مهاجم بی صدا

ریزگرد، مهاجم بی صدا یی که چترش را روز به روز بیشتر گشوده و کمتر جایی است که پر نزند و طعم تلخ مزاحمتش را به همه نچشاند.

به گزارش خبرگزاری علم و فناوری از شیراز، اولین تجربه میهمان ناخوانده را هنوز یادمان هست. فکر می کردیم وسط تابستان  هوا ابری است اما احساس گلو درد  و سوزش بینی و چشمها حس بدی بود.


 وقتی اخبار هواشناسی ورود ریزگردها را به داخل کشور مطرح نمود با نامش هم آشنا شدیم و روز به روز این مهاجم بی صدا چترش را بیشتر گشود و کمتر جایی بود که پر نزند و طعم تلخ مزاحمتش را به همه نچشاند.

چند سالی است هر از چند گاهی قدرتش را با بسته شدن مدرسه ها و ادارات به رخ می کشد. الان اخبار اعلام کرد سوم خرداد مدارس تهران به علت بدی هوا و نفوذ گرد و خاک بسته خواهد بود و هیچ امتحانی برگزار نمی شود.

سوالهایی که هنوز برای بسیاری از مردم بی جواب است و پاسخهایی که کارشناسی نبوده و یا تاریخ مصرفش با ظهور علم نوین گذشته است.

به گزارش خبرگزاری علم و فناوری فارس، انجمن علمی پدافند غیرعامل ایران، شعبه های استان فارس و استان قزوین و انجمن علمی شهرسازی دانشگاه شیراز با همکاری اداره کل پدافند غیرعامل استانداری فارس و اداره کل هواشناسی استان فارس، نشست تخصصی" نقش کاهش بارش ها بر افزایش میزان گرد و خاک ها در کشور" را برگزار می کند.

امیر رضا راکعی اصفهانی دبیر ،نشست در خصوص برگزاری این  وباینار تخصصی گفت: برای اولین بار انجمنهای علمی از دو استان با همکاری ارگانهای ذی ربط برنامه ای مشترک را برگزار می نمایند.

وی در خصوص سخنران این برنامه افزود:سخنران برنامه مهندس مسعود حقیقت سرپرست اداره کل هواشناسی استان فارس
،مدیرکل سابق شبکه دیدبانی سازمان هواشناسی کشور، رئیس سابق اداره هواشناسی کشاورزی سازمان هواشناسی کشور است.


راکعی اصفهانی تاکید کرد که این برنامه رایگان بوده و همه اقشار بویژه دانش جویان می توانند در آن شرکت نمایند. تاریخ برگزاری سه‌شنبه ٣ خرداد ١۴٠١ وزمان  آن ساعت ١٩ الی ٢٠ در نظر گرفته شده است

 

نشست به صورت آنلاین و در بستر AdobeConnect برگزار می شود:
لینک دسترسی
https://vroom.shirazu.ac.ir/elmi32

 

hkjihd \dhl/

زمان انتشار: سه شنبه ۳ خرداد ۱۴۰۱ - ۰۹:۳۵:۳۸

شناسه خبر: 102083

مطالب مرتبط :
اختصاص ۸ مدال جشنواره بین المللی نواوری، اختراع و استارتاپ ترکیه به مخترعین ایرانی

مسئول دفتر مرکزی سازمان مالکیت معنوی اختراعات جهان در ایران خبر داد:

اختصاص ۸ مدال جشنواره بین المللی نوآوری، اختراع و استارتاپ ترکیه به مخترعین ایرانی

مخترعان ایرانی با شرکت در ششمین جشنواره بین المللی نوآوری، اختراع و استارتاپ ترکیه، «دو مدال طلا، چهار مدال نقره و دو مدال برنز» سازمان مالکیت معنوی اختراعات جهان WIIPA را به خود اختصاص دادند.

خواص درمانی باورنکردنی اسفناج

خواص درمانی باورنکردنی اسفناج

اسفناج با دنیایی از فواید و شگفتی است که شاید تا کنون به ارزش آن تا این اندازه واقف نبودید.

میانکاله

واکاوی دلائل آتش سوزی‌های مداوم در میانکاله

شرق مازندران در آستانه تجربه وقوع ریزگردها/ این جزیره به مرگ سلام داد

آتش سوزی‌های مداوم و تکراری میانکله این تالاب زیبای جهان را به مرگ نزدیک تر کرده و احتمال وقوع ریرگزدها در شرق مازندران دور از انتظار نیست.

دیدگاه ها و نظرات :
نام کامل وارد شود
دقیق و صحیح وارد شود
لطفا فارسی و خوانا باشد
captcha
ارسال
اشتراک گذاری مطالب