آرشیو

مالزی و گرجستان مشتری محصول باکیفیت ایرانی؛

محققین ایرانی بر انحصار آمریکا در تولید پانسمان شبیه پوست انسان پایان دادند

محققین کشورمان موفق به ساخت نوعی پانسمان شبیه پوست انسان برای درمان زخم های خاص شدند که تاکنون تکنولوژی ساخت آن تنها در اختیار کشور آمریکا بوده است .

با همکاری دانشجوی ایرانی تحقق یافت؛

کمک به ذرات تحویل دارو از طریق سرنگ با ارائه مدل محاسباتی

محققان MIT با همکاری دانشجوی ایرانی یک مدل محاسباتی تهیه کرده اند که می تواند به آنها در بهبود تزریق چنین ریز ذرات کمک کند و از گرفتگی جلوگیری کند.

به همت محققان دانشگاه علوم پزشکی اصفهان؛

سوکت پروتزی مشبک برای قطع عضو زیرزانو طراحی و تولید شد

سوکت پروتزی مشبک جدید با استفاده از اسکن و پرینت سه بعدی برای قطع عضو زیرزانو به همت محققان دانشگاه علوم پزشکی اصفهان با موفقیت طراحی و تولید شد، با اجرای این طرح و تولید این محصول تکنولوژی CAD-CAM در زمینه ساخت اندام مصنوعی، بدون نیاز به شرکت های تجاری بزرگ، در ایران ایجاد شد.

بازگرداندن بینایی به افراد نابینا با شبکیه مصنوعی

تیمی از محققان بین المللی روش بالقوه ای را با استفاده از تزریق نانو ذرات برای ایجاد شبکیه مصنوعی راهی برای بازگرداندن بینایی یافتند.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی مازندران:

افزایش تُن صدا بدون استفاده از ماسک در انتقال کرونا ویروس موثر است/ چهار شهر مازندران در شرایط قرمز

رئیس دانشگاه علوم پزشکی مازندران، گفت: برخی هنگام صحبت کردن ماسک را از روی صورتشان بر می‌دارند که این موضوع اصلا بهداشتی نیست، افزایش تُن صدا در انتقال کرونا ویروس موثر است.

برای اولین بار در کشور؛

بهینه سازی هزینه انرژی با ساخت جبران ساز توان راکتیو در اراک

عضو هیئت علمی دانشگاه آزاد اسلامی واحد اراک از طراحی و ساخت جبران‌ساز انعطاف‌پذیر توان راکتیو سیستم‌های توزیع برق در این دانشگاه برای نخستین بار در کشور خبر داد.

علم و فناوری گزارش می دهد؛

با ۱۰ بیماری کشنده که از حیوانات به انسان ها منتقل می شود آشنا شوید + عکس

بر اساس تحقیقات دانشمندان تاکنون ۳۰ نوع بیماری مشترک بین حیوانات و انسان کشف شده است که می تواند جان هر دو گونه را تحدید کند؛ آخرین نمونه این بیماری ها که به مرحله همه گیری جهانی رسیده است بیماری "کرونا" با منشاء حیوانی خفاش می باشد .

برای اولین بار؛

اخد گواهینامه اتکس برای فنهای ضد آتش/ نیاز به خرید از خارج نیست

محققان شرکت دانش بنیان رمزینه ساز آسایش به دنبال دستیابی به تکنولوژی تولید انواع فنهای ضد آتش برای اولین بار در کشور موفق به اخذ گواهینامه بین المللی اتکس (Atex=atmospheres explosible) برای این تجهیزات شد، از حالا به بعد به هیچ عنوان نیاز به خرید فن های ضد انفجار از خارج از کشور نیست، صادرات هم شروع می شود.

ابداع نوعی پلاستیک شفاف با قابلیت رسانای الکتریکی

محققان دانشگاه میشیگان یک پلاستیک رسانای الکتریکی برای بهبود صفحه نمایش‌های لمسی بزرگ، صفحه‌های نوری LED و سلول‌های خورشیدی مادون قرمز قابل تعبیه در پنجره‌ها، ساخته‌اند که در عین حال شفاف‌تر نیز شده است.

سرپرست مدیریت غذا و دارو دانشکده علوم پزشکی شوشتر:

ماسک زدن ۸۵ تا ۹۵ درصد از کرونا جلوگیری می کند/ N۹۵ تنها برای استفاده کادر پزشکی

سرپرست مدیریت غذا و دارو علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی شوشتر گفت: استفاده از ماسک ۸۵ تا ۹۵ درصد از کرونا جلوگیری می کند.