رایانه‌های نسل آینده مک، صدا را بر اساس موقعیت شما تنظیم خواهند کرد

زمانی که روبروی رایانه خود نشسته‌اید و اسپیکرها در مقابلتان هستند، اصلاً لزومی ندارد صدا را تا آخر باز کنید. اما اگر دور از سیستم خود روی کاناپه در حال استراحت هستید، شاید بهتر باشد صدا را کمی بلند کنید. تنظیم حجم صدا اصلاً کار سختی نیست، اما یک اختراع جدید برای اپل ثبت شده که همه چیز را آسان‌تر کرده است.

به گزارش خبرگزاری علم و فناوری به نقل از پایگاه خبری هم رسان، به نظر می‌رسد اپل اخیراً اختراعی را به نام خود ثبت کرده که در آن رایانه‌های نسل آینده مک به روشی هوشمندانه بر اساس فاصله کاربر با سیستم، صدای دستگاه را تنظیم خواهند کرد. بنابراین در صورتی که در نزدیکی سیستم نشسته باشید، سطح صدا کم می‌شود و به محض فاصله گرفتن از آن صدا به صورت خودکار افزایش می‌یابد.

این ثبت اختراع علاوه بر توضیح درباره تنظیم صدا بر اساس موقعیت فرد، درباره تنظیم صدا بر اساس کاری که کاربر در حال انجام دادن است توضیح می‌دهد. برای مثال در یک تماس کنفرانس ویدئویی که ممکن است افراد به یکباره شروع به صحبت کردن درباره چیزی کنند و شنیدن صدا خیلی سخت باشد، این سیستم وارد عمل می‌شود. همچنین می‌توان از این قابلیت برای تنظیم میکروفون‌های داخل اتاق استفاده کرد که روی کاربری در حال صحبتی که ممکن است در فاصله دوری نشسته باشد، تمرکز کنند و صدای او را قابل شنیدن کنند.
این قابلیت در حد یک ثبت اختراع است و نمی‌توان گفت اپل برنامه‌ای برای اجرای آن و واقعی کردن آن دارد یانه، اما به هر حال این یک قابلیت بسیار جالب و مفید است.انتهای پیام/

زمان انتشار: چهارشنبه ۱۵ شهریور ۱۳۹۶ - ۰۹:۴۷:۱۶

شناسه خبر: 36169

دیدگاه ها و نظرات :
نام کامل وارد شود
دقیق و صحیح وارد شود
لطفا فارسی و خوانا باشد
captcha
ارسال
اشتراک گذاری مطالب