مسئول سازمان بسیج رسانه فارس:

علم باوری کلید داشتن ایرانی سربلند

هادی رضایی گفت: برای رسیدن به ایرانی سربلند و توسعه یافته نیاز است که مسئولین به علم باوری برسند.

به گزارش خبرگزاری علم و فناوری از شیراز، هادی رضایی مسئول سازمان بسیج رسانه استان فارس در نشست هم اندیشی و بررسی مشکلات و موانع شرکت‌ های پارک علم و فناوری استان اظهار داشت:  این جلسات در جهت تحقق منویات مقام معظم رهبری در حوزه شفافیت و مطالبه گری بویژه در جهت جهاد تبیین ترتیب یافته و بر اساس منویات معظم له ما موظفیم جهت تقویت و اعتلای نظام درگام دوم انقلاب  کاستی ها گام  اول را  بررسی کنیم

رضایی در تشریح  نقش بسیج رسانه  تصریح کرد: ما وظیفه خود می دانیم علاوه  بر مسوولین، به سراغ سرپنجه های تولید دانش، شرکت ها و نخبگان برویم و از زبان انها واقعیت و جایگاه علمی شرکت ها و نخبگان را پی گیر باشیم  .

وی با اشاره به در دستور کار بودن نقش ها و اسناد راهبردی امور نخبگان یاد اور شد: اگر می خواهیم یک ایران سربلند و توسعه یافته در دنیا داشته باشیم  باید یک اصل را در اولویت های مسوولین، سیاست مداران، تصمیم سازان و تصمیم گیران کشور قرار دهیم .

وی علم باوری را عامل توسعه و ترقی ممالک غربی دانست و افزود: امروز چنانچه بخواهیم بر روند توسعه و تطبیق توسعه غرب با شرق یک نگاه علمی داشته باشیم، شکوفایی غرب از انجا اغاز شد که علم را باور کردند و روند توسعه به باور قلبی سیاست مداران و حاکمان انها برمی‌گردد.

مسوول سازمان بسیج رسانه استان فارس با اشاره به اینکه اگر مقام معظم رهبری بحث دانش بنیان در شعار سال قرار میدهد یعنی مسوولین اجرایی این را بدانید که در گام دوم انقلاب جز تکیه بر دانش و پیوند علم برای طرف کردن نیازها، هیچ راهی دیگری وجود ندارد، گفت: هدف ایشان یاد اوری این مهم  به مسوولین اجرایی است که باید چه چیزی را دنبال کنند. 

این مقام مسوول با تاکید بر اینکه امروزه وظیفه رسانه هاست که دانش و علم دانش بنیان را در اولویت امور مسوولین امرقراردهد، افزود: اگر بخوایم در روند توسعه ادای کشورهای غربی را در بیاریم و در فضا سازی مکانی شبیه آنها باشیم اما در تخصیص اعتبار مثل کشورهای جهان سوم عمل کنیم ادای کشورهای را در آوردیم که نخبه گان خودش را درگیر و دارهای  قوانین سخت و عدم حمایتهای واقعی از دست خواهد داد.

رییس بسیج رسانه استان فارس یادآور شد: جلسات، سمینارها وقتی نتیجه می‌دهد که ما بتوانیم در برابر فشارهای اقتصادی و تحریم تکنولوژی از سمت کشورهای غرب سرمان بلند کنیم و با افتخار بگوییم دست گدایی نیاز بسمت هیچ کشوری نداریم.

هادی رضایی افزود: این به این معنا نیست که تا به امروز در جمهوری اسلامی در این راستا کاری نشده است، بلکه این به معنایی ان است که باید مسولان امر در تخصیص اعتبار ها برای اعتلای نظام برای عدم سرسپردگی برای عدم قرارگرفتن در مذاکرات چند دهه ای با نگاه به درون با تکیه بر این نخبگان، کسانی که امروز نباید قدر آنها را  کسانی که بیرون از مرز ما نشستن بدانند.

وی در پایان تصریح کرد: امروز ما باید دست بوس کسی باشیم که در عرصه علم و تولید علم و پیوند این علم با نیازهای روز بشر در وابستگی ما امروز بعنوان یک سرباز خط مقدم عمل می‌کنند. این مهم وظيفه رسانه است.

در پایان این نشست تشکیل هیئت اندیشه ورز، تدوین سند راهبردی دانش بنیان با رویکرد کوتاه مدت میان مدت و بلند مدت استان فارس، تشکیل کارگروه ویژه رفع موانع  تولید شرکت‌های دانش بنیان، حمایت مالی گسترده مناسب با نرخ تورم، تسهیل در کسب پروانه کار و مجوزهای قانونی، وصول مطالبات گذشته شرکت‌های پارک علم و فناوری فارس و توسعه پارک علم و فناوری فارس با رویکرد کارگاهی از جمله مطالبات شرکت های دانش بنیان پارک علم و فناوری فارس عنوان شد.

