بانوی گیلانی، دستگاه ازبین بردن تخم و لارو خرک"شپشک" برنج ساخت

محدثه رمضانی، بانوی نخبه گیلانی موفق شد، برای اولین بار در دنیا دستگاهی طراحی و تولید کند که با فناوری امواج رادیویی تخم و لاور خرک "شپشک" برنج را از بین ببرد.

به گزارش خبرگزاری علم و فناوری گیلان، محدثه رمضانی، بانوی نخبه گیلانی موفق شد، برای اولین بار در دنیا دستگاهی طراحی و تولید کند که با فناوری امواج رادیویی تخم و لاور خرک برنج را از بین ببرد.

طرح این نخبه گیلانی به عنوان طرح برگزیده «رویداد سرمایه گذاری ایده‌های نوآورانه تولید، فرآوری و بازاریابی برنج و محصولات دانش بنیان مرتبط» شد و در مرکز نوآوری دانشگاه گیلان مستقر گردید و همچنین مؤسسه برنج کشور و صندوق پژوهش و نوآوری گیلان از این محصول حمایت مالی و معنوی خواهند کرد.

این محصول فناورانه در شتابدهنده شرکت دانش بنیان پارسی گل مستقر در پارک علم و فناوری شهرستان رودسر به تولید رسیده است و بزودی وارد بازار می‌شود.

انتهای پیام/.

طاهره رضاپور

 

زمان انتشار: پنج شنبه ۶ بهمن ۱۴۰۱ - ۱۹:۵۹:۱۹

شناسه خبر: 104017

مطالب مرتبط :
۱

سلامت نان به چه چیزی بستگی دارد؛

نان‌هایی که بیماری‌زا هستند

نان عمده‌ترین غذای ما ایرانیان است که ۴۰ درصد انرژی روزانه را تأمين می‌کند، سلامت این ماده غذایی تأثیر مستقیم روی سلامت انسان دارد، در صورت عدم رعایت اصول علمی و بهداشتی در پخت نان، این ماده غذایی مهم، عامل بیماری‌هایی مانند کم خونی، کمبود کلسیم، کمبود روی ، فشارخون بالا، مشکلات گوارشی، سرطان و ... می شود.

دیدگاه ها و نظرات :
نام کامل وارد شود
دقیق و صحیح وارد شود
لطفا فارسی و خوانا باشد
captcha
ارسال
اشتراک گذاری مطالب