آرشیوبرگزیده اخبار

بررسی عملکرد پارک های علم و فناوری در سال ۹۷؛

۲۶۱ ميليون دلار خروجی محصولات پارک های فناوری در سال ۹۷+جدول

حذف رویکر آموزش‌محوری دانشگاه‌ها و مراکز آموزشی در کشور می‌تواند نقش پارک‌های علم و فناوری در امر تسهیل توسعه و پیشرفت فناوری را پررنگ کند.

هشت دانشگاه ایرانی پیشتاز در رتبه بندی کیو اس انگلستان+جدول

رتبه بندی کیواس در سال ۲۰۱۹ میلادی دانشگاه های برتر دنیا را در قالب ۵ حیطه کلی علوم طبیعی؛ مهندسی و فناوری؛ علوم زیستی و پزشکی؛ علوم اجتماعی و هنر و علوم انسانی مورد رتبه بندی قرار داد که در این بین نام هشت دانشگاه ایرانی به چشم می خورد.

علم و فناوری گزارش می دهد:

بلعیده شدن کوه های بجنورد به بهانه تاسیس هتل/پرواز بودجه های کلان در مسیر تخریب محیط زیست!

متاسفانه چند سالی است که در کشور با پدیده ای به نام «کوه خواری» مواجه شده ایم، پدیده ای که اگرچه نیازی به کشف و جستجوی زیاد ندارد اما با وجود وضوح کامل همچنان مغفول مانده و گویا از دید مسئولان امری نامرئی هستند.

در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری علم و فناوری آذربایجان غربی مطرح شد؛

اشتغال زایی مخترع دهه هفتادی به کمک پرینترهای ۳ بعدی!

جواد اسکندری مخترع موفق ارومیه ای است که برای ۵ نفر شغل ایجاد کرده است.

انجمن پزشکی سالمندان آمریکا گزارش کرد؛

بیماری مزمن لثه خطر ابتلا به زوال عقل را افزایش دهد

انجمن پزشکی سالمندان آمریکا گزارش کرد، بر طبق یک مطالعه بر روی جمعیتی حدود ۳۵۰ هزار نفر،خطر ابتلا به زوال عقل در افراد مبتلا به بیماری مزمن لثه۶ درصد افزایش می یابد.

علم و فناوری گزارش می دهد؛

آینده ی بازار جهان در دستان اقتصاد دیجیتال/تغییر هویت شرکت های صنعتی به نرم افزاری

اقتصاد دیجیتال یا اقتصاد دیجیتالی (Digital Economy) از جمله اصطلاحاتی است که طی دهه‌ی اخیر، به شکلی گسترده رواج یافته و به این علت که بر سر تعریف آن هم، اتفاق‌نظر وجود ندارد، تقریباً به جای هر واژه‌ی مرتبط با تکنولوژی به کار می‌رود.

محققان دانشگاه کالیفرنیا گزارش کردند؛

چای سبز و ترکیبات هویج علائم آلزایمر را معکوس می کند

بر طبق مطالعه محققان دانشگاه کالیفرنیا رژیم غذایی ممکن است عامل مهمی برای مدیریت علائم بیماری های نورودنژراتیک باشد، با توجه به یافته های انجام شده، آنها گزارش کردند که ترکیبات شیمیایی که به طور معمول در چای سبز و هویج یافت می شود علائم مشابه علائم آلزایمر را در موش معکوس کرده است.

ساخت بلندگوی منحصر به فرد توسط محققین دانشگاه صنعتی شریف؛

«تونل صدا» ابزاری که صدا را برای شما شخصی می کند + فیلم

تعدادی از دانش آموختگان دانشگاه صنعتی شریف برای اولین بار در کشور موفق به ساخت بلندگوی به نام «تونل صدا» شده اند که با استفاده از آن می توانید یک صدا را به صورت کاملا شخصی بشونید.

خبرگزاری علم و فناوری گزارش می دهد؛

ساخت مسواک هوشمند با قابلیت امتیازدهی و آموزش+ فیلم و عکس

شرکت «اورال بی» موفق به ساخت نوع جدیدی از مسواک های هوشمند شده است که به گفته این شرکت در آن از هوش مصنوعی استفاده شده است که علاوه بر مسواک زدن به شما آموزش صحیح مسواک زدن را می دهد.

محققان همچنان پشت در ثبت اختراع!

سوخت بیو دیزل با استفاده از روغن خوراکی به مرحله تولید آزمایشگاهی رسید

یکی از محققان داخلی موفق به تولید سوخت بیودزیزل با استفاده از پسماند روغن گیاهی آشپزخانه‌ها شده اما در مرحله ثبت اختراع با بروکراسی اداری مواجه شده است.