۰۹:۴۷ | سه شنبه ۳۰ آبان ۱۳۹۶
هرمزگان

یادداشت 

مردم از دولتی ها سبقت گرفتند

اما صبح دوشنبه گذشته حضور سرزده و ناگهانی مقام معظم رهبری در کرمانشاه  و روستاهای آسیب دیده مرحمی بر زخم دل زنان و مردان کردنشین بود تا بدانند که تنها نیستند و رهبر فرزانه و عزیزمان دراین مصیبت با آنها همدردی کرده و از وضعیت امدادرسانی عدم رضایت خودرا اعلام نمودند .

رییس بسیج علمی هرمزگان :

خانه نخبگان بسیج علمی هرمزگان محققان وپژوهشگران را شناسایی می کند

 بنا داریم دراین کاروگروههای تخصصی با بهره گیری از ظرفیت ها، استعدادها و فرصت های مغفول مانده دراستان بتوانیم راهکارهای علمی و تخصصی جهت برون رفت از بن بست مشکلات عدیده ارائه نماییم.

رییس بسیج رسانه هرمزگان:

گروه جهادی بسیج رسانه به کرمانشاه اعزام می شود

پیروی منش گفت ؛ وظیفه هر انسانی است که در چنین حوادثی بتواند درحد توان کاری انجام بدهد در همین رابطه یک گروه جهادی  رسانه ای که بتواند میدانی از فعالیت های استان هرمزگان در مناطق زلزله زده گزارش تهیه نمایند اعزام میشوند.

۲۵ اذرماه جاری ؛

 پایگاه علمی مالک اشتر و مرکز نوآوری هرمزگان ایده شو آب برگزار می کنند

نعیمی افزود: مرکز نوآوری هرمزگان با مشارکت پایگاه علمی پژوهشی و فناوری مالک اشتر حوزه مقاومت بسیج محمدرسوالله این رویداد علمی واجتماعی را درشهر میناب برگزار می کند. 

رییس سازمان بسیج علمی هرمزگان خبرداد

برگزاری جشنواره جهادگران علم وفناوری ، ۴آذرماه

آرمندیان گفت: حضور روسای دانشگاههای استان ومعاونان پژوهشی دانشگاهها در این جشنواره یکروزه می تواند فرصتهای خوبی را برای آشنایی محققان جوان و مخترعان نوجوان با اساتیدبرجسته دانشگاهی را فراهم نموده و علاقمندان با فضاهای علمی و آموزشی استان بیشتر آشنا خواهند شد .

افتخاری دیگر برای هرمزگان

دانش آموز مخترع هرمزگانی مدال نقره نمایشگاه بین المللی اختراعات کرواسی را کسب کرد

به گفته خانم مریم اسپید مدیراین مرکز آموزشی ، مبینا وطن خواه دانش آموز پژوهنده و پر تلاش پایه دهم تجربی مرکز استعدادهای درخشان فرزانگان این ناحیه ، در آستانه هفته پژوهش موفق به کسب مدال نقره پانزدهمین نمایشگاه بین المللی اختراعات کشور کرواسی، در بخش غیر حضوری شد.

معاون پژوهش و فناوري دانشگاه هرمزگان:

طرح زلزله سنجی منطقه مکران در حال اجرا است

دکتر زینلی پور گفت: دانشگاه هرمزگان جز ۱۰ دانشگاه برتر در راه اندازی آزمایشگاه مرکزی می باشد.

یادداشت

صیدهایی که دریا را جارو می کنند

ورود روزانه ۳میلیون مترمکعب فاضلاب صنعتی و خانگی به دریا و نوار ساحلی ، الودگی های سوختی مانند گازوییل و ترددکشتی ها و.. از یک طرف و صید بی رویه توسط صیادان محلی و کشتی های کف روب خارجی که به گفته محلی ها توسط افراد خاص به این کشتی ها اجازه صید به هر میزان که بخواهند داده شده از طرفی سنگ بنای نابودی دریا و ابزیانرا نهاده است و در آینده نه چندان دور شاید دریا هم به سرنوشت دشت میناب و فروچاله هایش تبدیل شود.

درراستای ترویج فرهنگ کتابخوانی صورت گرفت؛

اهدا کتاب به دانش آموزان مدارس ابتدایی و پیش دبستانی

علی نژادبا تاکید برنقش مهم وموثر فراگیری علم درسالهای اول زندگی درشکل دهی شخصیت افراد گفت: قطعا آموخته های این دوران موثر در ظهور وبروز عملکرد نوجوانان در آینده بوده وباید برای ترغیب به مطالعه و فراگیری این فرهنگ دلنشین زمینه های آنرا فراهم نماییم.

بیانیه بسیج اساتید هرمزگان در پی زلزله استان‌های غربی کشور

ضمن عرض تسلیت به بازماندگان و دعا برای شفای عاجل مصدومین اعلام می‌دارد اعضای بسیج اساتید هرمزگان در قالب تیم های اضطراری و هماهنگ با سراسر کشور با آمادگی کامل از شب گذشته و بر اساس اعلام نیاز مسئولین و متولیان منطقه‌ای و کشوری آماده ارئه هر گونه خدمات بهداشتی درمانی به مردم عزیز کشورمان می‌باشند.