان بسیج علمی و خانه نخبگان در هرمزگان است و د رهمین راستان در سال ۹۶ موفق به شناسایی و ثبت ۱۲طرح اختراعی و حمایت از ۶ طرح شده ایم.

رییس صندوق رفاه دانشجویان وزارت علوم :

ثبت نام وام مقطع دکتری از هفته اینده اغاز می شود

یزدان مهر بیان کرد: بانک عامل، توسعه و تعاون درنظر گرفته شده است و تمام وام های دانشجویی از بهمن ماه در ردیف پرداخت قرار خواهد گرفت.