آرشیوبرگزیده اخبار

محققان استنفورد قلب انسان و سلول‌های بنیادی را در فضا آزمایش کردند +عکس

اطلاعات زیادی در مورد محیط گرانش کم وجود ندارد و ما هنوز تاثیرات آن‌ را بر بدن انسان درک نکرده‌ایم. پژوهش‌های این چنینی به ما کمک می‌کنند که راز پشت این پرده را ببینیم و بفهمیم سلول‌های بدن چگونه در فضا رفتار می‌کنند.دانشمندان وقتی سلول‌ها را به زمین برگرداندند، متوجه شدند که ساختار سلول‌ها تغییری نکرده است؛ ولی الگوی تپش و بازسازی کلسیم آن‌ها با گرانش کم فضا سازگاری پیدا کرده بود.

برنامه‌‌های درسی دانشگاه‌ها بازنگری می‌شود

مدیرکل دفتر برنامه ریزی آموزش عالی وزارت علوم گفت: با توجه به ضرورت انطباق برنامه‌‌های درسی نظام آموزش عالی با تغییرات روز، برنامه‌های درسی هر ۵ سال یکبار بازنگری می‌شوند و برخی برنامه‌ها هم در نوبت بازنگری قرار گرفتند.

پهپادها در خدمت مطالعات ژئوفیزیک در می‌آیند/شکست انحصار تجهیزات زمین‌شناسی

تفاهم‌نامه همکاری سازمان زمین‌شناسی و اکتشافات‌معدنی کشور با دانشگاه صنعتی شریف در راستای بهره‌برداری از پهپادها در پروژه‌های ژئوفیزیک هوایی به امضای طرفین رسید.

آغاز ثبت‌نام هیئت علمی در دانشگاه‌های علوم‌پزشکی

ثبت نام برای جذب بیش از ۲۰۰۰ عضو هیئت علمی دانشگاه‌های علوم پزشکی از امروز ۲۵ آبان ماه جاری آغاز شد و متقاضیان به مدت یک ماه فرصت دارند در این فراخوان ثبت‌نام کنند.

مخترع شیرازی در گفتگو با علم و فناوری:

باید علم و دانش ما نمود عملی پیدا کند/ با عمل به فرامین رهبری کشوری آباد خواهیم داشت

ابوالحسن صالحی گفت: تمام تلاش و توان خود را جهت پیشرفت کشور بگذاریم و اگر در هرجایگاهی هستیم می بایست دلسوز باشیم و دست به دست هم بدهیم تا کشوری آباد داشته باشیم.

نظام رتبه بندی W۳Tech اعلام کرد؛

زبان فارسی محبوب ترین زبان خاورمیانه و هشتم جهان در شبکه جهانی وب + جدول و نمودار

طی سال های اخیر استفاده از زبان فارسی در وب با رشد چشمگیری روبه رو بوده است و طبق آخرین آمار ، استفاده از زبان فارسی با رشد یک پله ای نسبت به سال ۲۰۱۸ در رتبه هشتم جهان و اول خاورمیانه قرار گرفت.

خمیردندان مبتنی بر هوش مصنوعی هم به بازار آمد

مشخصه خاص مسواک جدید شرکت اورال-بی هوش مصنوعی آن است، اما این مسواک فقط به آن خلاصه نمی‌شود. این مسواک سه حرکت نوسانی، چرخشی و تپشی را با هم ادغام کرده تا به بهترین نحو دندان‌های شما را تمیز کند. داده‌هایی که مسواک از شما و مصرف‌کنندگان این محصول در سراسر دنیا جمع‌آوری می‌کند برای بهتر کردن عملکرد هوش مصنوعی مسواک استفاده می‌شود.

نخبه چهارمحالی:

مسئولین و جامعه نخبه‌باور باشند/همه با تمرکز می‌توانند نخبه شوند

نخبه چهارمحالی گفت: نیاز امروز این است که جامعه و مسئولین نخبه‌باور باشند، یعنی مخترعین را در حوزه‌های مختلف خصوصا تجاری‌سازی اختراعات‌شان درک و حمایت کنند.

پاک کننده الکترونیکی آلاینده میکروبی دست در مازندران ساخته شد

نخبه مازندران موفق به تولید دستگاه پاک کننده آلاینده میکروبی دست بدون استفاده از مواد شیمایی و با قدرت جریان الکترونیکی شد.

با این تمرین ساده هفتگی روزی یک قدم از مرگ دور شوید!

هنوز معلوم نیست دقیقا چه مقدار دویدن برای سلامتی و افزایش طول عمر مفید است. محققان می‌گویند دونده‌هایی که حتی یک بار در ماه می‌دوند نسبت به کسانی که اصلا نمی‌دوند ۲۷% کمتر احتمال مرگ زودرس را دارند. اگرچه پدیسیچ معتقد است که تنها چند گام دویدن در هفته کافی نخواهد بود.