بیماری آلزایمر

طرح درمانی بیماری آلزایمر-مصاحبه با مسئول کارگروه نانوفناوری سازمان بسیج علمی استان البرز

به گزارش خبرگزاری علم و فناوری؛ سرکار خانم دکتر زاغری مسئول کارگروه نانوفناوری سازمان بسیج استان البرز ضمن ارائه طرح درمانی بیماری آلزایمر با این خبرگزاری مصاحبه کردند که اظهارات ایشان به شرح زیر است:

لطفاً خودتان را معرفی نمایید:

زهرا زاغری هستم ، مسئول کارگروه نانوفناوری سازمان بسیج علمی استان البرز،معاونت پژوهش دبیرستان ملاصدرا و دبیر هسته فناور دانشگاه پیام نور،مسئول نهاد ترویجی علمی تخصصی نانو از ستاد توسعه و ترویج فناوری نانو ریاست جمهوری ،دکتری تخصصی زیست شناسی ، عضو هیئت تحریریه نشریه علمی تخصصی فناوری البرز ، مخترع پژوهشگر و مدرس هستم.

 

در این سال‌ها موفق به کسب رتبه‌ای شده‌اید:

بنده تاکنون موفق به ثبت چندین ثبت اختراع  و کسب مدال های طلا و نقره از جشنواره اختراعات بین المللی از کشور سوئیس،لهستان،مالزی،چین،تایلند،کرواسی،رومانی... شده ام استاد راهنمای طرح های برگزیده در جشنواره های ملی و بین المللی،کسب مقام پژوهشگر برتر استان البرزدر سال 1399

 

در ارتباط با حوزه مطالعاتی و تحقیقاتی خود توضیح دهید:

زمینه اصلی تحقیقاتی بنده کاربرد فناوری نانو در بهبود بیماری های علوم اعصاب  می­باشد، انجام پروژه  سنتز کامپوزیت نافئین-نانولوله های کربنی و بررسی اثرآن در بهبودی حیوان مبتلا به  ضایعه نخاعی در موش صحرایی نر

 

تعداد مقالات، کتب و طرح های مطالعاتی که انجام داده اید اشاره بفرمائید:

تاکنون 38عنوان مقاله ISI و کنفرانسی به چاپ رسانده­ام.

چندین طرح پژوهشی تحت عناوین مختلف به اتمام رسانده­ام که  بسیاری از آنها با حمایت سازمان بسیج علمی استان البرز انجام شده است که مهمترین آن تحت عنوان راهکارنوین درمان بیماری آلزایمر می باشد.

در مورد طرح درمانی بیماری آلزایمرتوضیحاتی بفرمایید:

آلزایمر یک نوع اختلال عملکردی در مغز است که شایعترین نوع دمانس و عامل نارسایی های عصبی هنگام پیری است و به مرور زمان وخیم تر میشود. بیماری آلزایمر به دلیل تحلیل یا جمع شدگی مغز  خصوصا در ناحیه لوب تمپورال در هیپوکمپ رخ می دهد.غالباً این بیماری در افراد بالای ۶۵سال بروز می‌یابد؛ علائم این بیماری با از دست دادن قدرت حفظ اطلاعات بخصوص حافظه ی موقت در دوران پیری آغاز شده و به‌تدریج با از دست دادن قدرت تشخیص زمان، افسردگی، تغییر در شخصیت و رفتار بروز می کند و سرانجام مرگ در اثر ناراحتی‌های تنفسی به پایان می‌رسد. ‌این ‌بیماری‌ در ‌خانم‌ها ‌بیشتر ‌دیده‌ شده ‌است. مرگ پس از پنج تا ده سال از بروز علائم اتفاق می‌افتد؛ اما بیماری حدود بیست سال قبل از ظهور علائم آغاز شده،همراه با تغییرات اندک مغزی که برای فرد قابل توجه نیست و تنها پس از سالها تغییرات، فرد علائمی مانند کاهش حافظه و مشکلات گفتاری را تجربه می کند واین به دلیل آسیب دیدن سلول های عصبی قسمت هایی از مغز که درگیر  در تفکر ،یادگیری و حافظه(عملکرد شناختی) می باشند، از طرفی نانوذرات با قابلیت های ویژه امید تازه ای در درمان بیماری های نورودژنراتیو می باشد.در این پژوهش  اثرات موثره نانوذرات در اختلال القا شده  در موش های صحرایی ارزیابی شده است.

زمان انتشار: شنبه ۱۳ آذر ۱۴۰۰ - ۱۰:۰۴:۰۵

شناسه خبر: 100541

مطالب مرتبط :
جشنواره مالک اشتر البرز

جشنواره مالک اشتر البرز

دهمین جشنواره مالک اشتر با حضور فرمانده محترم سپاه استان البرز سردار حیدرنیا و آحاد کارکنان و بسیجیان برگزار شد

ویاگرا در پیشگیری و درمان بیماری آلزایمر معجزه می‌کند

تحقیقات کلینیک کلیولند نشان داد؛

ویاگرا در پیشگیری و درمان بیماری آلزایمر معجزه می‌کند

تحقیقات کلینیک کلیولند سیلدنافیل را به عنوان داروی کاندید برای بیماری آلزایمر شناسایی کرده است. یافته‌های منتشر شده در Nature Aging نشان میدهد که ۶۹ درصد احتمال ابتلا به این بیماری کاهش می‌یابد.

خبرگزاری علم و فناوری

افتتاحیه مرکز رشد شهید طهرانی مقدم

مرکز رشد شهید طهرانی مقدم ناحیه ی امام محمد باقر جاده چالوس کرج افتتاح شد

توربین هیبریدی

طراحی و ساخت توربین هیبریدی محور عمودی (بادی-خورشیدی)

توربین هیبریدی(بادی خورشیدی) مولد انرژی تجدید پذیر با استفاده از تکنولوژی برتر

محمدرضا غفاری؛ کار آفرین موفق البرزی

کارآفرین موفق استان البرز

تولید پوشاک مردانه به عنوان یکی از پر درامدترین مشاغل همیشه بازار کار داغی دارد. در این مصاحبه با شرح وظایف یکی از کار آفرینان موفق البرزی آشنا میشویم.

دیدگاه ها و نظرات :
نام کامل وارد شود
دقیق و صحیح وارد شود
لطفا فارسی و خوانا باشد
captcha
ارسال
اشتراک گذاری مطالب