آرشیوبرگزیده اخبار

در گفت و گو با یک کارشناس کشاورزی مطرح شد

ژل رویال؛ اکسیر جوانی و شادابی پوست/ ماده ای طبیعی که خواص ضد سرطان دارد

این ژل در جوانی و شادابی پوست و ضد پیری نقش مهمی دارد، کلاژن، لسیتین، تیامین و ویتامین های A,C,D,E موجود در ژل رویال برای پوست بسیار مفید است، کلاژن، موجب اتصال بافت به یکدیگر شده و از چروک خوردن پوست جلوگیری می کند.

در گرامیداشت پنجاهمین سالگرد اولین سفر انسان؛

ویژگی های ممتاز سیاره زمین و چالش های زندگی در ماه

در گرامیداشت پنجاهمین سالگرد اولین سفر انسان ویژگی های ممتاز سیاره زمین و چالش های زندگی در ماه مورد بحث و بررسی قرار گرفت.

دکتر محمد مهدی طهرانچی:

دانشگاه باید گره گشای تولیدات باشد

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی در سفر خود به زنجان ضمن بیان رویکرد های جدید این دانشگاه مراکزی را نیز افتتاح نمود

از دستیابی به سرعت ۴۰ مگابیت‌برثانیه تا حضور ۵۰۰ استارت آپ در الکامپ ۹۸

مراسم الکامپ ۹۸ با حضور وزیر ارتباطات، وزیران کشورهای روسیه، ترکیه، آذربایجان و تعدادی از سفیران در محل دائمی نمایشگاه‌های تهران افتتاح شد.

تله پاتی ممکن شد‌؛ دانشمندان برای نخستین بار مغز انسان‌ها را به هم متصل کردند+عکس

این آزمایش بیشتر شبیه به محتوای فیلم‌های علمی تخیلی می‌ماند، اما «راجش رائو» پروفسور دانشگاه واشنگتن، در این زمینه می گوید: «ما می‌خواستیم بدانیم که آیا یک گروه از افراد ممکن است تنها با استفاده از مغزهای‌شان با یکدیگر ارتباط برقرار کنند یا خیر. اینگونه بود که ما به ایده برین‌نت رسیدیم. در این آزمایش دو نفر از افراد گروه با ارتباط مغزی-مغزی به فرد سوم در انجام یک کار کمک کردند.»

کشفی جدید توسط هابل؛

تلسکوپ هابل سیاه‌چاله‌ای را کشف کرد که نباید وجود می‌داشت

با اینکه سیاه‌چاله‌ها بسیار مرموز هستند، منجمان مدار نازکی از موادی کشف کردند که به دور سیاه‌چاله‌ای بزرگ در مرکز کهکشان مارپیچ بزرگ NGC ۳۱۴۷ در فاصله ۱۳۰ میلیون سال نوری از زمین در گردش است.

علم و فناوری گزارش می‌دهد:

هوش مصنوعی در کنار پزشکان آینده/ تشخصی و درمان بیماری‌ها راحت‌تر و سریع‌تر می‌شود

امروزه هوش مصنوعی با سرعت زیادی به حوزه‌های مختلف زندگی ازجمله سلامت ورود کرده که با توجه به این مهم، اندیشمندان پیش‌بینی می‌کنند هوش مصنوعی می‌تواند تصمیم‌گیری در حوزه تشخیص و درمان بیماری را بهبود بخشد.

تولید غذا از هوا؛ دانشمندان با استفاده از CO۲ موجود در هوا پروتئین تولید کردند

«تولید سولئین کاملا بدون استفاده از تکنیک‌های مرسوم کشاورزی انجام می‌شود. در نتیجه به زمین تحت کشت و آبیاری نیاز ندارد و توسط شرایط اقلیمی محدود نمی‌شود. سولئین را می‌توان در همه نقاط زمین تولید کرد؛ حتی در مناطقی که تولید پروتئین‌ها تاکنون امری محال به شمار می‌رفته است.»

آخرین تحقیق دانشمندان دانشگاه سیدنی ثابت کرد:

حشرات درد مزمنی را بعد از جراحت احساس میکنند

دانشمندان دانسته اند که حشرات چیزی شبیه به درد را احساس میکنند اما تحقیقات جدید شواهد قانع کننده ای فراهم میکند که حشرات همچنین درد مزمنی را تجربه میکنند که تا بعد از التیام یافتن نخستین آسیب طول میکشد.

آخرین یافته دانشمندان در مورد درمان چاقی:

چگونه قهوه باعث لاغری می شود؟

طبق تحقیقات جدید دانشمندان دست یافته اند که نوشیدن یک فنجان قهوه باعث تحریک چربی قهوه‌ای می شود که ابزاری برای از بین بردن چربی های مضر است.