آرشیو

اسپیس ایکس ابزار فضایی شرکت‌های فناور را به فضا ارسال می‌کند

اسپیس ایکس برنامه‌ای را تدارک دیده است تا اپراتور‌های ماهواره‌های کوچک بتوانند ابزار‌های فضایی خود را به آسمان ارسال کنند.

کشف ارتباط میان میزان هموگلوبین با آلزایمر

محققان دریافتند که کاهش یا افزایش سطح هموگلوبین خون با خطر ابتلا به بیماری آلزایمر مرتبط است.

مشاهده تونل‌زنی شگفت‌انگیز کوانتومی

در مکانیک کوانتومی پدیده‌ای به‌نام تونل‌زنی اتفاق می‌افتد که به ذرات اجازه‌ی عبور از موانع را می‌دهد. نوع جدید آن می‌تواند کاربرد‌ها‌ی بسیاری داشته باشد.

سرکار: تلاش برای نقش‌آفرینی نانو در اقتصاد کشور

دبیر ستاد توسعه ستاد فناوری نانو گفت: برنامه‌ریزی داریم از بنیه علمی حوزه نانو در صنعتی سازی استفاده کنیم که آثارش را در بحث اقتصادی بیشتر نظاره‌گر باشیم.

مرگبارترین فجایع طبیعی در طول تاریخ؛

خشم طبیعت و نابودی بشر/وقایعی مرگبار که نشان از خشم طبیعت دارند+فیلم‏

مرگبارترین بلایای طبیعی در طی تاریخ، تعداد تلفات قابل توجهی را به همراه داشته است و در این ‏میان، هرج و مرج ناشی از مرگ و میر جمعیت های بزرگ در فجایع طبیعی مانند زلزله و سیل، می ‏تواند تعیین تعداد دقیق کشته شدگان را با سختی روبرو نماید.‏

به گزارش انجمن علمی امریکا

سریعترین شبکه تلفن همراه۵G ممکن است توانایی شناسایی سیگنال های فضایی را در آینده تهدید کند

در طی نشست انجمن ملی نجوم آمریکا در مریلند هفته گذشته، ظهور یک منبع جدید و غیر منتظره ازآلودگی امواج رادیویی را شرح داد؛ سریعترین شبکه تلفن همراه۵G ممکن است توانایی شناسایی سیگنال های فضایی را در آینده تهدید کند .

مهر

دانشگاه دریایی خرمشهر باید در استفاده از آبهای ملی نقش آفرینی کند

خرمشهر - معاون پژوهشی وزارت علوم بر لزوم تبدیل شدن دانشگاه علوم و فنون دریایی خرمشهر به دانشگاه نسل سه و مشارکت برای استفاده از آب های ملی تاکید کرد.

رئیس دفتر توسعه فناوری وزارت بهداشت خبر داد؛

تولید انبوه واکسن لیشمانیا با سرمایه‌گذاری خطرپذیر صندوق نوآوری‌ و شکوفایی

رئیس دفتر توسعه فناوری وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی از سرمایه‌گذاری خطرپذیر برای تولید انبوه واکسن لیشمانیا خبر داد.

معاون علمی رئیس جمهور:

سیزدهمین اعزام‌کننده دانشجو به خارج هستیم/مشکلات پایه‌ای در اقتصاد و آموزش کشور وجود دارد

معاون علمی و فناوری رئیس جمهور از رتبه ۱۳ ایران در اعزام دانشجو به خارج از کشور خبر داد و گفت: اما این اعزام‌ها در اقتصاد علمی ما تاثیرگذار نبوده است.

قرعه رجیستری به نام «ال جی» افتاد

پس از گوشی‌های اپل، گوگل، بلک‌بری و موتورولا، کمیته رجیستری، برند «ال جی» را به عنوان برند دیگری که مشمول رجیستری می‌شود، اعلام کرد.