 

گزارش از سمن رخ صهبانیا جعفربیگلو

محمد صادقی

انتهای پیام/

زمان انتشار: شنبه ۲۸ خرداد ۱۴۰۱ - ۲۱:۰۰:۰۰

شناسه خبر: 102168

مطالب مرتبط :
دانش بنیان

علم و فناوری گزارش می‌دهد؛

مدیران حوزه علم و فناوری پای درد دل شرکت‌های دانش‌بنیان

تعدادی از مدیران و نمایندگان شرکت های دانش بنیان در پاتوق مطالبه گری بسیج رسانه فارس به بیان دغدغه ها، مشکلات و دیدگاه های خود در حضور جمعی از مدیران حوزه علم و فناوری استان فارس پرداختند.

تشریح اقدامات مجلس در زنجیره تامین یکپارچه دانش

رئیس کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس در نشست هم اندیشی سازمان بسیج علمی؛

تشریح اقدامات مجلس در زنجیره تامین یکپارچه دانش/ امسال تعداد شرکت‌های دانش‌بنیان به ۳۰ هزار می رسد

رییس کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس در نشست هم اندیشی سازمان بسیج علمی به تشریح اقدامات مهم مجلس در زنجیره تامین یکپارچه دانش و اعلام کرد: در گردش مالی و تعداد شرکت‌های دانش‌بنیان رشد قابل توجهی اتفاق افتاده است، با رتبه‌بندی ۸۰۰ هزار معلم که دو روز پیش اجرای آن توسط دولت ابلاغ شد، امسال ۳۸ هزار میلیارد تومان برای معلمان در نظر گرفته شده است، همچنین برآوردمان این است که با قانون جدید و مزایایی که گذاشتیم امسال تعداد شرکت دانش بنیان را به تعداد مناسبی برسانیم.

بازدید جمعی از مدیران علمی نواحی سپاه فارس از پارک علم و فناوری فارس

گزارش تصویری؛

بازدید جمعی از مدیران علمی نواحی سپاه فارس از پارک علم و فناوری فارس

جمعی از مدیران علمی نواحی سپاه فارس و فرماندهان پایگاه های علمی از تعدادی از شرکت های مستقر در پارک علم و فناوری فارس بازدید کردند. (عکس از محمد صادقی)

احمد رضا قاسمی بسیج علمی فارس

رئیس سازمان بسیج علمی فارس مطرح کرد:

لزوم اصلاح برخی قوانین موجود و ایجاد قوانین جدید در حوزه دانش بنیان

رئیس سازمان بسیج علمی، پژوهشی و فناوری استان فارس گفت: برای حل برخی از مشکلات شرکت های دانش بنیان باید برخی قوانین حوزه دانش بنیان ها در سالی که به نام آن ها نامگذاری شده اصلاح شده و حتی در صورت لزوم قوانینی جدید بصورت کارشناسی و دقیق ایجاد شوند.

نشست صمیمی نخبگان بسیجی فارس با رئیس سازمان بسیج مستضعفین

در نشست صمیمی نخبگان بسیجی فارس با رئیس سازمان بسیج مستضعفین مطرح شد:

حمایت ویژه از شرکت های دانش بنیان در فارس/ هدف گذاری قابل اعتنای جمهوری اسلامی در حوزه علمی

نشست صمیمی نخبگان بسیجی استان فارس با حضور سردار غلامرضا سلیمانی رئیس سازمان بسیج مستضعفین، سردار مهدی رحیمی رئیس سازمان بسیج علمی کشور، سردار یدالله بوعلی فرمانده سپاه فجر استان فارس و جمعی از مدیران و روسای نواحی سپاه و سازمان های تابعه برگزار شد.

ررر

منطقه ویژه علم و فناوری؛ امکانی برای توزیع فناوری درسطح استان

رئیس پارک علم و فناوری استان فارس در نشست بررسی مشکلات شرکت‌ های دانش ‌بنیان گفت: منطقه ویژه علم و فناوری امکان توزیع فناوری در سطح استان را فراهم می کند و در حال حاضر پنج منطقه ویژه فناوری را به صورت بالقوه داریم.

nn

به مناسبت هفته خبرنگار؛

سرکشی مسئولان سپاه فجر و بسیج رسانه از خبرگزاری علم و فناوری فارس

به مناسبت ۱۷ مرداد سالروز شهادت، شهید صارمی که روز و هفته خبرنگار نامگذاری شده است، امیر جاهدی، جانشین فرماندهی سپاه فجر فارس در ستاد تخصصی اقشار بسیج و هادی رضایی، مسئول بسیج رسانه فارس در محل خبرگزاری علم و فناوری استان فارس حاضر شده و ضمن دیدار با مدیر خبرگزاری و خبرنگاران، از آنها تقدیر کردند.

دیدگاه ها و نظرات :
نام کامل وارد شود
دقیق و صحیح وارد شود
لطفا فارسی و خوانا باشد
captcha
ارسال
اشتراک گذاری مطالب