مدیر کل آموزش و پرورش گلستان :

۷۶ هزار کلاس اولی و پیش دبستانی گلستانی شروع به تحصیل کردند

مدیرکل آموزش وپرورش گلستان گفت : امسال بیش از ۳۰۰ هزار دانش آموز که ۷۶ هزار نفر از آنها کلاس اولی و پیش دبستانی هستند در ۲ هزار و ۵۴۰ مدرسه استان تحصیل خواهند کرد.

به گزارش خبرگزاری علم و فناوری از استان گلستان ؛ محمد رضا وطنی صبح امروز در مراسم شروع بکار مدارس پیش دبستانی استان گلستان اظهار کرد : امسال در استان گلستان 76 هزار دانش آموز پایه اول و پیش دبستانی در شروع به تحصیل کردند .

وطنی با اشاره به اینکه زنگ غنچه ها و شکوفه های تحصیلی در 1 هزار و 330 مدرسه به صدا در آمد تصریح کرد : 37 هزار دانش آموز کلاس اولی و 39 هزار نوآموز پیش دبستانی در گلستان سر کلاس های درس رفتند.

وی به همزمانی شروع سال تحصیلی با ایام الله محرم و سوگواری اباعبدالله الحسین (ع) و هفته دفاع مقدس اشاره کرد و گفت : این روزها فرصتی است تا بتوانیم ارزشهای عاشورا ، انقلاب اسلامی و دفاع مقدس را برای دانش آموزان به عنوان نسل آینده تبیین کنیم .

مدیرکل آموزش و پرورش گلستان از آغاز توزیع کتب درسی خبرداد و افزود:کتاب های دوره ابتدایی، پیش دانشگاهی، فنی و حرفه ای و کاردانش به شهرستان ها تحویل داده شده و کسانی که ثبت نام اینترنتی انجام داده اند از اول مهر با ضمن حضور در مدارس می توانند کتاب های درسی خود را تحویل بگیرند.

وطنی با بیان اینکه هدف ما و مجموعه همکاران فرهنگی در این اداره کل تلاش برای تحقق سند تحول بنیادین آموزش و پرورش است ، تاکید کرد : باید بتوانیم آنچه که در سند آمده را عملی و اجرا نماییم .

این مقام مسئول اضافه کرد : در سال تحصیلی جدید 2 هزار و 540 مدرسه با 13 هزار و 800 کلاس درس در استان گلستان پذیرای بیش از بیش از 300 هزار دانش آموز خواهند بود .

وطنی یادآور شد : در حال حاضر آموزش معلمان به ویژه همکاران مشغول به تدریس در پایه یازدهم که کتب درسی آن ها تغییر نموده، به اتمام رسید ، همچنین کتاب های دوره های اول و دوم متوسطه در بازار توزیع شده و دانش آموزان این دوره ها می توانند کتاب های درسی خود را تهیه نمایند.

انتهای پیام /

 

زمان انتشار: پنج شنبه ۳۰ شهریور ۱۳۹۶ - ۱۱:۴۰:۵۹

شناسه خبر: 36860

دیدگاه ها و نظرات :
نام کامل وارد شود
دقیق و صحیح وارد شود
لطفا فارسی و خوانا باشد
captcha
ارسال
اشتراک گذاری مطالب