عدم حمایت از نفر اول مسابقات بین المللی آکواریوم پلنت ژاپن

حسین زاده :وعده حمایت دادند، اما در اتاق مسئولین به رویم بسته است

اغاز شروع طرح وایده هایم در خصوص آکواریوم لنت از خرید تنگ ماهی برای سفره عید نوروز بود. بعد از آن با درست کردن آکواریومی کوچک در صدد تزئین و چیدمان دکوراسیون برای آن بودم که با جستجو در اینترنت با انواع گیاهان آکواریومی آشنا شدم و اقدام به خرید آنها کردم .

 به گزارش خبرگزاری علم وفناوری از هرمزگان؛ محمد امین حسین زاده نفر اول مسابقات آکواریوم پلنت ADA ژاپن در ایران در سال 2017 از بی مهری و عدم حمایت مسئولین گلایه کرد و به خبرنگار ما گفت: با توجه به کسب رتبه اول در ایران و رتبه 398 در جهان متاسفانه هیچ نهاد و دستگاهی از بنده حمایت نکرده است ،در برنامه شو بندر طی مصاحبه ای که  درعید غدیر امسال با این برنامه داشتم  وعده حمایت داده شد ولی تا کنون با توجه به مراجعات مکرر هیچ گونه حمایتی از طرحهایم صورت نگرفته و درب اتاق مسئولین به روی بنده باز نشده است.مهندس محمدامین حسین زاده نفر اول مسابقات آکواریوم پلنت ADA ژاپن در ایران در سال 2017  گفت: متولد 1365 در شهر بندرعباس می باشم و رشته تحصیلی ام مهندسی تکنولوژی نرم افزار کامپیوتر است .


تنگ ماهی ،جرقه ایده آکواریوم پلنت


اغاز شروع طرح وایده هایم در خصوص آکواریوم پلنت از خرید تنگ ماهی برای سفره عید نوروز بود. بعد از آن با درست کردن آکواریومی کوچک در صدد تزئین و چیدمان دکوراسیون برای آن بودم که با جستجو در اینترنت با انواع گیاهان آکواریومی آشنا شدم و اقدام به خرید آنها کردم .


هزینه های آکواریوم پلنت زیاد است


 حسین زاده اظهارداشت : باتوجه به عدم اشنایی بانحوه نگهداری و مراقبت از گیاهان  آکواریومی متحمل خسارت زیادی شدم که آکواریوم های متعددی را تعویض کردم و با جستجوهای مجدد در اینترنت با نحوه نگهداری و اجرای مسابقات آکواریوم پلنت آشنا شدم و خود را برای رقابت دراین مسابقات آماده کردم.
وی افزود: این مسابقات از سال 2000 در کشور ژاپن برگزار می شود که بنیانگذار آن آقای تاکاشی آمانو صاحب کارخانه و محصولات ( ADA ) است و این کارخانه، مسابقات را به صورت بین المللی در ژاپن برگزار می کند. کشور ایران از سال 2012 تاکنون در این مسابقات شرکت کرده است ورقبای ایرانی  نتوانسته بود ند تابحال رتبه زیر هزار را دراین دوره از مسابقات کسب نمایند.رتبه 398 توسط اینجانب در بین 2065 طرح پذیرفته شده در جهان است.
نفر اول مسابقات آکواریوم پلنت ADA ژاپن در ایران در سال 2017 بیان کرد: این مسابقات بین اکواریوم های 40 لیتر تا 3 هزار لیتر برگزارمی گردد. آکواریوم پلنت همان آکواریوم گیاهی است.آکواریومی گیاهی به صورت ریشه ای یا به صورت خزه بر روی درخت و سنگ در آب شیرین به کار می رود . 


PH مناسب آب 


 طراح آکواریوم پلنت گفت:این آب باید دارای PH 5/5 تا 8/6 و سختی آب 70 تا 150 باشد تا گیاه بتواند به رشد طبیعی ادامه دهد.متاسفانه در بندرعباس به دلیل عدم توجه به آب آشامیدنی سختی آب روی 600 است که باید با چندین مرحله تصفیه سختی آب را کاهش دهیم.گیاهانی در ایران وجود دارد که این جانب در ساخت این آکواریوم استفاده نکردم و گیاهانی از کشورهای مالزی ، تایلند و لهستان به دلیل تحریم از طریق واسطه خریداری نمودم زیرا محیط زیست به ما اجازه وارد کردن این گیاهان را نمی دهد به همین دلیل با هزینه گزافی خریداری نمودم.

