آرشیو

جهرمی خطاب به وزرای ارتباطات RCC؛ لزوم دستیابی به راه حل مشترک منطقه ای برای حفاظت از اطلاعات

وزیر ارتباطات از وزرای ارتباطات کشورهای مشترک‌المنافع (RCC) خواست تا برای حفاظت از داده‌ها در منطقه به یک راه حل مشترک دست یابند.

رسوایی امنیتی اپل؛ هکرها دو سال است در گوشی‌های آیفون نفوذ کرده‌اند

گوگل به حدود ۱ میلیارد کاربر گوشی آیفون نسبت به مسائل امنیتی هشدار داده است. در گزارش محققان گوگل آمده است: «در حمله‌ها هیچ هدف‌گذاری مشخصی وجود نداشته است. یک بازدید ساده از یک سایت هک شده کافی بوده تا سرور به دستگاه شما حمله کند؛ در صورت موفقیت‌آمیز بودن این حمله، امکان مانیتورینگ دستگاه مهیا می‌شده است.

از سوی انجمن علمی بیوتکنولوژی عنوان شد

صنعت بیوتکنولوژی در حل مشکلات کشور نقش کلیدی دارد

عضو هیئت مدیره انجمن علمی بیوتکنولوژی ایران گفت: صنعت بیوتکنولوژی می‌تواند در حل موضوعات مهم مانند ایجاد اشتغال پایدار، همزیستی مسالمت ‎آمیز با طبیعت و استفاده پایدار از آن نقش کلیدی دارد.

ماده نانوی جدید با قابلیت کشف پیچش مولکول ها

محققان موفق به تولید ماده نانوی جدیدی شده اند که از آن می توان برای شناسایی مولکول های دارای پیچش و انحنا استفاده کرد.

تشکیل کارگروه تعامل پذیری در شورای اجرایی فناوری اطلاعات

دبیر شورای اجرایی فناوری اطلاعات گفت:کارگروه تعامل پذیری به منظور تعامل بین دستگاه‌های اجرایی در این شورا شکل گرفته است.

قرار گرفتن در معرض آلودگی هوا به یک «بیماری نادر کورکننده چشم» منجر می‌شود

در این مطالعه که محققانی از کشور چین آن را به انجام رساندند، سطح تنفس گازهای مونوکسید کربن و نیتروژن دی‌اکسید در داوطلبین مسنی در سکونتگاه‌های مختلف مورد ارزیابی قرار گرفت. نتایج نشان داد آنهایی که بیشتر در معرض این گازهای آلاینده قرار داشته‌اند، به احتمال دوبرابر بیشتر آی.ام.دی را توسعه داده‌اند.‌

خبرگزاری علم و فناوری گزارش می‌دهد

آن روی سکه دانش هسته‌ای/ تولید بذر روشن برنج مشت نمونه خروار تحقیقات به ثمر رسیده علوم هسته‌ای

در حالی که کشورهای غربی به دنبال جلوگیری از دسترسی دانشمندان کشور به دانش هسته‌ای هستند، روز به روز نیازهای بشری به این دانش در حال گسترش است و حتی از نان شب هم واجب تر

پروفسور ایرانی دانشگاه کرنل با استفاده از آب «کَره کم‌کالری» تولید کرد+عکس

تیم پروفسور عباس‌پور راد در دانشگاه کرنل فرآیند جدیدی برای امولیسیون سازی مقدار عظیمی آب با قطره‌های ریز روغن گیاهی و چربی شیر کشف کرده‌اند که می‌تواند به تولید ماده‌ای با خواص کره معمولی بیانجامد. این محصول یک چهارم کالری کره معمولی را دارد و از پایدارکننده‌های مصنوعی در آن استفاده نشده است.

علم و فناوری گزارش می دهد؛

لو رفتن اطلاعات سری ماهواره KH-۱۱ آمریکا در صفحه توییتری ترامپ/ ماهواره های جاسوسی آمریکا شکار بعدی سربازان سپاه+ عکس

انتشار تصاویر مربوط به انهدام راکت انداز ماهواره "ناهید ۱" توسط رئیس جمهور آمریکا، باعث لو رفتن اطلاعات سری مربوط به ماهواره جاسوسی پیشرفته KH-۱۱ شده است .

سرعت اینترنت در «ایستگاه فضایی بین‌المللی» چقدر است؟

«جورج مارو»، مدیر اجرایی مرکز پرواز فضایی گودارد ناسا می‌گوید: «شبکه‌های ارتباطی ناسا در تمامی ماموریت‌های ما نقش محوری ایفا می‌کنند. با استفاده از این ارتباطات دسترسی به داده‌های ماموریت‌های فضایی ممکن می‌شود.» چه یک ماموریت در مدار زمین باشد و یا مسیری در بخش خارجی منظومه شمسی، برای اطمینان از اینکه داده‌های حیاتی ماموریت به خوبی میان مراکز کنترل و فضانوردان یا فضاپیماها منتقل می‌شود، وجود ارتباطات سریع و موثر ضروری است.