آرشیویادداشت

یادداشت/ جنگ اقتصادی(قسمت اول)؛

اعتماد به توان داخلی، تنها راه مقابله با جنگ اقتصادی

یادمان نرود امروز در جهانی زندگی می کنیم که فروش تجهیزات کشتار مستقیم انسان‌ها، یک بنگاه است و کشورها برای محافظت از خاک خود، میلیاردها دلار ارز کشور خود را هزینه می کنند، تا دشمنان بترسند و فکر حمله نداشته باشند. در جهان امروز اتاق مذاکرات دیپلماتیک با پشتوانه قدرت نظامی و تسلیحاتی، استمرار دارد و قدرت چانه زنی کشورها را فشنگ و تکنولوژی دفاعی آنها رقم می زند. به نظر شما ایران اسلامی باید در میان کشورهای جهان چگونه عمل کند.

فوتبال و نئولیبرالیسم

شور و شوق زیادی از برای رفتن به استادیوم­ها و تشویق تیم مورد علاقه­ شان دارند. برخی معتقدند که فوتبال خصوصاً تیم ملی هر کشوری معرفی­ کنندۀ هویت جمعی آن کشور است. این ورزش جمعی که پرطرفدارترین ورزش جهان است و از کشور انگلیس برخاسته و به واسطۀ به دنیا معرفی، الگوبرداری عرضه شده، ورایش واقعیت­های نهفته، که نیاز به پرده ­برداری دارد.

یادداشت :

مهارت مادر همه ی بحران ها

مادر همه بحران ها "بحران مهارت" است که یک امر اجباری دولتی نیست که در افراد تزریق شود و این خود فرد و جامعه هستند که باید بپذیرند برای رشد و تعالی خود و کشور ، کسب مهارت را یک الزام به شمار آورند .

یادداشت

جنگ نفت در خاورمیانه

چندی است که جنگ نفت در خاورمیانه براه افتاده و با صدور دستوری ازسوی امریکا ، کشور عربستان تولید روزانه خودرا افزایش داده تا جایی که قیمت نیز کاهش یافته و نفت ایران را بی مشتری و بی رونق کرده اند.

یادداشت/

سلامت عمومی اولویت توسعه پایدار

یکی از اهداف مهم و الویت دار دولت ها تامین و ارتقای بهداشت عمومی و سلامت جامعه است تا نسلی پویا وشاداب تربیت شده و برای ایجاد توسعه پایدار و عمران جامعه تلاش نماید.

یادداشت

ارز دولتی را به گردشگران ندهید

کمبود ارز در کشور مشکلاتی را برای بیماران و حوزه بهداشت ودرمان ایجاد کرده است.

یادداشت /

ایران ۱۴۰۴ پيشرو در عرصه علم و فن آوري

با توجه به هدف گيري كلان سند چشم انداز كه ايران را درسال ۱۴۰۴ درصدر منطقه بنشاند و به عنوان يك كشور پيشرو در عرصه علم و فن آوري تبديل نمايد،نياز به بسیج و نیروی مردمی توانمند برای پیاده سازی بخشی از اهداف این سند ضروری است .

یادداشت

توجه به زبان مادری ضرورت توسعه پایدار

مسئله ی زبان مادری در کشور هم موضوعیت دارد و هم دارای اهمیت است نباید تردید کرد.

یادداشت/

بازتاب‌های یک گزارش درباره مصاحبه دکتری

دانشگاه‌های دولتی به‌رغم همه تلاش‌هایی که در سال‌های اخیر داشته‌اند، اما بازهم به‌شدت متکی به بودجه دولتی هستند. و اگر روزی شیر نفت به هر دلیلی بسته شود، حتی برخی دانشگاه‌ها از تامین مخارج برق و آب دانشگاه هم ناتوان هستند.

يادداشت؛

توليدات داخلي تشنه تعامل نخبگان

چندي است كه كالاهاي خارجي جاي محصولات داخلي را در بازارهاي كشور گرفته اند كه بيكاري يكي از تبعات خطرناك اين مسئله مي باشد و بهره گيري از ظرفيت هاي نخبگان جهت توليد محصولات مطابق با علم روز دنيا مي تواند راهي موثر براي برون رفت از اين گرداب باشد.