یک شرکت دانش بنیان تولید کرد:

رسوب‌زدای صنعتی با سازگاری بالا با محیط زیست

یک شرکت دانش بنیان در شیراز موفق شد با فناوری‌های نوین، انواع مواد رسوب زدای صنایع مادر را تولید و روانه بازار کند.

به گزارش خبرگزاری علم و فناوری از شیراز، دیسکلر یا دیسکیلر به محلول شیمیایی جهت رسوب زدایی انواع سطوح موجود در تاسیسات گرمایشی و سرمایشی، چیلر، مبدل های انتقال حرارت و دیگ های بخار گفته می شود که با رسوبات کربناته، سولفاته و سیلیکاته میل ترکیبی شدید دارد.

اسید دیسکلر مایع در صنعت با نام های دی اسکلر، مواد رسوب زدا دیگ بخار، اسید دیسکلر33 درصد، مواد شستشوی دیگ بخار، رسوب بر صنعتی، رسوب زدا موتورخانه شناخته شده است.

در صنایع مادر به دلیل بهره گیری از موادی که پتانسیل بالایی در رسوب داشته و می توانند یک فرآیند مختل نمایند، مواد و محلول های رسوب زدا از اهمیت ویژه ای برخوردار است.

تکنولوژی و علم ساخت و تولید محلول های رسوب زدا در دسته فناوری های نوین و رده بالا به حساب آمده که غالب آن از کشورهای دیگر وارد شده و سبب خروج ارز از کشور می شده است که به تازگی شرکتی دانش بنیان برخاسته از شهر شیراز توانسته به سلطه کشورهای تولید کننده محلول های رسوب زدا پایان داده و موفق به تولید انواع مواد رسوب زدا برای استفاده در صنایع مادر شده است، اتفاقی که جلوی خروج حجم بالایی از ارز از کشور را خواهد گرفت.

در همین خصوص شرکت پژوهشی صنعتی آبریزان با برند تجاری “میتره” که یک شرکت دانش بنیان می باشد، توانسته این اتفاق مهم را رقم بزند.

 

در توضیحات این شرکت در سایتش آورده شده که شرکت پژوهشی صنعتی آبریزان با هدف کمک به شکوفایی صنایع و نیز در راستای جلوگیری از اتلاف انرژی های کشور و به تبع آن رشد اقتصادی بیشتر، فعالیت های خود را در پارک های علم و فناوری تهران و شیراز و نیز مرکز رشد فرآورده های دارویی و بیولوژیکی دانشگاه علوم پزشکی شیراز، در مقام یکی از برترین شرکت های دانش بنیان ادامه داده و همواره در تولید فناوری های مرتبط پیشتاز می باشد. از جمله مهمترین اختراعات و تولیدات این شرکت محلول میتره رسوب بردار، ضدرسوب و ضدخوردگی، انواع آنتی بایوفولینگ و آنتی اسکالانت و دی اسکرهای خاص و … می باشند که در سراسر ایران با نام تجاری میتره قابل دسترس مصرف کنندگان محترم است.

به همین منظور به سراغ مدیرعامل شرکت دانش بنیان آبریزان رفتیم و گفت و گویی با وی داشتیم که در ادامه می خوانید:

محمد هادی شعله با اشاره به تحریم ها اظهار داشت: هنگامی که دیدیم به دلیل تحریم کارخانجات و صنایع ما با مشکل کمبود مواد رسوب زا مواجه هستند، با علم به توانایی ها، دانش و تخصصی که داشتیم، آستین همت را بالا زده تا این محصول را تولید کنیم .

به گفته وی با دور زدن تحریم ها تا پیش از این، مواد رسوب زدا از یک شرکت آمریکایی و دو شرکت اروپایی تامین می شده که زین پس صنایع مختلف می توانند از طریق شرکت دانش بنیان آبریزان انواع مواد رسوب زدای مدنظر خود را تامین نمایند.

مدیرعامل شرکت دانش بنیان آبریزان با اشاره به استقبال بسیار خوب کارخانجات و صنایع داخلی از انواع مواد رسوب زای این شرکت به نام میترا خاطر نشان کرد: نمونه خارجی مواد رسوب زدا غالبا اسیدی هستند که سبب خوردگی می شوند اما محصول ما این مشکل را حل کرده و خوردگی در طول زمان را به نزدیک صفر رسانده ایم.

وی پیرامون مزیت دیگر محصول میترا که مورد استقبال صنایع نسبت به نمونه خارجی قرار گرفته، تصریح کرد: میترا علاوه بر کاهش بیش از نیمی از قیمت نسبت به نمونه خارجی، سازگاری با محیط زیست، تولید انبوه و برطرف کردن نیاز ۵۰ درصدی صنایع کشور از دیگر ویژگی‌ های این محصول بومی سازی شده است.

این فعال حوزه دانش بنیان درمورد میزان تولید و فروش محصول میترا عنوان کرد: شرکت دانش بنیان آبریزان بطور متوسط روزانه ۲۰۰ هزار لیتر انواع رسوب زدا تولید و برای صنایع داخلی ارسال می کند.

به گفته وی با توجه به مزایای بسیار محصول میترا نسبت به نمونه های اروپایی و آمریکایی، امکان صادرات به کشورهای دیگر از جمله ایتالیا وجود دارد.

شعله همچنین از مسئولین درخواست کرد: برای تسهیل در امر تولید، فروش و صادرات نیاز به کمک و همراهی تعدادی از ارگان های مرتبط داریم.

 

انتهای پیام/

زمان انتشار: چهارشنبه ۵ بهمن ۱۴۰۱ - ۱۶:۲۰:۰۰

شناسه خبر: 103988

مطالب مرتبط :
حفاظت از محیط زیست با روش فناوری از اهداف خانه فناور محیط زیست است

مدیرکل محیط زیست لرستان:

حفاظت از محیط زیست با روش فناوری از اهداف خانه فناور محیط زیست است

مدیرکل محیط زیست لرستان گفت: خانه فناور محیط زیست در جهاد دانشگاهی لرستان راه‌ندازی شد که حفاظت از محیط زیست با روش فناوری از اهداف خانه فناور محیط زیست است.

درمان بیماریهای قلبی عروقی باداروهای گیاهی ایرانی

توسط نخبه ایرانی برای اولین بار در جهان تحقق یافت ؛

درمان بیماریهای قلبی عروقی باداروهای گیاهی ایرانی

نخبه اردبیلی توانسته برای اولین بار در ایران و جهان با روحیه بسیجی و ارق ملی با استفاده از عصاره گیاه سیبرین بیماری های قلبی و عروقی را درمان کند.

 لوله های نانوکامپوزیتی

دریک شرکت دانش بنیان لوله های نانو کامپوزیتی مقاوم در پتروشیمی تولید شد

محققان موفق به تولید لوله های نانوکامپوزیتی مقاوم به خوردگی شدند و این محصول جایگزین نمونه آلمانی شده است.

دیدگاه ها و نظرات :
نام کامل وارد شود
دقیق و صحیح وارد شود
لطفا فارسی و خوانا باشد
captcha
ارسال
اشتراک گذاری مطالب