 حسین زاده افزود: برای آکواریوم مد نظر، در حدود 37 میلیون بدون در نظر گرفتن هزینه های نیروی انسانی هزینه نموده ام.اندازه این آکواریوم 1متر و 60 سانتی متر در عرض 1متر و ارتفاع آن 60 سانتی متر می باشد که گنجایش آب آن 1000 لیتر است و در هر 3 هفته یکبار باید حدود 300 لیتر آب در آن جابه جا شود و در این آکواریوم از حدود 30 نوع گیاه استفاده شده که هزینه گیاهان استفاده در این آکواریوم ارزانترین آن چمن کف آکواریوم است که همیانتوس کوبا نام دارد و هر تکه آن به اندازه 5×5 سانتی متر 20 هزار تومان و گرانترین گیاهان آن به اندازه یک بند انگشت خزه هایی بوده که بر روی چوبها استفاده شده و به قیمت 200 هزار تومان خریداری شده است.


مدت زمان راه اندازی آکواریوم


وی اضافه کرد: مدت زمان برای راه اندازی این آکواریوم پلنت برای شرکت در مسابقات یک سال است تا گیاهان بتوانند رشد کنند و به حد نصاب امتیازت لازم در مسابقات برسند. اما تمام کار را در 5 ماه با سختی ورنج فراوان انجام دادم که این رتبه را کسب نمایم.
ایده پرداز آکواریوم های گیاهی  درخصوص نحوه امتیاز بندی  مسابقات جهانی گفت: امتیاز مسابقات به سایز آکواریوم ، چسب آکواریوم ، شفافیت آب آکواریوم، ماهی های به کار رفته، چیدمان دکور، منظره طبیعی ساخته شده، نوع و رنگ آن ها  را در بر می گیرد. نوع لامپ های (فتوسنتز)  جهت رشد گیاهان، لامپ های مهتابی به  قیمت 150 هزار تومان می باشد که تعداد 16 عدد لامپ استفاده کرده ام تا بتوانند محیط طبیعی را برای رشد گیاهان فراهم کنم.

 


امید به گشایش درهای اتاق مسئولان

نفر اول مسابقات آکوریوم پلنت ADA ژاپن در ایران در سال 2017 در مورد بی مهری و عدم حمایت مسئولین بیان کرد: با توجه به کسب رتبه نفر اول در ایران و رتبه 398 در جهان متاسفانه هیچ نهاد و دستگاهی از بنده حمایت ننموده است و وعده حمایت داده شده که تا کنون با توجه به مراجعات مکرر هیچ گونه حمایتی صورت نگرفته است امیدوارم انشاالله درب اتاق آنان به روی بنده گشوده شود.
وی ادامه داد: متاسفانه به بومی های استان بهاء داده نمی شود. در حالی که بنده کارمند شرکت آلومینیوم المهدی هرمزگان هستم و رشته کاریم با فعالیتم در زمینه آکواریوم مربوط نمی شود و با توجه به سختی ها و موانعی که در سر کارم وجود دارد، فقط به خاطر علاقه ای که به استان و کشورم دارم این فعالیت را انجام داده ام که این بی مهری ها باعث دلسردی من شده است.

حسین زاده با اشاره به ارسال دعوت نامه از کشور ژاپن یاد اور شد: از ژاپن دعوت نامه ای برایم ارسال کرده اند جهت تقدیر در مسابقات اما به دلیل عدم حمایت مسئولین و بالا بودن هزینه های سفر نمی توانم به این سفربروم. از دیگر مشکلات عمده، نبود وسایل مورد نیاز در هرمزگان و حتی برخی در ایران می باشد که بنده با واسطه با قیمتهای بالایی از کشورهای خارجی خریداری کرده ام.
این طراح آکواریوم لنت خاطرنشان کرد: این فعالیت ها را در طول5 سال با وام و حقوق کارمندی خود جهت سرافرازی کشور ایران و استان هرمزگان انجام داده ام در صورتی که می توانستم همین هزینه را برای خانواده و فرزندم بکنم.


اشتغال زایی پیامد ساخت اکواریومهاست


مهندس حسین زاده در پایان عنوان کرد : طرح من سال آینده من آماده است و می توانم قول دهم که ایران به رتبه 2 رقمی می رسد اما متاسفانه به دلیل عدم حمایت هیچ کاری نمی توانم انجام دهم.
وی با اشاره به ایجاد شغل توسط ساخت آکواریوم و پرورش گیاهان در بندرعباس یاد آور شد: شهرداری می تواند جایی را بما اختصاص دهد  و برای این کار جهت تاسیس نمایشگاه آکواریوم آب شور و شیرین و گیاهی مانند شهر اصفهان که این اقدام را انجام داده اند و ماهی های خلیج فارس را پرورش می دهند و موجب اشتغال زایی فراوان شده است . به جرات می توانم بگویم که با ایجاد پرورشگاه گیاهان آکواریومی هم می توان موجب اشتغال زایی و کار آفرینی جوانان را فراهم نمود.

انتهای پیام /

زمان انتشار: سه شنبه ۴ مهر ۱۳۹۶ - ۱۴:۴۰:۳۴

شناسه خبر: 37138

دیدگاه ها و نظرات :
نام کامل وارد شود
دقیق و صحیح وارد شود
لطفا فارسی و خوانا باشد
captcha
ارسال
اشتراک گذاری مطالب