ایجاد حلقه های کارآفرینی در کارآفرینی

منصور کنعانی، مدیر مرکز نوآوری و کارآفرینی دانشگاه شیراز گفت: حلقه های لازم کارآفرینی با ایجاد حلقه های توسعه دانش بنیان با توجه به اکوسیستم فارس ایجاد شده و مرکز نوآوری و تخصصی ایده ها به عنوان مرکز تولد ایده ها و تفکرات دانش بنیان در حوزه علوم انسانی در ۲ الی گذشته ایجاد شده و سپس حلقه شتاب دهنده، ایده ها و تیم ها به سمت نیاز جامعه و متناسب با بازار هدایت می شوند .

به گزارش خبرگزاری علم و فناوری از شیراز، یکی از مواردی که در کارآفرینی اثر مطلوبی دارد، ایجاد حلقه های لازم میان ایده ها و حلقه های کارآفرینی است که در مرکز نوآوری و کارآفرینی دانشگاه شیراز مورد توجه ویژه قرار دارد .

منصور کنعانی، مدیر مرکز نوآوری و کارآفرینی دانشگاه شیراز در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری علم و فناوری در شیراز با اشاره به قدمت و توان علمی دانشگاه شیراز می گوید: دانشگاه شیراز دارای دفتر کارآفرینی و مالکیت فکری از گذشته های دور بوده است و دفتر مالکیت فکری اولین بار در دانشگاه شیراز با هدف هدایت اختراعات و ساختار تحقیق و توسعه آغاز به کار کرد .

وی افزود: از سال 98 مسئولیت مرکز نوآوری و کارآفرینی دانشگاه شیراز را به عهده دارم و حلقه های لازم کارآفرینی با ایجاد حلقه های توسعه دانش بنیان با توجه به اکوسیستم فارس ایجاد شده و مرکز نوآوری و تخصصی ایده ها به عنوان مرکز تولد ایده ها و تفکرات دانش بنیان در حوزه علوم انسانی در 2 الی گذشته ایجاد شده و سپس حلقه شتاب دهنده، ایده ها و تیم ها به سمت نیاز جامعه و متناسب با بازار هدایت می شوند .

کنعانی اضافه می کند: تجاری سازی و صادرات فناوری، حلقه دیگری است که دنبال می شود و به سراغ انبوه سازی محصولات و رشد مخاطبان و دایره وسعت اثرگذاری می رود، مراکز تحقیق و توسعه این سه حلقه را وصل می کند و دانش مورد نیاز را به صورت گروه های اساتید پشتیبانی می کند و لزوما بر روی توسعه و تحقیق کار می کند .

وی از فعالیت 2 شتاب دهنده در مرکز نوآوری و کارآفرینی دانشگاه شیراز خبر می دهد و می گوید: شتاب دهنده «هاب» متعلق به همراه اول و شتاب دهنده «کوانتوم پلاس» متعلق به دانشگاه شیراز است و یک مرکز نوآوری جامع و 2 مرکز تخصصی در علوم انسانی و تخصصی داریم .

کنعانی ادامه می دهد: همچنین دارای 20 مرکز تحقیقاتی و پژوهشکده هستیم که برای تامین و توسعه فعالیت های دانش بنیان کار می کنند و 53 شرکت به اسم و مشارکت اساتید دانشگاه داریم که 20 شرکت در زمینه فروش و فعالیت دانش بنیان و اشتغال فارغ التحصیلان فعالیت دارد و شرکت های زیادی نیز در پارک علم و فناوری فعال هستند و 15 شرکت با ظرفیت تحقیق و توسعه و جذب نیروی متخصص از دانشگاه شیراز کمک می گیرند .

وی اضافه می کند: چند مرکز تحقیقاتی در حوزه هوش مصنوعی، حوزه الکترونیک، برق و مخابرات، نفت و گاز، کشاورزی و صنایع غذایی و ... داریم که در حوزه کشاورزی و صنایع غذایی از ظرفیت های دانشگاه شیراز استفاده کمی شده است و در حوزه رباتیک نیز از ظرفیت های استان استفاده لازم نمی شود اما شرکت و گروه تحقیقاتی مناسب را داریم که باید بیشتر مورد توجه قرار بگیرد و این تحقیقات در حوزه علوم انسانی، فرهنگ، حقوق، گردشگری، شهرسازی، هنر و ... به انجام می رسد .

انتهای پیام /

زمان انتشار: یکشنبه ۱۲ دی ۱۴۰۰ - ۰۷:۳۰:۰۰

شناسه خبر: 100963

مطالب مرتبط :
قربانی

معاون پژوهش و فناوری دانشگاه بوعلی سینا همدان:

سامانه «نان» پژوهش‌های علمی را با نیاز صنعت کشور پیوند می‌دهد

معاون پژوهش و فناوری دانشگاه بوعلی سینا همدان بابیان اینکه سامانه «نان» پژوهش‌های علمی را با نیاز صنعت کشور پیوند می‌دهد، گفت: دولت برای ایجاد ارتباط بین صنعت و دانشگاه تلاش می‌کند.

دانشگاه شیراز

فراخوان کنگره بزرگداشت علامه شیخ محمدتقی میرزای شیرازی

کنگره‌ی بزرگداشت علامه شیخ محمدتقی میرزای شیرازی، برای نخستین‌بار در کشور، به‌میزبانی دانشگاه شیراز برگزار خواهد شد.

مهارت و نیاز بازار رمز کارآفرینی

در گفتگو با علم و فناوری مطرح شد:

مهارت و نیاز بازار رمز کارآفرینی

یکی از مواردی که موجب می شود افراد بتوانند در مشاغل مناسبی مشغول به کار شوند، دست یابی به مهارت های شغلی متعدد است و آموزش فنی حرفه ای در این میان در آمادگی برای برخورداری از مهارت های لازم مورد نیاز بازار کار نقش موثری ایفا می کند .

یی

رفع مشکلات کارآفرینان حمایت قاطع مسئولان را می طلبد

سعید چراغی کارآفرین ایلامی گفت: جاده کارآفرینی پیچ و خم های بسیاری دارد ، اما عبور از دست انداز های این جاده، همت و حمایت مسئولان را می طلبد و امیدواریم با شعار سال هفته کارآفرینی در خصوص "جنبش جهادی برای رفع مشکل کارآفرینان" ، برای رفع موانع و مشکلات کارآفرینان چاره اندیشی شود.

مسابقه طرح کسب و کار روستایی در فضای مجازی برگزار می‌شود

مسابقه طرح کسب و کار روستایی در فضای مجازی برگزار می‌شود

مسابقه طرح کسب و کار روستایی با محور‌های کسب و کار دیجیتال در فضای مجازی، گردشگری و زنجیره خدمات مرتبط با آن به همت مدیریت گردشگری دانشگاه شیراز برگزار خواهد شد .

دیدگاه ها و نظرات :
نام کامل وارد شود
دقیق و صحیح وارد شود
لطفا فارسی و خوانا باشد
captcha
ارسال
اشتراک گذاری مطالب